Hadí zámok

Hadí zámok https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453019/bmid_hadi-zamok-vrN-453019.jpg 4 19 2

Von Barevanson série

„Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?“ Predstavte si, že sa stanete v 21.storočí dedičkou nevídanej, bizarnej a absolútne nesúčasnej nehnuteľnosti. Spolu s neogotickým zámkom však ako bonus získate nepríjemnú spoločnosť svojho príbuzného. Kritička umenia Bea Abramová sa napriek všetkým negatívam rozhodne dedičstvo prijať a presťahovať sa s rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noblesou. Čoskoro však zisťuje, že hady, ktoré sú hlavným symbolom rodu von Barevanson, tu ožívajú i v ľuďoch a nebezpečenstvo číha doslova na každom kroku. Čo sa stane, keď sa zlo prederie na povrch? A čo ak má temný zámok moc prebúdzať vo svojich obyvateľoch len to najhoršie? Vášeň, nebezpečenstvo, tajomstvá, láska, bizarný okázalý luxus a všadeprítomný strach sú živnou pôdou tohto skvelého neogotického románu. Rod von Barevanson vám viac nedá spávať...... celý text

MonaR0se
18.11.2021 4 z 5

Hadí zámok je temná romanca s magickým, miestami až hororovým nádychom, ktorá sa nedala pustiť z rúk.

V úvode sa zoznamujeme s Beou, ktorá zdedila neogotický zámok, o ktorý sa musí deliť zo svojim nepríjemným a nedostupným bratom Rubenom, o ktorom nevie vôbec nič, pretože bola adoptovaná. Spolu s ňou a jej manželom spoznávame aj ich štyri deti, okolo ktorých sa bude príbeh točiť.

Hneď na začiatku musím vyzdvihnúť perfektne temnú a stiesnenú atmosféru, ktorá sa niesla celým príbehom a ktorú dokresľovali rovnako temné, viacvrstvé a pomerne komplikované postavy.

Ruben a Nikolas boli jednoznačne najtemnejšie a najkomplikovanejšie charaktery z celej knihy. Obaja mali v sebe nekontroľovateľný hnev, ktorý autorka opísala až desivo realisticky.

Karina a (jednoznačne hlavná postava knihy) Mary boli síce každá úplne iná, no obe boli silné, svojské a empatické a ľahko som si k nim vytvorila vzťah.
Denis bol takým príjemným osviežením celého príbehu a Bea s Vendelínom boli jednoducho starostliví rodičia, s ktorými som občas súhlasila a občas nie.
Je to príbeh o zakázanej láske, o komplikovaných rodinných väzbách, modernej aristokracii a temných tajomstvách v perfektnom a neopozeranom neogotickom prostredí. Čítal sa veľmi dobre a rýchlo a vyvolal vo mne širokú škálu emócií :). Za mňa má príbeh krásne 4/5 a teším sa s čím príde autorka nabudúce.

SknihouVrukách
08.01.2021 2 z 5

Ja som tento rok začala knižkou Hadí zámok , na ktorý som sa veľmi tešila. Bohužiaľ, knižka nenaplnila moje očakávania.

Na začiatok by som rada povedala, že kniha nebola, len mne nesadla. Od knihy som očakávala trošku niečo iné a to bolo na tom to najhoršie. Autorka vložila do knihy originálny námet, pretože na začiatku máme inú hlavnú postavu ako na konci. Občas som mala problém orientovať sa v postáv, čo mi dosť vadilo. Každá postava mala svoju špecifickú povahu a názory. Autorka má veľmi pekný mierne kvetnatý štýl písania. Kniha sa mi čítala veľmi dobre, pretože kapitoly som kratucke a dej mi rýchlo ubiehal.

Dej sa odohráva v prostredí zámku, čo bolo veľmi zaujímavé, pretože tu bolo mnoho intríg a tajomstiev. Pre tých, ktorí si radi predstavujú prostredie knih, tak tu boli aj veľmi dobré opisy. Rada by som sa dostala k časti, kde vám opíšem prečo knihy nehodnotím až tak dobre. Prvých 70 strán som sa vôbec nedokazala začítať a začiatok sa pre mňa veľmi vliekol. Celú knihu som sa nedokázala vžiť do postáv a žiadnu som si bohužiaľ neobľúbila. Nemám rada príliš dlhé opisy a občas ma trošku nudili (avšak pokiaľ máte radi opis prostredia tak s týmto nebude mať problém). Najhoršie na tom všetkom bolo to, že ja som mala od knihy úplne iné očakávania a čakala som, že to bude niečo iné. Veľmi ma mrzí, že som si knihy až tak neužila a mám z nej rozporuplné pocity. O jej kvalite nepochybujem, pretože čo sa týka príbehu tak bola kvalitne napísanú, akurát mne ako čitateľovi nesadla.

Knihu vám odporúčam, pokiaľ máte radi tému aristokracie, prostredie zámkov a dej plný intríg a tajomstiev. Na koniec by som rada upozornila, že neočakávajte YA príbeh, pretože postavy sú trošku staršie ako v takýchto príbehov zvyčajne bývajú. Zase musím pochváliť autorku, pretože kniha bola originálna a nič podobné som ešte nečítala. Keby som do knihy nešla s mojimi predstavami tak by som si ju užila viac. 2,5/5✨
Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @vydavatelstvo_maxim