Volný čas ve středověku

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha představuje první pokus o zachycení dosud téměř neprobádaného území „volného času“ ve středověké Evropě. Postupně se seznamujeme s členěním času života středověkého člověka v běhu liturgického roku i roku práce, se slavnostmi, jež byly tím, co dodávalo životu prostých i vznešených barvu a chuť. Lidové slavnosti a především tanec, neustále odsuzovaný jako hříšný, lov a rituály jej provázející, turnaje s jejich okázalostí, pouliční divadelní představení, hazardní hry, intimní zákoutí lázní nebo čtvrtí lehkých holek ani četba, zábava povýtce intelektuální – nic z toho neuniká autorově pozornosti. Bohaté doklady z dobové literatury, od jejích vrcholů (Villon, Deschamps, Rabelais, Guillaume de Lorris) až po díla anonymní, dodávají knize poutavost a spád....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31111/volny-cas-ve-stredoveku-RxW-31111.jpg 3.49

Orig. název:

Les loisirs au Moyen Age

Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
petgona
10.07.2016

Kniha ma veľmi sklamala. Autor len reprodukoval a parafrázoval informácie, ktoré získal z historických prameňov. Jednu hviezdičku dávam len preto, že aj napriek tomu, že ma kniha vôbec neupútala, dozvedela som nejaké zaujímavé informácie.

Edana
18.06.2013

Kniha snad neurazí, ale ani nijak neoslní. V zásadě se jedná o pouhé a prosté "převyprávění" informací z dochovaných pramenů. Navíc bohužel z čistě francouzského prostředí. Něco na způsob seminární práce, kterou se autorovi podařilo roztáhnout na celou knížku. Především díky hromadě citací.