Volání nového dne

Volání nového dne https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516213/bmid_volani-noveho-dne-JtJ-516213.jpg 4 11 3

Elizabeth si konečně po boku svého manžela Wynna zvykla na drsný život na kanadském Severu. Navázala přátelské vztahy s manželkami místních osadníků a společně s kamarádkou Nimmií se jí podařilo zahájit školní vyučování pro jejich děti. Nenaplněná však zůstává její touha po vlastním dítěti. Wynn má být navíc, jako člen Královské severozápadní jízdní policie, přeložen na jiné působiště. Zvládnou společně a s Boží pomocí tuto velkou zkoušku?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Triton

When Breaks the Dawn , 1985

Kokoska92
24.12.2023 5 z 5

„Byla jsem připravená jít po cestě, kterou mi pro můj život přichystal Bůh. S Ním nezáleží na tom, kde nebo v jakých podmínkách člověk žije. Kdekoli člověk zakotví, může vždycky přebývat v radosti a pokoji.“

Knížky Janette Okeové jsou pro mě pohlazením a balzámem pro duši. Ideální čtení na vánoční čas a nejen na něj!

Majka1979
01.03.2023 5 z 5

3.časť bola pre mňa tiež veľmi silná.
Elizabeth to nemá jednoduché a ako žena v tomto prostredí zažije veľa vecí, ktoré ju prekvapia.
Konečne sa jej splní sen o škole. Ale ani tam to nie je úplne jednoduché. A keď príde informácia o tom, že sa majú opäť sťahovať, musí čeliť voľbe, či ísť alebo podľahnúť čaru mesta a teda ísť radšej tam. Jej manžel urobí pre ňu všetko. Ale ona vie, že jej kroky musia viesť tam, kam ho odvelili - ešte ďalej na západ.

vierak
04.12.2022 2 z 5

Ide o tretí diel série Kanadské prérie a bol pre mňa sklamaním. Aspoň štyrikrát zaznelo "zasa prišli Vianoce" a "opäť zavítala jar". Áno, ročné obdobia sa striedajú, to sme si všetci všimli a nie je nutné na tento fakt upozorňovať. Hoci sú kresťanské romány mojou srdcovou záležitosťou, tento musím prirovnať k priemernému deviatackemu slohu. Mizerná kompozícia viet, úbohá slovná zásoba, takmer žiadny dej. Mrzí ma to, ale z môho pohľadu išlo o veľké sklamanie.