Za písní severu aneb Proč bychom se neztratili

Za písní severu aneb Proč bychom se neztratili https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100231/bmid_za-pisni-severu-aneb-proc-bychom-se-g2x-100231.png 4 124 15

Vodáci série

Humoristická knížka navazuje na slavnou a dnes již kultovní trilogii příběhů o partě vodáků a "horáků" (Proč bychom se netopili..., Proč bychom se nepotili... a Proč bychom se netěšili...). Keny, Sumec, Lucie, Lída..., s nimi samozřejmě autor a po dceři Magdaléně, která s ním kdysi putovala po horách, je to tentokrát syn Lukáš, kdo se vydá na putování "za písní Severu" až do dalekého Norska.... celý text

konicekbily
07.08.2023 5 z 5

Spousta humoru a osobních prožitků autora z "vandrování" je součástí jeho cestopisného vyprávění po Skandinávii. Vše je doplněno jemnými poznámkami z historie, mytologie a ze života tamních domorodců této překrásné a rozlehlé části našeho světadílu. Pro toho, kdo ve Skandinávii byl, vyvolá čtení mnoho hezkých vzpomínek.

DuncanIdaho
30.12.2022 5 z 5

Za písní severu je hodně cestopisná kniha, ale i zde i humor. Pokud si chcete přiblížit Skandinávii, přečtěte si to.

PeterBahn
07.02.2022 4 z 5

Prošel jsem si po delší době seznam knih páně Šmída a hle, další kousek, který jsem před časem četl a bylo mi příjemně a veselo...:).

nikikostadinova
03.06.2021 3 z 5

přečteno jako vzpomínka na autora z rodného kraje

Delitka
26.12.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Ani jsem nevěděla, že kniha má pokračování. Skvělé :-)

malpet
09.04.2020 4 z 5

Touhle knihou jsem splnil jeden z bodů čtenářské výzvy 2020, kniha, která má v názvu slovo aneb. Četl jsem před lety trilogii o vodácích a horácích a trochu mně překvapilo, že vyšlo tohle volné pokračování, tentokrát o cestě do Norska. Je to taková civilnější, více jako cestopis pojatá kniha, ale pořád stejně milá a v podobném duchu, jako ty předchozí. Bylo to příjemné setkání po letech se známými postavami.

JancaMia
11.03.2020 3 z 5

Tohle bylo hodně vtipné :)

Jossie
23.05.2019 4 z 5

Mám ráda humor Zdeňka Šmída a tak mě mile překvapilo, že píše i cestopisy. Je to zábavné, poučné, jen mě zcela odradil z touhy vyrazit na daleký sever - zima, bláto, déšť, sníh, ale jinak tam musí být krásně.

princeznaaura
11.12.2017 3 z 5

Jsem v pulce a jeste jsem se nezasmala. Nezaujalo me vypraveni, knihu nedoctu. Kdyz se preskoci 3 stranky,budete stale v obraze.

tatafa
06.01.2017 3 z 5

Krásná, čtivá a poutavá knížka, a to i přesto, že se nejedná o beletrii, ale o cestopis. I zde je patrná lehkost a humor, jako v autorových vodáckých knížkách.Mohu jen doporučit.

remus2004
20.10.2015 4 z 5

Knihu jsem četl na rozpálené a skoro prázdné pláži ostrova Thassos v létě roku 2005 :)) Ještěže nejbližší rekreanti kromě manželky byli víc než 50 metrů daleko, chechtal jsem se jako blázen.

allebra
01.09.2014 5 z 5

Pěkně napsané, pro mě milá vzpomínka na známá místa při poznávacím zájezdu po Skandinávii. :-)

trdlo1
15.08.2014 2 z 5

Četla jsem od Šmída lepší knihy. Moc mě nezaujala. Možná proto, že jsem knihu četla v parném létu a kniha je o drsném deštivém a studeném severu.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Od pana Šmída jsem přečetla všechno, ale tahle knížka je moje modla. :) Miluju Skandinávii - a poznávat ji s tímto "průvodce" v ruce, to je prostě ono. :) Dneska už jsem viděla víc, než pan Šmíd popsal, ale i nadále s námi tahle knížka jezdí. Co kdybych tam přecejen ještě něco objevila. :)

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Na první stránce jsem se začala smát a skončila dlouho po přečtení celé knihy. Opravdu super vtip pane Šmíde, díky.