Volané číslo existuje

Volané číslo existuje https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407825/bmid_volane-cislo-existuje-QUm-407825.jpg 3 40 21

Co se asi děje ve vašem mobilním telefonu, když někomu voláte? Když ze seznamu mažete nějaké číslo, nebo zrovna datlujete esemesku? Právě na tyto záludné otázky odpovídají povídky Milana Tesaře. Jeden z autorů legendárního Zeleného Raoula vás v nich nechává nahlédnout do světa za displejem, jenž okupují vaše uložená telefonní čísla. Srdcem každého mobilu je kavárna Kontakty, do níž telefonní čísla přicházejí ze stejných pohnutek jako děti na tento svět – buďto z nějaké potřeby, anebo z lásky. Ale jakmile si je jednou uložíme, začnou popíjet drinky barmana Červeného, tančit na písničky od kapely Zvonění, obdivovat tajemnou krásku z hlasové schránky a sledovat mazače, kterak každou vaši SMS poctivě vylepí na obrazovku mobilu. Čísla mají podobně jako lidé své poslání ve vymezeném čase. I ona prožívají hvězdné hodiny, zprostředkují-li dobrou zprávu, i na ně padá chandra, pokud je nikdo dlouho nevytáčí. To si pak přijdou neužitečná a dostanou strach, že je vymažeme. Jednou k tomu možná dojde, ale do té doby s námi budou ze své kavárny sdílet osud, všechna ta porozumění i nedorozumění, všechny ty smutné, šťastné i značně bizarní okamžiky našich životů.... celý text

vercatko20
03.02.2024 1 z 5

Líbily se mi asi jen dvě povídky a za ty dávám jednu hvězdu. Zbytek je nuda. A přitom docela zajímavé téma, jen ho autor neumí uchopit tak, aby to bylo čtivý.

Didi15
29.09.2022 3 z 5

Dostala jsem knihu jako dárek ke své objednávce , nic jsem neočekávala, ale nakonec jsem byla docela mile překvapena. Nápad skvělý , i když mě víc bavily příběhy ty vně telefonu. U některých jsem se zasmála a některé byly docela smutné. Do půlky mně kniha opravdu bavila , pak druhá půlka méně a ani nevím, čím to bylo ...proto dávám za tři, ale jinak povedené dílko.

Knihomolka506
13.08.2021 3 z 5

Nikdy nevíme, kdo se skrývá v mobilech. Povídky o tom, že v každém mobile nebo přístroji "je" parta lidí, kteří mobil spravují a vlastně v něm toho a nejen o nich. Všechny telefony ,tablety a další elektronické spotřebiče jsou propojeny životem každého z nás a osudy hrdinů několika vtipných a seriózních povídek.
Ale : proč autor příběhy nedokončil a "usekl je?"
3/5

LenkaV.1
14.06.2021 2 z 5

Zaujal mne nápad, zklamalo zpracování. Nějak jsem se nedokázala začíst. Škoda, z motivu světa uvnitř telefonu by se dalo jistě získat mnohem víc.

sar.janurova
31.10.2020 3 z 5

Zajímavý nápad a téma, které jsem snad ještě nikde nečetla, ale ve většině případů naprosto odfláknuté provedení. Proč polovina příběhů skončí v polovině děje? Kdyby byl počet příběhů poloviční a každý měl děj více rozepsaný, kniha by se mi líbila o hodně více. Takhle jsem se konečně vžila do pocitů některé z hlavních postav a než jsem se stačila nadát, příběh byl u konce. Stejně tak mi přišlo, že některé povídky byly až moc přetažené svým tématem, nebo snad provedením, za vlasy. Nevěřícně jsem nad nimi kroutila hlavou a přemýšlela, jestli to opravdu autor myslí vážně, že takovou blbost dokázal napsat...
I přesto jsem ale dalším a dalším povídkám šanci dala, některé jsem si oblíbila a některé pro mě byly naprostým odpadem. Každou jsem hodnotila zvlášť, celkové hodnocení mi pak vyšlo na 2,5 hvězdiček z pěti. Pro zajímavý a originální námět jsem proto hodnocení zaokrouhlila na 3 hvězdičky.

L.Helena
02.03.2020 2 z 5

Zajímavý nápad, ale ve výsledku to prostě nějak nefunguje. Krátké povídky, ve kterých je příběh vždy roztříštěn na svět skutečný a imaginární, ten v mobilu. Takže než jsem se do každé z povídek pořádně začetla, byl její konec. Některé z těch příběhů byly opravdu pozoruhodné, ale to provedení je zkrátka zabilo.

nefernefer
25.01.2020 1 z 5

Začalo to celkem slibně. Nápad s vnitřním světem mobilních telefonů byl docela vtipný. Ale to bohužel samo o sobě nestačí. Když první povídka najednou v půlce skončila, byla jsem trochu překvapená a říkala si, že se k ní třeba autor vrátí někde dál. Nevrátil. A když už pátá povídka vyšuměla naprosto jalově do ztracena, přestala jsem mít chuť číst dál. Kdyby se Milan Tesař vykašlal na vymýšlení stále nových postav a příběhů, které nijak nekončí, a vzal jeden z nich a dokončil ho, možná by z toho mohla být opravdu dobrá povídka. Takhle je to jen jedna velká nuda s naprosto nevyužitým originálním nápadem.

ivana02
24.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka, přesně můj styl. Zcela originální téma, na které jsem zatím nenarazila. Krátké povídky, z nichž každá obsahuje dvě roviny - jedna popisuje život čísel uvnitř mobilu a je velice vtipná, druhá se věnuje skutečnému světu, majitelům mobilu a je spíše smutnějšího rázu. Právě ten humor, absurdita a vážné příběhy, to vše spojené v jednom, mě neskutečně nadchlo. Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla.

DK197
26.12.2019 3 z 5

KNIHA: Nápad nadchne, kniha samotná nakonec neurazí, ani extrémně nepotěší. Někdy se pousmějete, jindy nudíte. Občas vás příběh zaujme, že hltáte dál, a pak zas nudí. Sem tam pochválíte zápletku a sem tam lituje, že z toho autor nevytřískal víc.

50 % s pocitem, že jak jsem se na čtení těšila, kdovíjak ráda bych ji nikomu nedoporučila. A přesto... zírám na svůj mobilní telefon a říkám si, jak se těm číslům uvnitř asi žije... Jestli vás to zajímá taky, tak přeci jen vezměte knížku do ruky.

Lucila
21.12.2019 2 z 5

Kniha začala velmi dobře, ale po deseti stránkách skončila. Nepřečetla jsem si na obálce, že je to kniha povídek, takže jsme byla zklamaná. Dočetla jsem do konce, protože jsem stále doufala, že aspoň jedna povídka bude trochu delší a díky tomu využije zajímavý nápad. Škoda, autor měl dobrý nápad.

ReziEngli
16.12.2019 3 z 5

Ze začátku mě tahle kniha bavila, ale postupem času to bylo pořád dokola to samé. Životní problémy lidí promítnuté i do chování telefonní čísel v telefonu. Tak první tři, čtyři povídky byly fajn, ale později už jsem se celkem dost nudila. Nevím, jestli po knize sáhnu znovu. Asi spíš ne.

kikies
13.10.2019 5 z 5

Nápadité a vtipné, volám BRAVO! :-)

Patrik02
03.09.2019 4 z 5

Ačkoli povídkové knihy nemusím, tady to nějakým zvláštním způsobem celkem fungovalo. Oceňuji hlavně autorův nápad a zdařilé zpracování.
V tomto případě nejde ani tak o pohled do duše postavy, jako do jejího mobilního telefonu, kde se děje víc, než je na první pohled zřejmé.
Jsem rád, že kniha není tak dlouhá na to, aby mne začala nudit, jak někteří čtenáři píší. Mobil je přeci jen malé zařízení.
Úsměvné i k zamyšlení. 4/5

Veju007
06.08.2019 2 z 5

Nápad vskutku zajímavý, ale po chvíli, když se čísla uvnitř telefonu vlastně chovají pořád stejně, to začne být trochu nuda.
Na druhou stranu jsem se během čtení několikrát podívala do svých kontaktů a říkala, jak si asi všichni spolu uvnitř povídají ????.

berka4151
30.07.2019 2 z 5

Nápad zajímavý, ale když se uvnitř kavárny Kontakty odehrává stále to stejné, začne to být nuda. A v samotných povídkách pak najdete nepřesnosti, rázem to ztratí na čtivosti.

iška
25.07.2019 3 z 5

Rozhodně zajímavý nápad. Bavila jsem se, ale pak to pomalu začalo být nějak pořád stejné.

alena4154
23.07.2019 1 z 5

Nějak se ne a ne začíst.. kniha odložena. Možná někdy příště a možná ani už ne..

attila1
18.07.2019 5 z 5

To jsem se hodně pobavila. Moc pěkná knížka.

iceVS
11.07.2019 2 z 5

Nudila jsem se, hodně moc jsem se nudila. Přečetla jsem celou knihu s nadějí, že bude líp, ale prostě nebylo. Dovedla bych si tohle představit jako pěknou pohádkovou knížku. Nebo jako povídku. Ale to neustálé natahování, opakování téhož, nasazování jiných postaviček do tytéž šablony mě prostě neoslovilo. Mimochodem - tchyně se píše s krátkým ypsilon a šest miliard lidí na naší planetě bylo v roce 1999, což zcela určitě nejde dohromady s daným typem mobilu. Zjevně i mistr Tesař se může utnout. Bohužel ku své škodě.

mysterygirl
08.07.2019 5 z 5

Naprosto jedinecny, skvely napad.
Pokazdy,kdyz mi zazvoní mobil, predstavim si jak nabehne kapela na podium a hraje vyzvaneci melodii. Kdyz vola přítel, vidim ,jak vstane od stolu a bezi na pódium,kde si oblekne cepici ,aby mohl byt spojen :-) :-)
Nebo kdyz si pridam cislo na lekare, jak sjizdi po skluzavce, se snidani v ruce,jelikoz jsem si ho ulozila v dobe,kdy maji v ordinaci svacinku :-) :-) :-) :-)
Proste bozi napad