Volanie krvi

Volanie krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513654/bmid_volanie-krvi-WrC-513654.jpg 4 11 3

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru. Danielina dospievajúca dcéra Ema je psychiatrická pacientka. Rôzne kombinácie liekov však nezaberajú a jej stav sa zhoršuje. Ema tvrdí, že nie je blázon. Je presvedčená, že jej sny, halucinácie a bludy sú odrazom niečoho, čo sa udialo v minulosti. Nikto jej neverí – lekári, súrodenci ani rodičia, ktorí sa s nádejou obracajú k modernej medicíne. Tá však neprináša zlepšenie ani odpovede. Po Eminom pokuse o samovraždu je Daniela v koncoch a v hlave sa jej vynára čoraz viac otázok: Prečo lekári nedokážu nastaviť Eme účinnú liečbu? Čo ak Ema vidí niečo, čo sa naozaj stalo? A kto je to dievča, ktoré pred jej očami zas a znova umučia? Udalosti, ktoré nasledujú, naplnia Danielu zúfalou túžbou pomôcť dcére, a keď všetky rozumné cesty zlyhajú, siahne aj po tých zdanlivo nezmyselných. Daniela začne prekračovať hranice – morálky, zákona, vlastného tela, priestoru i času, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa prežilo.... celý text

ladyel
ladyel
22.11.2023 4 z 5

Knižky od Mišky mám veľmi rada, preto som sa veľmi tešila aj na túto. Popravde, nedostala som to, čo som očakávala, ale to nevadí, knižka ma ako celok bavila.

A čo som očakávala? Trošku viac strachu

Nápad bol veľmi dobrý, bola som v napätí, ako to s dievčatami dopadne, ale predsa mi tam niečo zaškrípalo.. a to je téma hypnózy a astrálneho cestovania. Nejako sa mi to tam nehodilo a zdalo sa mi, že je ho tam trochu moc. Radšej by som to celé vyškrtala a čítala viac pasáží z minulosti, tie sa naozaj vydarili a bavili ma viac.
Taktiež som moc nesympatizovala s hlavnou postavou, zato postava Denisa si ma získala úplne.

Napriek môjmu názoru sa mi knižka čítala rýchlo, Miška vie veľmi dobre písať a oceňujem, že načala takúto tému.

Čo sa týka toho strachu... posledná kapitola mi ho veru nahnala a ja sa teším na pokračovanie (ak bude )!

Anna195
Anna195
27.06.2023 5 z 5

Táto kniha bola pre mňa taký menší krok do neznáma. Ak si prejdete môj profil, zistíte, že som veľká milovníčka romantiky. No, keďže knihy od autorky milujem, tak som siahla aj po jej novinke, ktorá je úplne iná, než to, na čo som zvyknutá.

Na začiatku som nemala žiaden očakávania, jednoducho som si povedala, že skúsim a uvidím. Aj keď tento žáner kníh vôbec nečítam, môžem povedať, že práve tento príbeh ma veľmi zaujal a mala som po dočítaní husiu kožu. Celkový námet príbehu bol skvelý a pripojenie mágie, zla, bohatstva či temnoty sa nadmieru vydarilo a ja som hltala stánku za stránkou, aby som spolu s hlavnou hrdinkou Danielou mohla odhaliť celú pravdu.

Čo si ma získalo, bolo prepojenie minulosti s prítomnosťou, pretože tak som mohla nazrieť do minulosti generácií. Aj keď čítať práve tieto časti bolo pre mňa najťažšie, keďže sa tam diali dosť zvláštne veci. No, aby ste pochopili celý príbeh, musíte poznať aj minulosť. A minulosť bola veľmi krutá.

Každá postava je v tomto príbehu dôležitá. Veľký obdiv mala u mňa Daniela, ktorá bojovala za svoje deti. Po celý čas som ju obdivovala, čo všetko dokázala pre ne urobiť.

Priznám sa, že som počas čítania dúfala v iný koniec. Jednoducho, takýto koniec som nečakala, aj keď mnoho vecí to naznačovalo, stále som dúfala v niečo lepšie. Pretože práve veta .. "Nedá sa zachrániť všetkých".... nadobudla v tej chvíli iný rozmer.

Takže mňa, ako milovníčku romantiky si získal aj tento misteriózny triler, z ktorého mám ešte teraz husiu kožu.

kristy.books
kristy.books
18.06.2023 4 z 5

Nie je žiadnym tajomstvom, že patrím k Miškiným fanúšikom a zbožňujem jej knihy. Keď som sa dozvedela, že pri svojej novinke sa rozhodla experimentovať a nebude to romantika, bola som trochu sklamaná. Volanie krvi nepatrí k mojim obľúbeným žánrom, vlastne podobné knihy takmer vôbec nečítam, no keďže to napísala Miška, nemohla som si to nechať ujsť.

Priznávam, že do čítania som sa púšťala s určitými obavami, vôbec som nevedela, čo mám čakať a či mi príbeh vôbec sadne. Nakoniec som ho zhltla v priebehu pár hodín. Úplný wow efekt sa síce nedostavil, ale na to, že to zrovna nebola moja šálka kávy, som bola spokojná. Bolo to také spestrenie medzi romantikou, ktorú obvykle čítam.

Námet tejto novinky bol zaujímavý. Danielinu dcéru Emu už nejaký čas trápia psychické problémy, no žiadna liečba nezaberá. Čoskoro sa ukáže, že celý problém je oveľa vážnejší, prekračuje určité hranice "bežného života" a siaha až ďaleko do minulosti.

Príbeh sa nesie v pomerne temnej atmosféry, neraz som mala počas čítania zimomriavky, predovšetkým v prvej polovici knihy. Bolo tu pár vecí, pri ktorých sa mi tak trochu dvíhal žalúdok. Zároveň som však bola veľmi zvedavá, že čo sa Danielinej dcére skutočne deje a ako to s ňou deje, čo ma nútilo otáčať jednu stranu za druhou.

Daniele toho autorka naložila na plecia veľmi veľa, vôbec si neviem predstaviť, žeby som sa ocitla v podobnej situácii a ako by som ju riešila. Za svoje deti sa bila ako levica, bola pre ne ochotná urobiť čokoľvek a vďaka tomu som si ju obľúbila.

Páčilo sa mi aj prepojenie s minulosťou...aj keď slovo páčiť sa nie je vzhľadom na dané udalosti asi príliš vhodné. Občas som si nad konaním niektorých postáv aj pekne zanadávala.

Čo viac dodať, moje prvotné obavy sa nenaplnili a nakoniec to bolo zaujímavé čítanie. Už teraz sa teším na Miškinu ďalšiu knihu a dúfam, že to bude opäť nejaká vtipná romantika, akú mám rada.

Michala Ries
slovenská, 1989