Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260134/bmid_volba-5wN-260134.jpg 4 410 126

Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. To však trvá iba do chvíle, keď sa do susedného domu nasťahuje Gabby Hollandová. Napriek pokusom o dobré susedstvo akoby atraktívna červenovláska spočiatku mala Parkera v žalúdku. Ich vzťahu nepomáha ani skutočnosť, že Gabby má dlhoročného priateľa. Napriek tomu sa Parker neúnavne pokúša získať priazeň novej susedky, ktorá onedlho stojí pred osudovou voľbou. Jeho vytrvalé úsilie napokon oboch privádza na prah spoločnej cesty, ktorú ani jeden z nich vopred nepredvídal. Osud má však pre nich pripravenú ďalšiu, oveľa ťažšiu voľbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Choice , 2007

Dandy1
06.03.2020 4 z 5

Sparks umí vykouzlit muže, jakého by chtěla každá.

Mruskulka
31.01.2020 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Překvapilo mě, jak muž dokáže napsat takovou romantiku. Příběh krásný, konec doják. Příjemné čtení.

evismaior
06.01.2020 3 z 5

55% - Po dvou přečtených knihách jsem chtěla dát tomuto spisovateli další šanci, ale Volba opravdu nebyla dobrou volbou. Autor zjevně pojal krátkou a jednoduchou myšlenku - jak se zachovat, pokud manžel, kterému jste kdysi bez hlubšího uvažování slíbili, že ho v případě nutnosti necháte odpojit od přístrojů a zemřít, se náhle skutečně dostane do dlouhodobého kómatu. A tuto myšlenku se rozhodl zpracovat do celého románu. A jak už sama myšlenka napovídá, ke zpracování toho není mnoho, protože odpověď zní vždy jen ano nebo ne, ať už se na to nabalí jakákoli omáčka. Takže nutně muselo dojít na vyprávění, jak se ti dva kdysi dali dohromady, přičemž příběh to byl tak obyčejný, že na něj nejspíš do pár dnů zapomenu (byť se autor všemožně snažil tvořit dramatické linky tam, kde žádné nebyly - šmarjá, ona si myslela, že její fenku obskočil jeho pes a ten byl přitom vykastrovaný, no tak to je tedy třeba rozvést nejméně na 50 stranách a ještě deptat hrdinku pocitem, že by měla napříště chodit kanálama), a závěr knihy pak celkem suše podal, proč se hrdina rozhodl tak, jak se rozhodl (a ano, díkybohu se alespoň rozhodl tak, jak by se za daných okolností asi rozhodla většina lidí, za to alespoň hodnotím knihu lehkým nadprůměrem, protože po předchozích zkušenostech s tímto autorem bych čekala spíš rozhodnutí opačné, hlavně aby to bylo co nejvíc srdcebolné) a pak velmi ve zkratce, jak to nakonec (pak už předvídatelně) dopadlo. Námět by to byl spíš na dobrou povídku, která by dokázala na malém prostoru zhutnit všechna dilemata hlavního hrdiny, než na román, kde se to rozplizlo do neurčita.

Mussissi
04.11.2019 5 z 5

Výborná kniha, dojemná. Podle mého názoru jedna z nejlepších od Sparkse. Doporučuji :)

knihomolka27
03.10.2019 5 z 5

Dojalo mě to

AlenaF
23.04.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka.

verunka93
18.03.2019 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Sparkse mám velmi ráda a opět mě nezklamal. Doporučuji.

pingu1
24.02.2019 4 z 5

Mám ráda Sparkse a vím, co od jeho knížek čekat. Tahle klasická romanťárna nezklamala, stejně tak jako ostatní, i když má i lepší... :-)

Peťulka3
31.01.2019 5 z 5

V jednu chvíli jsem se fakt hodně bála,ale naštěstí to dobře dopadlo.

cukrovka
29.01.2019 5 z 5

Příjemná a čtivá knížka u které jsem si v závěru pobrečela. I když dvě třetiny knížky jsou spíš červenou knihovnou, v závěru dochází k složité volbě. Nevím jak bych se rozhodla a jsem ráda, že rozhodovat nemusím.

Ivka14
20.01.2019 3 z 5

Krásná oddechová kniha o dvou zamilovaných. Druhá část mě bavila míň,ale i tak to byla krásná knížka s ještě lepším koncem.

Ulrika
26.12.2018 4 z 5

Jako už klasicky u knih Nicholase jsem si pobrečela, ale konec knihy mi bohužel přišel nedotažený.

raty
10.11.2018 4 z 5

Dobrá volba tahle Volba. Ráda střídám žánry, chtěla jsem oddechovku a dostala ji. Moje první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední.

Sasanka173
03.11.2018 4 z 5

V první části mi přišly dlouhé trochu umělé natahované dialogy, ale v polovině se to rozjelo... :-)

RHorse
03.11.2018 3 z 5

Taková jednohubka, četla jsem to v angličtině, takže jak tu pár lidí psalo, že to má umělé dialogy, mi nepřišlo. Zajímavé bylo střídaní dějových pasáží s úvahovými. Dle mého názoru ideální knížka na dovolenou nebo na deštivý víkend.

m.valova
25.10.2018 3 z 5

Červená knihovna v první půli,druhá čast byla napínavější a konec skoro jako z pohádky,ale i takové věci se dějí..

micha-ella
05.10.2018 3 z 5

Dívčí románek. Hlavní hrdinka se chová jako naivní školačka, ač je to lékařka (!?), i další postavy jsou takové umělé, stejně jako jejich dialogy. Prostě moje špatná volba, tohoto autora už ne.

Kekik
05.10.2018 5 z 5

Dokonalost.
Krásný, čtivý, humorný, smutný příběh. Naprosto uvěřitelný. Někteří čtenáři píší o Sparksově tvorbě jako o červené knihovně. Já jeho příběhům říkám příběhy ze života. Chtěla bych mít takové přátele jako má Travis. Zažít zážitky jako Travis. Ovšem i takové lidé potkávají neštěstí. Prostě to je život.
Holub !!!

1825
03.10.2018 5 z 5

Miluju jeho knizky

Milujem
27.09.2018 5 z 5

Pro milovníky Sparkse knihu určitě doporučuji. Upřímně jsem čekala opačný konec než ve knize byl (ani nevím proč). Kniha ukazuje, jak je život relativní. Některá rozhodnutí mají svůj význam, někdy člověk prostě neví proč, ale cítí, že to tak má být. Kniha se mi líbila jako všechny od tohoto autora.