Vojenské odívání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vojenský oděv tvoří nedílnou součást oděvní kultury společnosti a v průběhu svého vývoje procházel řadou proměn. Kromě funkce ochranné plnila uniforma i funkci estetickou, podléhala módním vlivům a zároveň svými prvky ovlivňovala i oděv jako takový. Tento svazek dějin odívání se zabývá vývojem vojenského stejnokroje, a to jak oděvu, tak výstroje, od třicetileté války do počátku 20. století. Na pozadí historických událostí sleduje základní charakter oděvu vojáků v armádách evropských států (Rakouska-Uherska, Francie, Ruska, Německa, Anglie), jejich odlišnosti i co mají společného a prostřednictvím bohatého obrazového doprovodu seznamuje čtenáře s řadou unikátních a dosud nepublikovaných informací....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93412/vojenske-odivani-mVd-93412.jpg 43
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vojenské odívání

Přidat komentář
Scarlett44
17.03.2016

Ohromne ma potešilo, že sa dielo s podobnou tematikou objavilo aj na našom trhu - dostupné a za rozumnú cenu.

Avšak napriek tomu, že bohatý obrázkový materiál je veľkou ozdobou a prednosťou knihy, očkávala som asi vyššiu prehľadnosť textu. Ocenila by som, keby je vývoj uniforiem rozdelený nielen podľa historickej chronológie, no taktiež podľa jednotlivých kráľovstiev, keďže všetky mali svoje drobné zvláštnosti a systémy. Tu sa prelínali v akejsi mäteži, kde sa skákalo od Francúzov k Pursom a Rakúšanom a potom obrátene.

Niektoré významné armády dokonca absentovali, ale je prirodzené, že na tak malej ploche sa tak obrovský kontext jednoducho nedá poňať v celej šírke, ako už napísal AndreasG nižšie.

AndreasG.
24.01.2016

Kniha bohatá převážně na obrazové materiály, kvalita textu je již o něco nižší. Autorka se pokusila v příliš malé knize obsáhnout příliš velkou část historie u příliš obtížného tématu. Přesto dílko hodnotím jako vcelku podařené.

A. G.