Volání rodu

Volání rodu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258/bmid_volani-rodu-6601625f38e3e.jpg 4 360 37

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách.... celý text

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Štorch je Štorch a když je doplněný krásnou ilustrací pana Buriana,prostě super.

FilipV77
29.03.2020 5 z 5

Nejsilnější volání je volání rodu. Vlček - jeden z našich odvážných předků.
Nedobře snáším realitu tehdejší doby ve vztahu ke zvířatům. Smrt byla tak samozřejmá.

Andrea81
22.03.2020 4 z 5

Krásně popsaný drsný život v době bronzové. Úplně jsem se přenesla v čase. A ty ilustrace! Mám ráda pana Buriana a děkuji také panu Štorchovi.

jendah97
14.12.2019 5 z 5

Nádherné dobrodružství z doby bronzové. Autorův styl vyprávění je docela stručný až úsporný a některé slovní obraty jsou již mírně archaické - nic z toho ovšem nebrání prožít krásný a napínavý příběh. Úplně mě dostaly popisné pasáže, v nichž Eduard Štorch vykresluje sněhové bouře a úpění lesa pod prudkými údery větru. Kniha je výborným příkladem, jak popularizovat historii (nejen) pro děti.

jindrich7442
22.01.2019 5 z 5

Nemůžu si odpustit, že jsem sám sobě upíral potěšení z tak nádherných příběhů. Hltám každé slovo, větu, stránku, kapitolu... a teď? Vrhám se po hlavě na další knihu.

žanda545
02.01.2019 5 z 5

Tato kniha je z mého pohledu velice pěkná a zajímavá. Nejdřív jsem myslela že mě nebude bavit, už proto že jsme to měli za povinou četbu ( ta první byla nudná), ale nakonec byla dobrá.

fiki64
07.11.2018 4 z 5

Tato kniha je velice zajímavá, napínavá ale pro ty kteří mají rádi psi i docela smutná. Je to kniha o pravěku.
Celá kniha mě velice zaujala a bavila.
Tuto knihu rozhodně doporučuji, pro ty co mají rádi pravěk. Tato kniha mě zaujala tím ze celý příběh dopadl dobře.

Ran
25.06.2018 1 z 5

Příběh mě nebavil a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Eduard Štorch sice umí psát, ale mě knížka prostě neoslovila.

Viki0
18.12.2016 4 z 5

Na první dojem jsem z knihy nebyla nadšená. Začala jsem ji číst pouze proto, že jsme si měli vybrat nějakou knihu ze školní knihovny. Začátek mě moc nebavil. Už jsem to chtěla vzdát a knihu si vyměnit, ale rozhodla jsem se jí dát ještě jednu šanci. Najednou jsem se do ní začetla a šlo to samo. Děj neplynul rychle, ale ani pomalu. Na můj vkus byla kniha oddechová. Sice tam nějaké to napětí bylo, ale rozhodně jsem to do sebe nemusela hltat celý den. Na závěr bych chtěla říct, že knihu mohu s radostí doporučit.

Adell-ka
01.04.2016 4 z 5

Očekávala jsem, že mě knížka nebude bavit, ale příjemně mě překvapila. Příběh se mi líbil, dobře se četl a dle mého názoru je knížka skvělým nástrojem, jak dětem přiblížit život dávných dob.

marcela6183
07.07.2015 3 z 5

Aspoň už konečně chápu, kam na to chodí Ringo Čech. Stačí se začíst tady a přidat k tomu ironii a podívat se na Báru... a inspirace se dostaví sama! Ale už stačí rejpání a pojďme ku knize. Četla jsem v době, kdy největším šlágrem PC her byl Prehistorik. Ta paralela mi dodneška vždycky vyskočí v hlavě. Pro mne vede Havranpírko, ale motiv putování se mi moc líbil. Od středu šplháme vzhůru k tři a půl.
Nečtu tu trilogii náhodou pozpátku? Njn :-)

DejnaDee
15.09.2014 4 z 5

Jak už jsem psala u Lovců mamutů, kniha mého krásného dětství - doby kdy jsme my děti, místo her v tabletech a mobilech hltaly tajemné příběhy a napětí z knih.

matesatan
17.05.2014

zajímavá kniha štorcha mam rád hodnř sem o něj přecetl a nekterý knihy nemuzu sehnat to je škoda nejvic se mi asi libil hrdina nik a zastaveny příval

Ladys
13.04.2014 3 z 5

Největší paráda byla, že jsem si přečetl, jak Čech a jeho rod vylezli na Říp. Což je česká klasika. A Vlček, jak zabodoval u lovců cizího kmene. Jeho pes Divoš, vůle být s rodinou a najít svůj kmen.. Ale Havranpírko je pro mě lepší

puplik
24.09.2013 3 z 5

Pěkná kniha :)

vincek1
07.10.2012 5 z 5

Můj komentář je asi takový, že knihu jsem četl asi před 50 lety a silný zážitek z četby, nejen této knihy mého oblíbeného spisovatele je ve mě dosud.

canis
05.11.2011 4 z 5

Krásná dobrodružná kniha, čtená jedním dechem ve věku cca 12 let.

pravěk Zdeněk Burian, 1905-1981 zfilmováno doba bronzová vlci zima

Eduard Štorch