Volání minulosti

Volání minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1382/bmid_volani-minulosti-Bpn-1382.jpg 4 360 65

Přeloženo z německého vydání (Lockruf der Vergangenheit, 1990) anglického originálu. Píše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné mlčení obyvatel Pemberton Hurst se pouští do pátrání po vlastní minulosti i domnělém prokletí, které prý na její rodině už po léta ulpívá.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Curse This House , 1978

ujunka
17.02.2024 2 z 5

Nic moc. Pořád dokola - Musím si vzpomenout... Ne, nevzpomínej... Musím zůstat.... Odejdi.... - 2/3 knihy v tomto duchu. Překvapení se vlastně taky nekonalo

Gabča67
15.11.2023 3 z 5

Od autorky jsem četla lepší knihy a některé mám i ve své knihovně. Bohužel děj této jednohubky má i přes zajímavý začátek sestupnou tendenci. Stručně řečeno: neohrožená hrdinka se zdravými názory se vlivem událostí dostává do podřízené role a příjímá svůj osud jako nezvratný, aby na konci knihy opět prozřela. Hodnotím 2.5 * a knížku posílám dál do světa.

archivářka115
14.10.2023 2 z 5

Nemohla jsem najít v knihovně, co bych si přečetla. Náhodou jsem objevila tuto knížku. Je to taková oddechovka. Závěr byl dost nepravděpodobný. Jestli jsou nějaké autorčiny knížky lepší, tak bych si možná něco přečetla. Zatím mám ke čtení lepší knížky.

maure
06.01.2023 2 z 5

Neměla jsem od této knížky žádná přehnaná očekávání, ale upřímně mě i tak zklamala. Začátek vypadal nadějně, zápletka nepříliš originální, ale napsaná čtivě. Od půlky dál mám ale pocit, jako by si autorka dělala ze čtenáře dobrý den. Postavy nesympatické, chovají se nelogicky, a rozuzlení je jeden z největších WTF momentů, co jsem v poslední době četla. Škoda.

RendyaDav
04.07.2022 4 z 5

Opět jsem se začetla do jedné z mnoha nádherných kousků z pera této vynikající spisovatelky. Nedám na ni dopustit. Ačkoliv zrovna tato kniha ve mně nezanechala ten typický " wow " jako u jiných děl. Avšak to neznamená ,že by mě knížka nebavila.

Holly.W
22.04.2022 1 z 5

Přečetla jsem přes 100 stran a knihu jsem musela odložit. Nebavilo mě to. Nelíbil se mi děj, postavy, nic. Leyla mi byla krajně nesympatická. Opakovalo se tam pořád jenom to, jak Leyla tvrdošíjně trvala na tom, že musí zjistit co se stalo, a že ji její rodina, ke které se po 20 letech vrátila, nemá ráda a proč tomu tak je? Nikam se to nevyvíjelo. Čekala jsem od knihy daleko více, ale toto se nedalo číst.

mariva
18.02.2022 4 z 5

Kniha se mi dostala znovu do rukou a tak jsem si ji přečetla podruhé. Líbila se mi trochu víc než poprve, ale možná je to tím, že jsem před ní četla Dům vzpomínek a obě knihy si byly hodně podobné.

Eliwen.Nika
02.08.2021 5 z 5

Krásné. Tato autorka nikdy nezklame.

betička
21.06.2021 3 z 5

Knížka měla moc zajímavý námět i zápletku, ale dle mého názoru hodně nevyužitá příležitost. Místy jsem si připadala jak u telenovely ( čtete několik stránek a pořád se nic neděje). Všechno bylo zbytečně moc zdlouhavé, časté přešlapování na místě. Nenáročné čtení na pláž nebo k bazénu :-)

georginaa
25.10.2020 2 z 5

Leila v pěti letech ztratila paměť, když se stala hrozná událost. Opustila svůj rodný dům. Po smrti své matky se po letech vrací k příbuzným a snaží se vypátrat svoji minulost a co se vlastně v tomto sídle stalo. Není to jednoduché a je vše opředeno rodinným prokletím.

Noisette73
28.08.2020 5 z 5

Ještě lepší než Dům vzpomínek..... Při čtení mě mrazilo a já nemám co dodat.....
Zamrkala jsem očima, spadla mi brada a zůstala jsem u některých rozuzlení paf...

katynais
18.08.2020 3 z 5

Woodová nezklamala:)

Artep071
10.08.2020 3 z 5

Pěkně napínavé a zajímavé ..dobře se četlo .

Hakl54
09.05.2020 2 z 5

Zpočátku se mi příběh líbil, byl napínavý a tajemný. Postupně mé nadšení ubývalo a vyhlížela jsem konec. Kdyby to autorka tak nezamotávala, bylo by to mnohem kvalitnější čtení.

zdenaR
28.02.2020 3 z 5

Velmi čtivé, napínavé, tajemné.
Dobrá oddechovka.

Jana38
27.02.2020

Zvláštní příběh.napínavý děj, přečteno za 1 den

Lucie311
14.01.2020 5 z 5

Od samého začátku do úplného konce naprostá pecka. Příběh ma šmrnc,napětí .

mariva
30.12.2019 4 z 5

Trochu něco jiného, než jsem u autorky zvyklá, ale nemůžu říct, že by to bylo špatné. Každopádně nechybělo napětí a autorka ho stále stupňovala, takže se nechtělo knihu odkládat a nakonec jsem ji přečetla za jediný den.

petrulkaa
29.10.2019 2 z 5

Knihy této spisovatelky mám velice ráda, ale této nemohu dát více než tři hvězdičky. Téma rodinné kletby bylo až morbitní, postavy mi byly nesympatické, neměla jsem komu fandit, celkově se mi to zdálo celé hloupé, těšila jsem se, až bude konec.

denisa7430
26.09.2019 2 z 5

pět jsem se začetla do jedné z mnoha nádherných kousků z pera této vynikající spisovatelky. Nedám na ni dopustit. Ačkoliv zrovna tato kniha ve mně nezanechala ten typický pocit "wow" jako u jiných jejich děl. Avšak to neznamená, že by mě knížka nebavila.

Barbara Wood
americká, 1947