Jelení zámok

Jelení zámok https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504691/bmid_jeleni-zamok-JNV-504691.jpg 5 6 2

Von Barevanson série

„Každý Barevanson dokáže v iných vyvolať strach.“ Kristián o tom vie svoje. Aristokrati Barevansonovci sa mu bridia. Má v zuboch ich nadutosť, ich snahu ponižovať personál. No nepomôže si. Prácu potrebuje, hoc aj podradnú a mierne znepokojujúcu. Na starosť má totiž najpodivnejšieho jeleňa, akého kedy zočil. Svojím spôsobom ho však bohatá rodina, ktorá akoby zaspala dobu, zároveň aj fascinuje. Predovšetkým Mirabela – rozmaznávaná dcéra. Po chodbách sa potuluje ako duch. Má starú dušu, chvíľu je vzdorná a pyšná, inokedy plachá ako srnka. Pôsobí, akoby na ramenách niesla obrovské bremeno. Prečo sa správa, akoby bola väzňom vo vlastnom dome? A čo stojí za viac než podivným správaním jej bratov? Opustený chlapec plný hnevu, ktorý nemá nič a dievča, ktoré má zdanlivo všetko. Keď zistia, že si môžu navzájom poodhaliť svety, do ktorých nikdy nemali vstúpiť, ich spojenie je takmer výbušné. A Barevansonovci sa môžu pripraviť na veľké problémy...... celý text

marketa0872
04.09.2023 5 z 5

Jelení zámok je první knihou, kterou jsem od autorky četla a tato kniha mi prostě vzala slova. Byla pro mě úžasným čtecím zážitkem.

Autorka má velký dar - dokáže psát velmi poeticky, hraje si se slovy a nebojí se dlouhých souvětí, která mne neuvěřitelně bavila a čtení jsem si opravdu užívala.
Příběh byl tajemný, romantický a napínavý. To temno, které je v knize obsaženo mě drželo a nutilo hltat kazdou stranu. Rod Barevansonů je shnilý, temný, mysteriózní a prostě dokonalý. Každou postavu jsem si svým způsobem oblíbila, věřila jsem jejich charakterům a každý z nich mne něčím zaujal.
Romantická linka, která v této knize hraje hlavní roli, netlačí "na pilu" a to je pro mě jedno obrovské plus. Vše plyne zvolna a závěr jen podtrhl uvěřitelnost této lásky.

Knihu doporučuji všem co mají rádi tajemno, okultní praktiky a bizarně morbidní předměty. Těm co mají rodinné kostlivce ve skříni a občas jim jejich rodina přijde úplně bez citu. Samozřejmě i všem ženám, co mají rády rebelské motorkáře, a mužům, kteří touží po něžné aristokratické panně.

MonaR0se
14.12.2022 5 z 5

Jelení zámok, štvrtý diel zo série "Rod von Barevanson" bol krásny, temný, tajomný, zvrátený dokonale atmosferický aj prekvapivý. Tento nervydrásajúci neogotický román obsahuje všetko, čo od kvalitnej knihy očakávam. Krásny až poetický jazyk, neskutočne kvetnaté opisy prostredia, postavy tak živé a uveriteľné, až sa mi ťažko verí tomu, že existujú iba na papieri.

Čítanie nielen Jelenieho zámku, ale celej tejto série, je pre mňa vždy silný zážitok. Zážitok nabitý emóciami, atmosfericky bez chyby. Autorke sa zatiaľ v každej knihe, a v tejto obzvlášť, podarilo preniesť ma v myšlienkach na nejaký temný honosný neogotický zámok opradený tajomstvami a mágiou.

Barevansonovci sú vždy extrémne špecifickí. Okrem podobných povahových a výzorových čŕt...sú jednoducho iní. Žijú vo vlastných mikrosvetoch, často v podstate odtrhnutých od reality a navyše sú obklopení nadprirodzenom. Hlavnými postavami Jelenieho zámku sú charizmatický, no večne naštvaný Kristián a Mirabel, krehká dievčina, ktorá pôsobí akoby bola zakliata v čase. Obe postavy je nemožné si okamžite nezamilovať. Okrem samotnej Mirabel tu sú ešte štyria ďalší Barevansonovci, s ktorými jednoznačne nie je niečo v poriadku.

Zvrátené správanie istých členov rodiny môže v čitateľoch vyvolať veľmi znepokojivé pocity, no predsa sa to k Barevansonovcom dokonale hodí. Príbeh je navyše aj výborne vygradovaný a plný prekvapivých až šokujúcich zvratov, koniec vďaka nim nabral úplne šialené tempo. Ja som si knihu maximálne užila a nepustila som ju z rúk aj napriek pokročilej nočnej hodine. Jelení zámok sa stal (spoločne s Vlčím zámkom) mojou novou srdcovkou.

Lina Franková
slovenská