Putování začíná

Putování začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386531/bmid_volani-divociny-putovani-zacina-LGx-386531.jpg 4 41 11

Volání divočiny série

Tři medvíďata, každé z jiného druhu – lední medvěd, baribal a medvěd grizzly – jsou brzy po narození odloučena od svých rodin. Ale nevzdávají se, jsou odhodlána v kruté divočině přežít stůj co stůj. Jejich cesta ale zdaleka nebude přímá a jednoduchá… Osud je brzy svede dohromady a společně zažijí mnohá dobrodružství a budou muset překonat mnoho útrap…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Příroda, zvířata

Vydáno: , Albatros (ČR)

Seekers #1: The Quest Begins , 2008

vlkodlaq
26.12.2021

Erin Hunter se podle všeho snaží profilovat tak trochu jako takový nový Seton, jenže kdo kdy četl Setona, se nad jejími knihami jen blahosklonně usmívá.
Mám rád knihy z přírody o přírodě, ale přece jen Seton je mi bližší naturálnějším podáním.

Lassie777
03.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Tři medvíďata, každé jiného druhu, jsou brzy po narození odloučena od svých rodin. Osud je brzy svede dohromady a společně se vydávají na cestu plnou nejrůznějších překážek a nástrah.
Upřímně, čekala jsem, že tato kniha bude podobná Zákonu smečky. Líbil se mi ten začátek. Kallika a Toklo přišli o matky a tak se o sebe museli postarat sami. Jenomže pak se tam objevilo mládě s kouzelnými schopnostmi, které úplně narušilo ten děj. Vůbec se mi tam nehodilo. A druhá věc, přesně jak napsala DK197 je hodně nepravděpodobné, že by se v divočině setkala zrovna tato dvě medvíďata, která se už dlouho hledají.
Co se týče medvíďat nejvíce jsem si oblíbila Lusu.
Kdyby to šlo knížce bych dala 3a 3/4 hvězdiček.

18LenkA12
13.01.2021 5 z 5

Skvělý příběh o třech medvíďatech, které zažívají různá dobrodružství. Autorka umí skvěle zaujmout čtenáře a nenechá ho od knihy oddejít. Už teď se těším na pokračování.

petrzel
30.12.2020 5 z 5

Četla jsem dceři ( 8 let ) a moc se nám to oběma líbilo.Už se těšíme na další díl.

DK197
01.12.2020 3 z 5

E-KNIHA: Zpočátku to bylo takové milé pohádkové a zároveň snaha o realistický pohled na tvrdý život v přírodě. Povídání o třech medvíďatech a jejich osudu. Moc se mi to líbilo. Hlavně vymyšlený svět a pověry lišící se druh od druhu medvíděte. Jenže pak se objevily dvě výrazné vady. První z nich je, že se v příběhu objeví nadpřirozeno. Ačkoli to možná děj ozvláštňuje, podle mě je to spíš ke škodě. Ruší to realističnost knížky. Do té doby jsem u toho myslela na přírodovědné večerníčky. Pamatujete na záběry z přírody doplněné komentářem, ne? Jenže pak už to nejde. Ale možná mě časem autorka přesvědčí o tom, že účel této zápletky je natolik kvalitní, že zapomenu na první dojem...

A druhá vada - SPOILER - To je ta divočina sakra malá, když se v ní medvíďata, ačkoli náhodou. najdou... Nějak mi to přijde přitažené za vlasy. KONEC SPOILERU

Editováno 2/2022: Ale z komentáře je už jasné, že další díl otevřu. Mimo jiné ze zvědavosti. A určitě doporučuju. Je to hezké. Jen ne dokonalé a možná nad něčím budete muset přivřít oko jako já. Tři až čtyři hvězdičky jsou ale i tak záruka kvalitního čtiva. :-)

Sariega
08.11.2020 3 z 5

Dostala jsme jí od sestřenice k narozeninám a abych byla upřímná moc se mi do ní nechtělo. Když jsem ale pak neměla co číst tak jsem se donutila k četbě. První polovina byla taková že se člověk seznamoval s okolím a případem, potom mě to začalo moc bavit a bylo mi líto když jsem jí dočetla, těším se na pokračování.

Vlčice605
04.11.2020 4 z 5

Ano,kniha se mi líbila. Bylo velmi zajímavé,jak autorka vysvětlila nás svět z pohledu medvědů.

Dorota09
23.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Dobrá kniha, jen mi přišlo, že se tam tam ta super schopnost moc nehodí.

encyklopedie
20.02.2019 5 z 5

perfektní počteníčko .... to je žůžo oddych ....kdo má rád "volání divočiny", ten si smlsne .....žádnou hvězdičku nestrhávám za medvídě se zvláštní schopností /jako kdosi níže..../ , naopak o to je to lepší......
Prostě moje encyklopedie boduje za 100%

rarášek
22.10.2018 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
,,Medvědi si rychle něco pošeptali a zašustilo to mezi nimi jako sníh po ledové ploše. Kallika se podrbala za uchem. Mluvili snad o místě, kam vedla Hvězda bezpečí - kde led nikdy neroztaje." (Kallika)
,,Svět byl tak velký... mnohem větší než si představovala.! " (Lusa)
,,Vykoukl ven na nebe, kde stále zářil medvědí duch. Vždy to bude jeho hvězda - opuštěná, pyšná a divoká. Nepotřebovala kolem sebe žádné medvědy a on taky ne." (Toklo)

Konečně se Albatros rozhodl vydat Seekers (Volání divočiny) a jsem opravdu šťastná! Nejsou to kočky nebo psi, ale medvědi, jejichž příběh budeme sledovat. Rozhodně jsem zklamaná nebyla.
Z předchozích knížek jsem si oblíbila tu magickou až mystickou záležitost kolem zvířat. Zde se odehrává příběh tři medvědích mláďat, Kalliky (lední medvěd), Lusy (baribal) a Tokla (grizzly), která zůstanou sama a snaží se zůstat naživu.

Kallika - mladé ledního medvěda, její matku zabili kosatky. Je odhodlaná najít svého bratra Taqqiqa a pomocí Hvězdy bezpečí najít zemi Věcného ledu, kde po obloze tančí barevní lední medvědi. Věří v duchy ledu.
Lusa - mladé baribala, celý svůj dosavadní život strávila v zoo se svou rodinou a kamarádem Yogim. Uteče poté, co slíbí samici grizzly ho, že najde její opuštěné mládě a postará se o něho. Věří, že ji na cestě ochrání hvězda Arktur, Medvědí strážce. Baribalové věří, že se jejich duše po smrti stanou součástí stromů (stromoví duchové).
Toklo - mladě grizzlyho, jeho matka ho ve svém šílenství odehnala. Snaží se v přírodě přežít na vlastní tlapu. Vzhlíží k nejjasnější hvězdě na obloze, na opuštěného ducha medvěda, a chce být přesně jako on, hrdý medvěd samotář. Medvědi grizzly věří, že jejich duchové se stanou součástí Velké lososí řeky (vodní duchové).
Urujak - záhadné medvědí mládě s magickou schopností a se ztrátou paměti

Děj byl často smutný i krutý, hlavně ke Kallice a Toklovi. Co mají všichni tři společného, je odvaha a touha přežít, ať to stojí, co to stojí. Ze všech nejzajímavější mi přišla postava záhadného medvíděte Urujaka, kterého na své cestě potkal Toklo.
Tahle německá obálka je opravdu nádherná, ale víc mi k příběhů sedí ta americká, na které jsou všichni tři medvědi. Na této je pouze lední medvěd (Kallika). :) První díl byl skvělý, už se nemohu dočkat druhého. ❤️❤️

Paj-Inka
09.10.2018 4 z 5

Není to veselé čtení. Je to silný příběh plný kruté reality, smutku a zoufalství, ale také velkého odhodlání opuštěných medvíďat přežít. Hvězdičku strhávám za medvídě se zvláštní schopností. Do tohoto světa se mi to vůbec nehodí :/