Vojáci & válečníci

Vojáci & válečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122734/vojaci-a-valecnici-122734.jpg 5 3 1

Podnázev: Od třicetileté války po současnost. Zbraně, vojáci, války, armády provázejí lidstvo celou jeho historií. Tato kniha přináší přehled válečných dějin lidstva.

Historie Vojenství Encyklopedie
Vydáno: , Rubico

Vojáci a válečníci

Wara
09.01.2017 4 z 5

Nelze to brát jako literaturu faktu, ani jako knihu historickou. Jedná se spíš o velmi letmé nahlédnutí do historie válčení, vývoje používaných zbraní, vojáků a jejich velitelů. Vše je vždy popsané na základě některé z válečných kapitol dějin člověka- tj. například třicetiletá válka, válka sedmiletá, autor se tímto stylem přes Napoleona a první nebo druhou světovou válku prokouše až k válce ve Vietnamu. Nejsem sice úplně fundovaným historikem, ale o válečnickou historii se zajímám- s některými pasážemi textu bych nesouhlasil a přijdou mi i třebas mírně zavádějící. Co se mi ale naopak hodně líbilo bylo celé provedení knihy na parádním lesklém tvrdém papíře a ve větším formátu, ve kterém vyniknou velmi bohaté a moc hezky zpracované doprovodné ilustrace, fotografie a malby. Především díky tomu tedy zvedám výsledné hodnocení do nadprůměru.