Případ pohřešovaného háčka

Další případy netradiční detektivní dvojice, jíž tvoří tramp, vodák a amatérský detektiv s přezdívkou Hároš a kapitán kriminálky Jan Sladký, přezdívaný Kozina, kterou měli čtenáři poznat v předešlé autorově knize Případ zatoulanýho rybáře (Beletris, 2017). Přitažlivost a výjimečnost zařazených detektivních příběhů opět umocňuje jejich zasazení do ryze českého prostředí trampů a vodáků. V prvním příběhu s názvem Afričan se do letního putování trampské party, k níž se přidává vracející se trampský emigrant z černého kontinentu, prolíná temná minulost a její dozvuky. Hledání motivů starých i nových vražd vnáší do zdánlivě běžného děje burcující napětí i překvapující odhalení. Šokující nález mrtvého vodáka na zcela nečekaném místě v povídce, jež dala celé knize název, pak přivádí čtenáře do skvěle vylíčeného světa vodáckého a ani tady není o dějové zvraty a nečekané situace nouze. Knihu uzavírá kraťoučké, téměř anekdotické vyprávění s detektivní zápletkou a naprosto netypickým rozuzlením...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385306/big_pripad-pohresovaneho-hacka-BHK-385306.jpg 4.413

Kniha Případ pohřešovaného háčka

Marylaa

Stejně jako u prvního dílu jsem měla ze začátku problém s tím divným jazykem. A na rozdíl od předešlé knihy byli (alespoň pro mě) vrahouni předvidatelní. Kupodivu mi to nevadilo, je to vtipné a čtivé.
No a definitivně je jasné, že bych tuhle partu nechtěla potkat ve skutečnosti, kam se hnou, tam je někdo zavražděn. Ale v knize je ráda zase potkám. A to co nejdřív.
(Rušivě na mě působí ty pohádky, jsou vtipné, ale tahle uprostřed napínavého děje je to divné. Jednu jsem dokonce přeskočila. Pokud by byly až na konci knihy brala bych to jako bonus, takhle jak jsou bych se bez nich obešla.)

jaroiva

Knížka jako celek mě nijak zvlášť nenadchla ani nezklamala, ale poslední povídka mě vážně pobavila. Už jen kvůli ní to stálo za to.

kuruteku

Oproti první knize autor více získal na jistotě, zdrsněl. Je to smutnější o to více, že život přináší i temnou stranu a kdo ji nezvládne... Poslední povídka velmi pobavila. Skoro mám pocit, že mám o další partu víc. Po Kidově partě s Housetem, Bimbem, Jimákem je tu Česnek, Hároš, Hastrman. A Root a Kozina. Jó, když si vzpomenu na našeho policajta a jeho zmrzlé ruce ráno na vandru, na který si do sněhu vzal letní spacák...

Swiss
10.09.2020

Stejně dobré, jako první kniha o trampech!

moničina
01.07.2020

Idealna kniha na horuce leto a sladke nicnerobenie. Ďalšie velmi podarené príbehy. Druhý pribeh má bavil viac. je skoda, že to niekto nesfilmoval.

Bepo
09.04.2020

Nezbývá, než souhlasit s Marlou.

Miláček484
25.11.2018

Po dlouhé době výborné detektivní příběhy z bezva prostředí, moc mě bavilo.

KnihoMorka
16.10.2018