Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260134/bmid_volba-5wN-260134.jpg 4 410 126

Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. To však trvá iba do chvíle, keď sa do susedného domu nasťahuje Gabby Hollandová. Napriek pokusom o dobré susedstvo akoby atraktívna červenovláska spočiatku mala Parkera v žalúdku. Ich vzťahu nepomáha ani skutočnosť, že Gabby má dlhoročného priateľa. Napriek tomu sa Parker neúnavne pokúša získať priazeň novej susedky, ktorá onedlho stojí pred osudovou voľbou. Jeho vytrvalé úsilie napokon oboch privádza na prah spoločnej cesty, ktorú ani jeden z nich vopred nepredvídal. Osud má však pre nich pripravenú ďalšiu, oveľa ťažšiu voľbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Choice , 2007

janyska13
31.08.2016 5 z 5

Prostě Sparks. :) Bála jsem se jak tato kniha dopadne a jsem ráda, že dopadla, tak jak dopadla. :) Úžasná příběh lásky, kvůli které se musí udělat to nejdůležijtě, hlavně žít.

bookcase
22.08.2016 4 z 5

Jak už tu někdo psal, dialogy byly takové plytké, jo a ne a jo a ne :-D, Gabby byla taková naivka, která si ani neuměla na netu najít informace, jak se starat o štěňata a spoléhala jen na to, co jí řekne veterinář.
Ale jinak - no jako Sparks - jeho klasika - to znamená - romantika jde ruku v ruce s nějakým trápením či neštěstím.

marketav94
19.08.2016 4 z 5

Nenáročné čtení na pár letních dní. Na začátku vás kniha vtáhne do idylické, přátelské atmosféry, zasmějete se a budete chtít být na místě spolu s postavami v této knize. Ale jelikož je to Nicholas Sparks, tak čekejte, že nakonec zamává s vašimi emocemi. Už při čtení první části knihy jsem cítila, jak se ve vzduchu vznáší nějaký nepěkný zlom a samozřejmě jsem doufala, že to nenastane. A pak najednou obrátím stránku a všechno to spadne. Mně zůstala jen otevřená pusa a slzy v očích, když jsem si zrekapitovala, co se mělo stát a co se pak stalo. Zajímavá je struktura příběhu, kdy se dvě části knihy odehrávají v jiných časových rovinách. Jen mi pořád vrtá hlavou otázka, zda to na konci nevytvořilo čtenáři k postavám trochu odstup. To bude už asi individiální. Ale celkově se mi kniha moc líbila.

Celá recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/nicholas-sparks-volba

niknikita
15.08.2016 3 z 5

Asi si dám od svého oblíbeného autora pauzu. Opravdu jsou tady ploché a zbytečné dialogy, první dvě třetiny jsou jako z červené knihovny a tak jedině poslední část příběhu má trochu smysl, ale i tak je to už jiný Nicholas Sparks.

Evka27
25.07.2016 odpad!

Moje první kniha tohoto spisovatele a ztráta času, prostě se mi nelíbí. Drama? Dojetí? To ne, jsou daleko lepší autoři.

sarka.c
24.07.2016 3 z 5

Přečteno za jediný den. První půle knížky chytne za srdce a vtáhne do děje. Druhá část knihy mi přišla velmi uspěchaná a málo propracovaná. Proto tři hěvzdy. Asi jsem čekala díky recenzím víc.

Sorrow
04.07.2016 3 z 5

Rychlé, oddechové letní čtení, které dokáže donutit k zamyšlení...pro mě nic víc a nic míň, Sparksovou fanynkou se holt asi nikdy nestanu, přesto vím, že časem po některé jeho další knize asi zase sáhnu...

evca7271
30.06.2016 5 z 5

Super kniha.Tohle byla moje prvni kniha od tohoto autora a sem velice spokoje.Od zacatku az do konec se krasne cetla a hlavne ke konci to bylo strasne napinave jak to dopadne.Moc se tesim az budu cist dalsi knihu od tohoto autora.Vrele doporucuji.

Mišule_11
29.06.2016 5 z 5

Další boží knížka od Sparkse! Rozhodně si ji přečtěte! :-)

tomaserd
25.06.2016 5 z 5

Tato kniha byla za poslední dobu nejlepší dávám jí 100%

helenkan
24.06.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo.A nebyl by to Sparks,aby mě ke konci neukápla nějaká ta slzička.

Toňula
22.06.2016 3 z 5

Čtivý milostný příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách, ale na Sparkse trochu málo propracovaný co se týče myšlenek a jednání hlavních hrdinů. Za přečtení stojí,ale kvality některých jeho starších děl nedosahuje.

Lenka.Vílka
19.06.2016 5 z 5

Volba, starší kniha od Sparkse, která vyšla až teď i u nás, se mi strašně moc líbila. Ano, cukrkandl hadr oproti knize, ale to já u autora ráda. Kvůli tomu ho čtu. Nic jiného od něj neočekávám. Cukrkandl, drama a slzy. Kniha rozhodně není předvídatelna. Jsem už od Sparkse zvyklá na hodně věcí. Třeba zabít hlavního hrdinu a i přesto se koná happyend (To nejlepší z nás), takže jeho knihy lze nazvat hodně přívlastky, ale "předvídatelna" skutečně ne. A ps, bylo to super!

LucinQa77
18.06.2016 3 z 5

Kniha je oddechová, hezká.. :)

Týnidlo
13.06.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to oddychové čtení nebo se tak alespoň tvářilo. Ke konci knihy jsem četla slova, jako bych se bála konce. Druhou část knihy jsem zhltla za jeden den, protože jsem zkrátka musela vědět jak to dopadne. Gabby mi ze začátku přišla nesympatická, ale časem jsem si ji velice oblíbila. V příběhu vystupovaly postavy pejsků, což se mně, jakož to milovníku zvířat, velice líbilo a čtení jsem si užívala.

IrennCasman
11.06.2016 5 z 5

Volba? To jest další skvělá kniha od Sparkse. Nemohu si to odpustit a tak již poněkolikáté říkám, že Sparks je borec. Příběh sice nebyl nějak zvláště světoborný, ale styl jakým byl napsaný prostě a jednoduše zbožňuji.

Odehnalka
09.06.2016 3 z 5

Asi to nejsladší, co jsem od Sparkse četla. A zároveň i nejslabší. Buď jsem dospěla já, nebo se Sparks stal velmi sentimentální... Tohle bylo už fakt moc! Závěr byl utahaný, protože já vám jasné, jak to skončí, mě osobně se to horko těžko prokousávalo.

Jaruce
31.05.2016 4 z 5

Byl to sice předvídatelný děj, ale mě se příběh četl velmi lehce a s chutí.

alzbeta4340
27.05.2016 4 z 5

Lehké a dojemné čtení. Ostrého střihu v ději a náladě jsem se až lekla. Byla jsem naladěná na lehkou notu a nebyla to pro mě příjemná změna. Po přečtení románu ale musím uznat, že právě tohle ve mě nechalo největší čtenářský zážitek.

georginaa
25.05.2016 5 z 5

První polovina je jako první rande, člověk je natěšen, zamilován a šťasten. Druhá polovina skočí o 11 let dopředu, kdy se dozvídáme jak to bylo před těmi 11 lety, pro mě docela nepochopený záměr. Kdyby to volně proplouvalo do dalších let, nebylo by to tak neobvyklé, ale co naplat. Znám ale někoho, kdo byl též v kómatu a probudil se po pár letech, což je i v této knize. Takže všem lidičkám co dostanou šanci opět žít život naplno držím palečky a též i Sparksovi v dalším pěkném románu.