Ve vzduchu se vznáší tajemství

Ve vzduchu se vznáší tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428979/bmid_ve-vzduchu-se-vznasi-tajemstvi-LU7-428979.jpg 4 39 10

Vila Evie je prodchnutá zvláštními vůněmi, které ale odnikud nevycházejí. Je to součást určitého kouzla starých domů? Nebo je někde v domě ukrytá místnost, která čeká na objevení? Lucie se do vily nedávno přistěhovala, a spolu se svým bratrem Benem a sousedem Matsem se vydává voňavé kouzlo vily Evie objevit. Ještě ale netuší, jak podivné místo doopravdy najdou. Od podlahy až ke stropu jsou tam navršené lahvičky parfémů s roztodivným obsahem, právě jejichž vůně se rozprostírá celou vilou. V parfémech se ale skrývají vskutku podivné věci.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Bookmedia

Ein Geheimnis liegt in der Luft , 2018

E-liška2013
13.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkná knížka, ale přijde mi že Hana nebo nějak tak se jmenuje je taky proti nim a využívá je. Ale fakt nevím

lucakuca
23.06.2023 4 z 5

Cítím rozmanité vůně přes obrázky, zažívám dobrodružství v nové vilce, s novým kamarádem, super bráškou a společně zachraňujeme město od divno....
Jejda to se mi neděje? :-) To je škoda, tak aspoň o tom čtu.

broskev28
09.12.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se mi letos podařilo koupit voňavé vánoční známky, jsem čekala, že právě tahle kniha mi provoní pokoj - nestalo se.
Ale to mi zas až tolik nevadí, protože četba mi to vynahradila; koneckonců právě proto si kupujeme/půjčujeme knihy. A čtení to bylo příjemné a oddechové, mně se asi nejvíc líbilo to, jak moc musela pracovat má fantazie: Lucie a její zajímaví rodiče, vila Evie, staré schodiště, úžasný skleník (už jen popis jeho konstrukce mi bral dech!), pracovna a laboratoř, a samozřejmě ty flakóny! Jak já je chtěla vidět, ohmatat a (přísně výběrově) přivonět!
Takže se - podobně jako zandu - těším na druhý díl. A na rozdíl od komentáře Jarmila97 mám docela jasnou představu, co bych se v něm chtěla dozvědět, otázkou je, nakolik se mi to poštěstí . . .

Dela90
25.09.2021 5 z 5

Knížka mě na první pohled zaujala svou úžasně barevnou obálkou. A vzhledem k tomu, že já jsem někde uvnitř pořád dítě, které miluje magii a s ní vše spojené. Je jasné, že tahle knížka byla sázka na jistotu. Bylo to dokonale oddechové dobrodružství s magickým tajemstvím ve vzduchu. Moc se mi to líbilo.

Jaehyun
07.09.2021 5 z 5

Super kniha, moc se mi líbila.

bookcase
07.07.2021 5 z 5

To se četlo samo. Byť primárně knížka pro děti, je napsána tak, že zaujme a baví i dospělé. Těším se na pokračování.

zandu
22.05.2021 5 z 5

Krásná dětská fantasy plná úžasných kouzelných vůní. ...ale pozor!!! Všechny vůně nejsou jen příjemné a neškodné!
Doporučuji nejen dětem, ale všem bez rozdílu věku.
A už se těším na druhý díl

ElikaBendova
25.02.2021 4 z 5

Nadherna detska fantasy. Neco takoveho jsem jeste necetla. Skoda jen, ze me ten Benno tak neuveritelne s**l...

Jarmila97
13.01.2021 5 z 5

Tahle knížka mě vážně nadchla, takový pěkný fantasy příběh o něčem co by každý znáš chtěl objevit. Docela mě zajímá její pokračování které si neumím vůbec představit

Knižní střípky
08.01.2021 5 z 5

Tento můj knižní návrat do dětství se velice povedl, protože jsem natrefila na další skvělou dětskou knihu. Jako cílovou skupinu bych viděla děti mezi 8 až 12 rokem, ale to je samozřejmě pouze orientační, já jsem zářný příklad toho, že věkové omezení v podstatě není. Příběh byl skvěle napsaný, doplněný nádhernými ilustracemi a zápletka jako taková je velice neotřelá a poutavá. Je to napínavé, tajemné a zároveň milé a zábavné. Já jsem se do příběhu zakousla a těšila jsem se na každou volnou chvilku, kdy si budu moci chvíli číst, takže věřím, že dětského čtenáře tato kniha zaujme na první dobrou. Jsem moc ráda, že je toto první díl a velice brzy by měl u nás vyjít díl další, na což se moc těším.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní

Anna Ruhe
německá, 1977
2020  87%Ve vzduchu se vznáší tajemství
2021  89%Záhada černé květiny
2023  90%Falešná hra zrádné parfumérky
2020  100%Dobrodružství s kouzelnými zvířaty

Kniha Ve vzduchu se vznáší tajemství je v