Vodní čtyrka

Vodní čtyrka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390560/vodni-ctyrka-1Uu-390560.jpg 4 1 1

Jeník utíká kvůli špatnému prospěchu ve škole z domova. Přitom zažije lecjaké dobrodružství. Nakonec dostává rozum a vrací se domů. S kamarády zakládá vodní čtyrku, šetří na kánoe, také přes zimu trénují turistiku a lyžování.

Dobrodružné , Sport , Pro děti a mládež

Vydáno: , Česká grafická unie / Československá grafická unie

Vodní čtyrka , 1947

Turlogh
27.09.2018 4 z 5

Docela zajímavý a čtivý příběh chlapce Jeníka Hnilici, který má problémy ve škole a proto se rozhodne utéct z domova. Na své cestě potká lidi dobré i zlé, např. budoucího svého kamaráda, vodáka Pavla se kterým koníčkuje jeho kánoi proti proudu Vltavy ke Kamýku, anebo daremného tuláka, který jej ve spánku okrade o celou Jeníkovu finanční hotovost. Také zažije požár stohu ve kterém spí, ač ho sám nezpůsobil. Příběh má blízko ke skautů a vodákům, proto pro tyto kategorie čtenářů specificky obzvlášť doporučuji. Jeník se vrátí k mamince a tatínkovi, později zakládá spolek Vodní čtyrka se třemi dalšími kamarády. Na gymnáziu však nadále školu příliš nezvládá a tak jej tatínek dá do učení na sazeče knih a časopisů. Kniha pěkně popisuje vodácké plavby po Lužnici a Vltavě. Mládeži tedy doporučuji.

1947  0%Dva hoši bloudí Afrikou
1942  100%Raneček