Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii

Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1540/bmid_proc-bychom-se-netopili-aneb-vodack-NIQ-1540.png 4 558 103

Vodáci série

První díl dnes již kultovní série o partě vodáků.Jedna z mála knih, od kterých se čtenář neodtrhne a nad kterými se od srdce zasměje, neboť i ten, kdo nikdy nejel Lužnici a další toky naší vlasti, o tom něco slyšel a rozhodně byl také mladý jako členové party v těchto příbězích.

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Olympia

Riccia
28.10.2020 5 z 5

I já jsem kdysi nasákla kouzlem vody, když mě řeka nosila na svém hřbetu. Sázavu mám prakticky stále na dohled a často si s ní alespoň ze břehu chodím popovídat. Čtení téhle útlé a rozměry nevelké knížky mne zatáhlo zpátky do dob, kdy mi bylo ještě -náct a krátce -cet, kdy jsem také naslouchala "... brebentění řeky mezi kameny a jejímu mlaskání v křovinách...". Pan Šmíd má dar nechat řeku ožít a radosti i strasti vodáka představit ve velice pohodovém, vtipném a poutavém balení. Každý kdo někdy na vodě byl, si musí tuhle knížečku užít - a kdo na ní nebyl, tak možná zalituje, že ho to minulo :-) Ahóóój :-)

Berti
22.10.2020 5 z 5

Tuhle vodáckou bibli čtu vždycky mnohem dýl, než by se vzhledem k její délce slušelo. Proč? Nechci, aby skončila. Každou stránku do sebe vsakuju stejně, jako mé pruhované triko vsakuje pot na starém dobrém českém (v)oleji. Je úplně jedno, jestli tuto knížku čtete před vodou, po vodě (a za vodou) nebo nedej bože na vodě, důsledek je vždy stejný - začnete toužit po dalším a dalším vodáckém dobrodružství.

edith79
20.10.2020 4 z 5

Milá, vtipná, oddechová knížka. Četla jsem v rámci výzvy, ale rozhodně to stálo za to. Dříve než knížku jsem znala podle ní natočený seriál, a i ten se povedl. Hned bych vyrazila na vodu.

Tess23
17.10.2020 5 z 5

Má oblíbená od Zdeňka Šmída. Jak kniha, tak seriál, pro který byla tato kniha námětem, jsou skvělé.

willy9203
22.09.2020 5 z 5

Kdo stihl vyrazit na vodu ještě v době, kdy to nebyla módní záležitost a mohli jste postavit stan kdekoli, kam jste právě dojeli, na toho tato knížka dýchne nostalgií. Přesně o tom voda bývala. A Zdeňkovi Šmídovi se podařilo vytvořit skvěle odlehčené dílo plné milého humoru.
Pro vodáky, kteří se chystají poprvé do lodi, povinná četba - jednoznačně.

Barbara182
09.09.2020 3 z 5

Vtipná kniha, kterou ocení zejména ti, co někdy jeli vodu :-) Kamarádi hlavního hrdiny jsou strašně sympatická parta, se kterou bych se z fleku vypravila kamkoli :-)

harena
18.08.2020 5 z 5

Díky čtenářské výzvě se mi dostala do rukou skvělá humorná četba a těším se, že si přečtu celou sérii. Bavila jsem se i smála nahlas až do konce. Na letní horké léto ideální četba.

vercas945
10.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, kterou knihu s "aneb" v názvu do výzvy zvolit a nakonec jsem neodolala a po pár letech se vrátila k vodákům. A myslím, že ne naposled. Pěkné čtení s milým humorem a trochou krásně smutné nostalgie. Moc ráda mám i ostatní knihy ze série a i tv seriál se povedl.

Booky84
07.08.2020 5 z 5

Vtipné čtení, které vyvolává vzpomínky na vlastní zážitky z vody.

verense
02.08.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla někdy před dvaceti lety, když jsme na gymplu celá třída jeli na vodu. A tehdy jsem se mohla uřehtat. Teď po letech jsem ji kvůli Čtenářské výzvě vzala do ruky znovu, ale vzhledem k tomu, že se ze mne vodák nestal a ty nejlepší vtipy se mi vybavovaly dřív, než jsem k nim v knize došla, tak už toho řehtání tolik nebylo. Čímž nechci shazovat knihu či autora - jste-li vodák nebo chystáte-li se s partou na vodu, s klidem po téhle příjemné oddychovce sáhněte.

bethulda
07.07.2020 4 z 5

Ačkoliv je tohle klasika, vlastně se mi víc líbilo pokračování Proč bychom se nepotili, možná protože mám k horám větší vztah než k vodě. Ale obojí je samozřejmě moc příjemné čtení, které pohladí duši a rozvibruje bránici.

RHorse
02.07.2020 5 z 5

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva. už jsem o ní v minulosti slyšela a ejhle, zjistila jsem, že už jsem v minulosti knihu četla a že příběhy znám. Nicméně to vůbec nevadí, kniha neztrácí na kvalitě a ani na druhé přečtení. Super vtipné a přesně popsaná atmosféra, která se odehrává na vodě. Vidím to, že za 10 let si ji přečtu znovu.

LenkaDv
26.06.2020 4 z 5

Oddechovka, která neurazí.

Katka2382
18.05.2020 5 z 5

Šmankote jak já bych zase jela na vodu a se starou partou.Krasné čtení hlavně pro vodáky a trempy.

Schamila
16.05.2020 2 z 5

Ach jo, protože na vodu nejezdím, proto tohle čtení nebylo tak úžasné, ale někoho určitě osloví, protože jsme každý jinýýýýý

jennefer
08.05.2020 4 z 5

Všechny vodácké průvodce tohoto autora můžu číst pořád dokola, takže jsem je pro jistotu přečetla opět všechny, výzva nevýzva :-D a jsou to pořád stejné pecky...

Tereza K.
31.03.2020 5 z 5

Jsem vodák. Znám seriál, znám některé pasáže z knihy, ale až díky koronavirové době jsem si ji mohla vychutnat kompletně od začátku až do konce. A vychutnala jsem si. Autorův styl pro mě sice není úplně nejčtivější, ale jeho příběhy jsou lidské, humorné a stoprocentně pravdivé :-) Myslím si ale, že kdo to sám nezažil, tak mu knížka nedokáže dát tolik...

Andrea81
29.03.2020 2 z 5

Nic pro mě, četla jsem kvůli výzvě.

DuncanIdaho
20.03.2020 5 z 5

V knize je několik úsměvných příhod z vodáckého prostředí. Obvzláště ten poslední je velmi vtipný. Nejsem sice vodák, ale při čtení jsem se viděl mezi nima. Je to napsáno svižně a vtipně. Určitě si přečtu další knihy o těchto vodácích. V době nucené karantény je to dobrá kniha k přečtení, protože pozdvihne náladu.

Pralinka1910
23.02.2020 2 z 5

Pracně dočteno jen kuli “aneb” v čtenářské vyzve. Volba to nebyla, bohužel, šťastná. Čte se bez zaujetí, možná tím, ze se nejedna o roman nebo povídku, ale o průvodce. Oceňuji dva poměrně vtipné postřehy ze začátku a kratičkou pasáž z konce, jak Ofelie vysedala z lodi. Knížka má smůlu, ze v současné době není svým obsahem úplně aktuální, ale zároveň ještě nemá dostatečnou historickou hodnotu.

humor vodáctví

Zdeněk Šmíd