Vodárna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává v New Yorku po občanské válce, jednoho deštivého dne spatří Martin Pemberton v dostavníku několik podivných pasažérů, v jednom z nichž pozná svého nedávno zemřelého a pohřbeného otce. Pemberton dostavník sleduje a vstoupí tak na cestu, jež ho zavede do přízračného města, které je jakoby negativním obrazem New Yorku s převrácenými světly a stíny. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47307/vodarna-47307.jpg 3.815
Orig. název:

The Waterworks (1994)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Columbus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vodárna

Přidat komentář
Hanka_Bohmova
05.04.2014

Výborné, živé popisy velkoměsta a společnosti. Zápletka mě příliš nenadchla, nejraději bych dala 3,5 hvězdičky. Na E. A. Poea jsem při čtení také vzpomněla mnohokrát.
Ráda si přečtu další autorovy knihy.

puml
17.01.2013

Výborná kniha z prostředí New Yorku po Občanské válce, která se čte jedním dechem. Autor skvelě vykreslil dusnou atmosféru tehdějšího industriálního velkoměsta. Stylově se jedná o noir thriller se zajímavou zápletkou a dějem. Jedinou slabinu spatřuji snad jen v trochu předvídatelném ději a někdy snad až přílišné grotesknosti. Na druhé straně jako částečný autorův hold E. A. Poeovi to nemohlo dopadnout lépe. Za mě velmi slušné 4 hvězdy.

Zajímavost: postava démonického doktora Sartoria se okrajově objevuje i v dalším vynikajícím Doctorowově románu Pochod k moři.

Autor a jeho další knihy

E. L. Doctorow

E. L. Doctorow
americká, 1931 - 2015

všechny knihy autora

Kniha Vodárna je:

v Přečtených23x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst2x