Volání divočiny

Krátký dobrodružný román Volání divočiny je mistrovským dílem jak svým stylem, tak i proto, že povyšuje dobrodružné příběhy na úroveň klasické literatury. Buck je čtyřletý pastevecký pes hýčkaný svým pánem a jeho rodinou. Jeho život se rázem změní ve chvíli, kdy je unesen a prodán, aby sloužil během zlaté horečky na Klondiku a tahal těžké saně hlubokým sněhem. V novém prostředí brzy zjistí, že jeho vrozené instinkty mu umožní nejen přežít, ale ve svobodném, volném a divokém životě nakonec nachází i zalíbení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442130/big_volani-divociny-uaH-442130.jpg 4.3237
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata

Vydáno: , Omega

The Call of the Wild, 1903

Kniha Volání divočiny

Tyrkysová

Volání divočiny je krásný příběh. Poslouchala jsem ho v audioknižní podobě, kterou namluvil Vladislav Beneš. A bylo to štěstí. Díky jeho krásnému přednesu jsou totiž „snesitelné“ i místy opravdu hodně rozvláčné popisy, které by v tištěné podobě možná nejednoho čtenáře dokázaly odradit. Takže pokud mohu doporučit, jsou necelé 4 hodinky poslechu tou pravou volbou :)

Kabuky

Krásná vzpomínka na dětství.

vernem1850

Kniha obsahuje nádhernou knihu voláni divočiny a 6 skvělých povídek.

maminaOlina

Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda, že žiji v jiné době.

Filomena1961

Jack London oblíbený spisovatel mého dětství. Kniha volání divočiny je plná dobrodružství, čtivá, přibližuje vzdálenou Aljašku, kruté podmínky pro lidi i zvířata na Klondiku a samozřejmě hlavního hrdinu psa Bucka, který nakonec v tomto drsném prostředí nachází zalíbení.

Mickhesh

Za mě 70%.. Bílý tesák se mi líbil více. Povídky na konci knihy nejsou špatné, kupodivu ta první se mi zdá nejhorší. Jinak zřejmě klasická literatura.

Paja.12

V dětství mě příběh psa Bucka záhadným způsobem minul, tudíž jsem musela tento čtenářský rest dohnat v dospělosti. Bála jsem se, že příběh bude psaný takovou formou, aby zaujal primárně dětské čtenářstvo, ale nakonec mě až zarazilo množství drsných "dospěláckých" scén, plných krve a smrti. Co na knize obdivuji je to, jak autor dokázal na pouhých pár desítkách stranách vykreslit plnohodnotný příběh s myšlenkou a pointou. Vyprávění z pohledu psa už bylo takovou třešničkou na dortu. Jediné, co mi maličko chybělo, byl barvitější popis drsné kanadské krajiny a dobové atmosféry života během zlaté horečky, který by mi napomohl se do příběhu o to víc ponořit.

willy9203

Měl jsem rád Londonovy knihy za mlada a i teď mě baví. Mají napětí a atmosféru.

Knihy džunglí
Knihy džunglí