Volba

Volba https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128404/bmid_volba-L2h-128404.jpg 3 337 288

Uvnitř knihy najdete vše, co potřebujete vědět o šťastném a naplněném životě. Přečtěte si i vy bestseller, který může změnit život jednotlivce i celé společnosti! Volba již pomohla desetitisícům lidí získat naději a kontrolu nad svým životem. Budete si myslet, že jste hlavní postavou příběhu a nakonec zjistíte, že to tak doopravdy je! Kniha je plná duchovních lekcí, které mohou navždy změnit váš život. Objevte v sobě skrytou sílu, naučte se, jak se znovu napojit na svou duši a staňte se tím, kým jste vždy chtěli být. Všichni si zasloužíme být šťastní. Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Volby se jen v Česku prodalo přes 35 000 kopií, v říjnu 2018 vyšla celosvětově, kde se dosud prodalo přes 5000 výtisků.... celý text

Hanjimka
20.07.2020 2 z 5

Nemohla jsem se začíst....

sarka4375
13.07.2020 5 z 5

Po přečtení téhle knihy se člověk musí zamyslet sám nad sebou. Hodně mi tato kniha dala, super.

bábuška
10.07.2020

Nedá se rozpitvávat, místy mi kniha připadala i směšná, chvílemi si hrála na sci-fi. Tajný spolek který chce zachránit svět, divoké sny, to vše smíchané dohromady, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Bestseller to rozhodně není.

Pavla-Adina
07.07.2020 3 z 5

Když přehlédnu nedotažené korektury textu a míšení duchovna a sci-fi, nesmím připomenout kladné stránky tohoto textu odrážející se ve skutečně těžko řešitelných současných světových problémech. Autor nastiňuje, jak by vypadal svět, kdybychom mu darovali veškerou pozitivní energii a nabízí jako oběť život muže, odcházejícího z fungujícího vztahu s manželkou a malou dcerkou.

renata5308
07.07.2020

O knize Volba jsem se poprvé dozvěděla na Facebooku a podruhé jsem na ni narazila v knihovně.. Nejvíce se mi líbila první část knihy, kdy se hlavní hrdina seznámí s podivínským psychologem, zaujal mne způsob léčby, jakou psycholog používal, sama navštěvují psychologa a snažila jsem se podívat se na vše způsobem , tak jak probíhají mé návštěvy u lékaře a porovnávala jsem je se skusenostmi které měl hlavní hrdina.. Nevím jestli bych se po stejných návštěvách u psychologa, jako je prožíval hlavní hrdina, chovala stejně..Musím uznat ,že první část knihy je neuvěřitelná a nejsem si jistá, jestli by člověk opravdu uspěl, pokud by se choval a pohlížel na svět očima hlavního hrdiny.. Pro mne byla kniha spíše zamyšlením se nad fungováním dnešní doby...

renca6488
07.07.2020 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem něco jiného. 1.část jsem přečetla s očekáváním kam se doposavad příjemný příběh dostane, bohužel část druhá plná scifi snů a politiky a směr kam se kniha ubrala mě zaskočil a už jsem se nutila k ní vůbec vracet. 3.část jsem přečetla jen ze snahy pochopit záměr. Kniha je trošku chaos všeho možného a závěrem vím že se kni už nikdy nevrátím a trochu nechápu to velké nadšení z ní.. Poslala jsem ji vřele dál..

anezka3242
07.07.2020 5 z 5

Je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla.. Člověka přiměje zamyslet se nad sebou a celkově nad okolím. Je neuvěřitelné, jak moc vás to ovlivní.

LenysekC
06.07.2020 1 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli se do knihy pustit, protože jsem si říkala: Buďto to bude hodně dobrý, nebo hodně špatný. A ono to bylo hodně, fakt hodně, špatný.
Nejdřív začneme formální stránkou věci: stylistikou a pravopisem. Ou. Příběh vyprávěný erformou se zvrtl v holý popis. A jako bonus se objevují absolutně nevhodně použitá slova a pravidla psaní přímé řeči dodržovaná asi podle toho, jestli měl zrovna autor energii nahoře, nebo dole (ale za to vlastně patří kritika korektorovi).
Příběh nevěrohodný, dialogy nevěrohodné, a to málo co tam bylo z duchovních mouder, bylo podané tak, že už chápu, proč se sluníčkářům všichni smějou.
Chtěla jsem odložit už před stranou 100, hned jak se objevila zmínka o nepodmíněném základním příjmu pro každého. Ale pořád jsem si říkala: ne, hrdina se vyvíjí, procitá, to určitě ještě přehodnotí! Bohužel, nestalo se. A co hůř: opět se jako "řešení" objevuje sebeobětování. To je jako to, co si máme z těch duchovních nauk vzít, jo? No ty voe, to jsou vyhlídky!
Otázečka: v čem byl ten dream team jiný, než neřád Musílek? Obě strany se snažily manipulovat, jakkoli to ti "dobří" nazývali vysíláním světla a lásky.
A další: jak se dá jedním dechem mluvit o svobodě a zároveň o demokracii, státu, EU, občanských právech atd.?
Jak se dá jedním dechem mluvit o spravedlnosti a zároveň o záchraně všech lidí na světě?
A co by asi řekla Věrka tatínkovi, kdyby uměla mluvit? "Díky tati, že jsi přede mnou dal přednost cizím lidem v době, kdy jsem tě nejvíc potřebovala. Teď ze mně vyroste naprosto vyrovnaná, šťastná osoba."
Autorovi ale nejde upřít, že má pro knihu výbornej marketing. Skoro jako Musílek pro svou stranu...

elis2677
01.07.2020

Myslim ze tato kniha nie je pre kazdeho.Kazdy z nas je na rôznej rovine vedomia. Su v nej obsiahnute hlboke pravdy, je krásnym duchovnym kľúčom k poznaniu. Napísaná je s laskou a lahko aby ponukla poznanie širšej skupine ľudí. Pre mna osobne velmi prínosné.

adriana5147
29.06.2020 5 z 5

Jednoduchý, jasný návod na lepší život pre daný okamih i budúcnosť. Najmä pasáže s Kohlom - myšlienky sú podané jednoducho, zrozumiteľne.... doplnenie príbehom dodalo knihe dynamiku.

lenka2778
29.06.2020 5 z 5

Velice krásné čtení.Bylo těžké se od ní odtrhnout.Je to velice zajímavý příběh.Při jejím čtení jsem měla pocit přílivu nové a pozitivní energie.Určite se k ní zase vrátím a přečtu si ji znovu.

Rihatama
29.06.2020

Céčkový příběh Káji Maříka ze základní školy alias prachsprostá motivační slátanina. Kdyby autor napsal pouze motivační nebo rádoby duchovní knihu, na kterou zjevně cíli, teda bez té sladkobolné & rádoby detektivní, protiválečné románové omáčky, byl by pro mne udělal mnohem víc. Takhle jsem četla zcela nevěrohodný román, ve kterém příběh samotný, jakkoli kostrbatý, není alfou a omegou knihy, ale pouze poskytuje pokřivený prostor pro nespojité servírování autorových názorů, jako více žen v politice, soukromé školy nemají sloužit jen bohatým a inteligentním, miluj bližního svého, vysvětluj lidem, že zlo plodí zlo, dětinská představa přímé demokracie... i proto asi label sci-fi, ještě lépe paranoidní bububu sci-fi, protože "až se duše všech lidí spojí, budeme všichni šťastní...". Nebo tak nějak. Z knihy lze sice vybrat semotamo zajímavé myšlenky pozitivního/duchovního myšlení, ovšem podané velmi prostě a přespříliš polopatisticky, v holých větách. Jazyková stránka knihy, ukazující nevelký rozhled a sečtělost autora, je totiž další slabinou této knihy. Patrná je především úporná snaha naroubovat své myšlenky do zvoleného příběhu, Tohle fakt nebyly dobře investované peníze. S Trpišem jsem si to prostě odtrpěla. I když ne celé, výjimečně jsem totiž nevydržela a knihu v polovině odložila.

gabriela8249
22.06.2020 5 z 5

Kniha byla super určitě doporucuji

Tove
19.06.2020 2 z 5

No,tak uprimne nevim.... byla jsem rada,ze jsem knihu precetla a nejsem si jista,ze se k ni vratim.

VeraPal
18.06.2020 odpad!

Tato kniha a návod k obsluze kopírky jsou vlastně dvě vcelku srovnatelná čtiva. Navíc pozornějšímu čtenáři jen těžko ujde, ze kterých kvalitnějších děl určité pasáže převzaly drobné střípky mouder zde obsažených. Bohužel, co se poměru množství získaného poznání a zaplacené ceny týče, druhé zmíněné značně převyšuje to první. Protože ten čas života, který vám tahle kniha sprostě ukradne a téměř nic za něj nedá, si už nikdy zpátky nekoupíte. Manuál ke kopírce navíc čtenáři poskytne tu výhodu, že před jeho přečtením většinou nebývá masivně masírován reklamou, je konfrontován pouze s únosným množstvím pravopisných chyb a jaksi u něj čtenář nečeká zvrat v ději, ani to, že si zapamatuje alespoň nějaké postavy. Co ovšem na manuálu ke kopírce na rozdíl od Volby pana Trpiše oceňuji nejvíc je to, že manuál k obsluze kopírky, si nikdy neoblékne hábit návodu na život.

Akcula78
05.06.2020 odpad!

Kniha se mi moc nelíbila, několikrát jsem jí odložila, pak se k ní zase vrátila. Nesplnila moje očekávání.

andrea0557
05.06.2020

Kniha Volba se mi velmi libila.Casto se vracim ke kapitolam "Ego a duse" nebo dalsim s psychologem Kohlem.Kdyz se necitim dobre nebo mam pocit,ze si potrebuji "rozsvitit" svet kolem sebe,tak mi jejich precteni vzdy zmeni pohled na zivot.Za sebe mohu knihu jen doporucit!

sarka9939
02.06.2020

Tato kniha je úžasná dokáže podpořit otevřít oči. Mnohé se podle ní dá naučit. A také skvělé se čte jedním dechem. Je skvělé že jsou autoři kteří píši knihy aby lidem pomohly.

Michallecitel
29.05.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, dá se z ní hodně věcí naučit. Doporučuji všem

Šurka947
22.05.2020 5 z 5

Veľmi dobré a poučné čítanie,autorovi sa kniha vydarila,môžem len odporučiť,ďakujem za super čítanie ????????