Vlčí zámok

Vlčí zámok https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475516/bmid_vlci-zamok-8aT-475516.jpg 5 10 4

Von Barevanson série

„Pravda je taká, že sme verní ako labute. Hľadáme toho jediného spomedzi všetkých...“ A preto je pre Barevansona ťažké nájsť novú lásku. Barevansonovci, starobylý grófsky rod plný mizantropov a rodených introvertov, postihujú nešťastia i kliatby. A aj keď si moderná aristokracia stále žije na vysokej nohe, šťastie sa kúpiť nedá. Kasandra, rovnako ako každý z jej rodiny, nemá v obľube „votrelcov“. No keď stráca patronát nad Ústavom archeológie, ktorý je pre Barevansonovcov cenný, neostáva jej iné, ako otvoriť komnaty svojho neogotického zámku dvom archeológom bažiacim po výskume. Jedným z nich je zvláštny bielovlasý muž, ktorý má nad ňou od prvého okamihu magickú moc. Je to potláčaná vášeň alebo klíčiace šialenstvo? Keď sa v smutne prázdnom zámku, ktorý obýva len mladá vdova a jej krehký brat, začnú objavovať desivé vlčie preludy, nik sa viac necíti v bezpečí. Takmer každému dýcha na krk nielen minulosť, bolestivo nenaplnené túžby, strach zo samého seba... ale aj čosi oveľa záhadnejšie...... celý text

ladyel
25.01.2024

.pravda je taká, že sme verní ako labute, hľadáme toho jediného spomedzi všetkých..

Tak toto bolo jedno unikátne, vznešené dielo.
A naozaj nepreháňam.
Páčilo sa mi všetko, od krásneho prevedenia knihy, obálky, väzby, až po štýl písania autorky. Vie sa veľmi pekne vyhrať so slovami a zanecháva to veľmi príjemný čitateľský zážitok.

Príbeh rodiny Barevanson vo mne doznieva ešte aj teraz. Sú zvrátení a sebeckí, ale pritom chcú len prežiť v dnešnom svete, taký hrdý rod sú. A zároveň sú schopní milovať až za hrob..

Som veľmi rada, že som sa ku knihe dostala a môžem hrdo vyhlásiť, že je to moja prvá TOP prečítaná kniha roka 2024.

marketa0872
07.09.2023 5 z 5

"Pôsobime ako nevyliečiteľní mizantropi, ktorí k sebe nikoho nepúšťajú, ale pravda je taká, že sme verní ako labute. Hľadáme toho jediného spomedzi všetkých...a ti 'všetci' sú nám potom ukradnutí."

"Ak láska je len inou formou šialenstva, trpí ňou."

"Niektorí ľudia sú s nami preto, aby pomohli naplniť osud iných ľudí."

Je možné prolomit rodinné prokletí? Může nám být ten dokonalý partner předurčen?

Rod Barevansonů mne chytl za srdce a po druhé přečtené knize od Liny Frankové vím, že osudy tohoto rodu budu vyhledávat.

Tajemno až mystično, provázející i tuto knihu, zaručovalo opět napětí a touhu po odhalení, díky tomu jsem knihu opět nebyla schopná odložit. Poslední strany jsem dočetla se slzamy v očích a na jeden dlouhý nádech.

Díky skvělým autorčiným popisům jsem se ocitla přímo na zámku, kde působily všechny mé smysli, cítila jsem čerstvě namletou kávu, rozhlížela se po duhovém pokoji, ochutnala anglické scounes k snídani, slyšela Alexejův smích a dotýkala se starodávného nábytku.

Postavy jsou opět skvěle vykreslené. Každou z nich jsem si oblíbila a i na záporném hrdinovi jsem si našla to své. Na postavách se mi líbí, že jsou lidští - mají své chyby, nálady a na nic si nehrají a jejich myšlenky či konání jsou věrohodné.

Romantická linka byla plná vášně, bojů a bolesti a taky erotiky, takže i po této strance je na co se těšit :)

Knihu doporučuji schizofrenikům, vdovám, architektům, milovníkům vlků a taky všem, co mají rádi přízraky. Jo a taky všem co si myslí, že jsou prokletí.

Sally1993
13.03.2023 5 z 5

Vlčí zamok je z tejto série najlepší :-) užasná kniha.

MonaR0se
18.11.2021 5 z 5

Knihy Maj pekný deň a Hadí zámok sú úplne iné, no obe si ma získali vďaka autorkinmu nádhernému a tak trochu netradičnému štýlu písania a originálnej zápletke. Napriek tomu je na Vlčom zámku vidieť, akým obrovským progresom autorka prešla. Vychytala všetky drobné nedokonalosti z predchádzajúcich kníh a vyšperkovala ich do skvelého, veľmi osobitého, podmanivého a temne magického príbehu.

Čosi neobyčajné - aj tak by sa dal opísať dej Vlčieho zámku. Je to citlivý príbeh o láske, smútku a strate, no zároveň je to príbeh o prekliatí jedného rodu, o temnote, ktorá je jeho súčasťou, o samote, ktorá hľadá spoločníka...

Autorkine opisy prostredia sú prekrásne a doslova ma preniesli na Vlčí zámok, do jeho veľkolepých izieb a tajných miestností. Kasandra a Natan, perfektne vykreslené hlavné postavy, ma zas pustili do tých najtemnejších zákutí svojich myslí a ja som s nimi prežívala všetky emócie, dokázala som sa do nich dokonale vžiť. A vedľajšie postavy za nimi ani trochu nezaostávali. Veď kto by si nezamiloval krehkého Daciána či sarkastického a rázneho Alexeja.

Od začiatku príbehu som tušila, čo za tajomstvá niektoré postavy skrývajú a aj to, ako sa to všetko prepojí. Tušila som však zle. Môžete sa teda tešiť aj na nečakané zvraty a nervydrásajúce situácie, čo ja v knihách totálne milujem. Pri epilógu som si dokonca trochu poplakala, pretože bol úžasný a lepší koniec som si ani nemohla priať.

Vlčí zámok je naozaj nádherne temná až poetická romanca z prostredia modernej šľachty, ktorá každým ďalším riadkom kradla moje srdce viac a viac, až mi ho ukradla úplne.