Volání divočiny (15 povídek)

Volání divočiny (15 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32019/bmid_volani-divociny-15-povidek-SHu-32019.jpg 4 14 2

Román od Jacka Londona vypráví příběh psa Bucka, který se z ochočeného mazlíčka stane vůdcem vlčí smečky na divokém severu. Předlohou pro Bucka byl skutečný pes – kříženec bernardýna a kolie. Kniha se dočkala mnoha divadelních i filmových ztvárnění. Kniha je doplněna o 14 dalších povídek, v nichž čtenář najde působivé líčení nedotčené severské přírody a prostředí divokých táborů prvních osídlenců - statečných a drsných lidí, kteří v honbě za zlatem a obživou na sněhových pláních naplno žijí své někdy tragické a jindy humorné osudy.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Příroda, zvířata

Vydáno: , Svoboda

The Call of the Wild

Kacatko86
29.08.2021 5 z 5

Četla jsem pouze Volání divočiny - příběh se mi moc líbil, a když vezmu v potaz, že kniha byla napsaná v roce 1903, tak klobouk dolů. Krásný, dobrodružný, nadčasový příběh

Loubooker
21.10.2019

Četl jsem to jiz kdysi dávno, ale pro mne asi jedna z nejlepších londonovek, spolu s Bílým tesákem, Bílým dnem a pracemi, kde se vyskytuje Kit Smoke Bellew...pro mne ten nejklasičtější Jack v jeho asi nejlepší parketě - Aljaška, zima, příroda, zlatokopové....prostě vše co patří k té době a co patří k dobré dobrodružné četbě.