Voda pro slony

Voda pro slony https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4588/bmid_voda-pro-slony-d1K-4588.jpg 4 480 132

Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini – nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem. Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí – zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené „lodi komediantů“. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými sklony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Water for Elephants , 2006

Norea
22.03.2015 5 z 5

Kniha je krásna, plná citu, zvierat, akcie, a trošku aj historie. Odmietla som dopozerať film pretože som mala čerstvo prečítanú knihu a v určitých odsekoch soom dosť smoklila, tak som jednoducho nedopozerala, ale kniha sa mi stále páči a pamätám si ju, hlavne epilog o historii jedného slona.

Terry11
07.02.2015 3 z 5

Zvláštní, jedna z mála knih, o kterých mohu napsat, že se mi více líbila její filmová verze.

gallovl
21.11.2014 5 z 5

Příjemné překvapení. Příběh dosloval letěl s větrem o závod.
Určitě se k tomu ještě vrátím.

kocour_mikeš
13.10.2014 3 z 5

Čtivá kniha, jednodušší příběh, opravdu dobře se čte a odsejpá to. Přes velké očekávání dávám nakonec jen 65%. Pro milovníky cirkusů přidat +20%.

dexeded
02.10.2014 5 z 5

Film jsem viděla už před dlouhou dobou a knížka mě zaujala. Bylo my líto všech zvířátek, i starého pána.

rejka79
17.09.2014 2 z 5

příběh pěkný a čtivý, ale celkově mi to přišlo nepřesvědčivé, neslané-nemastné, vypočítané na efekt, kapitoly ze života starého dědy nudné a zdlouhavé. Taková pěkná oddychovka, ale nechápu, proč je to bestseller, nemá to hloubku, filozofii,ani psychologii postav.

J.books
10.09.2014 5 z 5

Kniha se čte skoro sama, je napínavá a moc povedená, mý kouzlo,díky kterému vás ihned vtáhne do děje

1v8na
10.09.2014 5 z 5

Jediným slovem SUPER! Musím se podívat i na film, abych mohla porovnat filmovou a knižní verzi.

Lenka.Vílka
12.07.2014 5 z 5

Je to uz trochu dyl, co mi kolegyne z prace vypravela, ze videla krasny film (takze mi odvypravela obsah od zacatku do konce, prestoze jsem se branila, nedokazala jsem ji umlcet a potom mi doporucila, at se na to podivam taky...tomu ja rikam spoiler jako krava :) , presto se mi film libil)...tak jsem se rozhodla, ze si prectu knizku a uprimne musim rict, ze byla uzasna...jasne, kdyz znam dej, tak nemuze tak ohromit, co?...tak to neni pravda...kniha hlavne strasne krasne a ctive napsana ( jsem zastance velkych pismen, kratkych odstavcu a kapitol a potom je mi jedno, kolik mam pred sebou stranek...)...jedinym minusem knihy se ted stala velikost knihy (vyska 24 cm), takze se mi nevesla do kabelky (ja si ji koupila 21 cm!)...ale co, jinou vytku ke knize nemam a zitra jsi jdou koupit svou prvni tasku velikosti pytle na medvedy ;)

Adeli
27.06.2014 5 z 5

Nádherná knížka jedna z mých oblíbených, takže všem jen můžu doporučit!! Akorát jsem se těšila, že po přečtení knihy se podívám i na film a byla jsem docela zklamaná:( sice skvělí herci, ale přišlo mi, že tam toho dost nebylo mohli ten film udělat klidně delší:) .Knížka se mi líbila o hodně víc!!

pobijecmuch
30.05.2014 4 z 5

Solidní román, který byl v roce 2011 zfilmován. Trochu odbočím a k zfilmovaným knížkám. Spousta čtenářů knihy se rádi podívají i na filmové zpracování, ale spousta filmových diváků ani neví, že ten film je podle nějaké knižní předlohy.

Kate338
30.05.2014 5 z 5

Nádherné knižní zpracování,krásný příběh.Opravdu jsem se ponořila do dění cirkusu a lásky mezi Jacobem a Marlenou která mně i chvílemi dojímala :-) Úžasné filmové zpracování s Robertem a Reese je už jen třešničkou na dortu :-)

wiix
11.05.2014 5 z 5

Nádherné. Určite som ovplyvnená tým, že ma vždy zaujímal cirkusový život v minulých rokoch, kedy to bol skutočne život zasvätený remeslu a nie trápenie zvierat a hra s efektmi. Nádherne popísaná hierarchia života v rodine cirkusantov plus pekný príbeh lásky medzi hlavnými postavami, poľský slon bol už len vtipné a milé prikrášlenie deja.

lenkavildomcova
20.04.2014 5 z 5

nádherná kniha, dojemný příběh... přes počáteční nedůvěru v toto téma opravdu krása.... doporučuji...

eLeR
26.02.2014 5 z 5

Zaujímavý životný príbeh, miestami inšpirovaný skutočnými udalosťami. Kniha je písaná jednoduchým štýlom a veľmi dobre sa číta.

Jillina
23.01.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, škoda, že je vyprodaná. Trochu mi připomíná Hrozny hněvu.
Recenze http://czechmaid.blogspot.cz

leami
28.11.2013 5 z 5

Moc krásná knížka. Jen jsem začala číst, už jsem byla u konce. Cirkusové prostředí mě nikdy nelákalo, tak jsem knihu dost dlouho odkládala a nakonec ji četla jen z momentálního nedostatku jiného čtení. A teď jsem nadšená a hlavně dojatá. Dva příběhy jednoho muže, které se vzájemně prolínají. Stáří je nejsmutnější a nejopuštěnější částí lidského života a popis člověka, který se v téhle fázi nachází, byl hodně pravdivý. Držela jsem mu celou dobu palce.

Markett
17.11.2013 5 z 5

Moc krásná knížka. Četla jsem jí jedním dechem a velmi se mi líbila. :)

Jeanie
30.09.2013 5 z 5

Krásná knížka s poutavým příběhem

elasticka
08.09.2013 5 z 5

moc krásná kniha o životě, všem doporučuji...