Vodníček

Vodníček https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460413/bmid_vodnicek-ILo-460413.jpg 5 20 6

Hastrmánek Vodníček je kluk jako každý jiný, jen má zelené oči a mezi prsty blány. Pro strach má uděláno a žádná lumpárna mu není cizí. Kamarádí s moudrým kaprem Cypriánem, přátele má i mezi venkovskými kluky, rád zlobí mlynáře a občas vytrestá rybáře, který chce v jejich rybníku chytat ryby. Pohádka o Vodníčkovi z Mlýnského rybníka čtenáře svým poutavým vyprávěním zavede do tajemného světa pod vodní hladinou a zároveň mistrně přiblíží kouzlo dávno zašlých časů lidského pokolení. Příběh o malém vodnickém chlapci začíná jeho narozením. Jak vodnický kluk roste, seznamuje se postupně pod bedlivým dohledem svých rodičů s nejbližším okolím i s lákavým světem za břehy rybníka. To pravé dobrodružství však začíná, až když trochu povyroste a vydá se na dobrodružné výpravy za poznáním okolního světa sám.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Altenberg

Der kleine Wassermann

Mesačnica
04.09.2021 3 z 5

Pekné príbehy o vyčíňaní malého vodníčka

yellow
19.06.2021 4 z 5

Příběhy o malém vodnickém klukovi, které se moc pěkně četly, doplněné o velmi povedené ilustrace. Jen nechápu, proč musí být v knížce pro děti slova jako blbeček. Vůbec mi to tam nesedělo.

Karcoolka2210
31.05.2021 4 z 5

Pekná kniha pre deti o dobrodružstvách malého vodníčka, plná krásnych ilustrácií.

kirkous
05.06.2020 5 z 5

Kdo by čekal dobrodružství a napětí, tak se nedočká. Je to poetická knížka o úplně obyčejných příhodách úplně normálního vodnického kluka.

mot33
12.01.2016 4 z 5

TO JE KNÍŽKA KE KTÉRÉ SE VŽDY RÁD VRACÍM ILUSTRASE OK A MALÝ VODNÍČEK JE PĚKNĚJ NEZBEDA.

Bránolog
07.02.2012 4 z 5

Milá knížka, kterou mi před spaním čítávala babička. Neřekl bych, že stejný autor dokáže napsat takový horor, jako Čarodějova učně.