Najdi mě

Najdi mě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494758/bmid_najdi-me-edj-494758.jpg 4 387 113

Kalifornské zločiny série

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah mladých žen odsouzený k trestu smrti, se po letech mlčení rozhodne detektivu Danielu Ellisovi prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty do pouště se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Pro Reni Fisherovou je to těžké, ale zároveň nedokáže spolupráci odmítnout. Cítí, že obětem i jejich rodinám něco dluží. Po celý život se snažila vypořádat s vědomím, že je dcerou sériového vraha. Aby lépe pochopila, co se tenkrát přihodilo, stala se policejní psycholožkou a odbornicí na profily zločinců. Se svým traumatem se ale nikdy úplně nevyrovnala a minulost ji pronásleduje na každém kroku. Dokonce i Daniel Ellis má vážný důvod se dál zabývat starým případem. Ani jemu nedají spát nezodpovězené otázky. Od dětství je totiž přesvědčený, že jeho matka je jednou z Fisherových obětí. Daniel i Reni věří, že se jim po třiceti letech podaří za děsivou minulostí udělat tečku. Benjamin Fisher je však mistrný manipulátor a noční můra zdaleka nekončí. Místo na konci se znovu ocitají na začátku a pracně pátrají po stopách zavátých pískem Mohavské pouště.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Find Me , 2020

zbožňuju_knihy
31.10.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá a dobrá, taková úzká jednohubka za jeden den přečtená.
Ten konec mi přišel hodně nepravděpodobný, až přitažený, ale neva :_)
Příští díl si nenechám ujít.

Jiparis
27.10.2022 5 z 5

Jaký je život příbuzných vrahů? Lze žít normálním způsobem? Pocity, které zakoušejí jsou nepřenosné . Velmi dobře zpracováno s nečekaným koncem.

harena
15.10.2022 4 z 5

Dobrý krimi thriller, který se lehce četl. Vyprávění z minulosti se střídalo s vyprávěním ze současnosti. Četla jsem i sérii "Nejsem...", která byla u mě za plný počet hvězdiček, tady mě konec zcela vytrhl z děje, protože byl podle mne zcela nereálný. Ale druhý díl si určitě přečtu.

Veju007
14.10.2022 3 z 5

Anne Frasierovou můžete znát díky sérii Nejsem…, která je mou oblíbenou a opravdu vyšperkovanou. Proto jsem si nemohla nechat ujít ani nově začínající sérii a no…hmm.

Reni je bývalou konzultantkou FBI a taky čistě náhodou dcerou sériového vraha, který se chce konečně přiznat, kam pohřbil všechny své oběti a chce u toho mít i svou dceru. Tato cesta znovu odstartovává hledání dávné pravdy a co se bude odhalovat, se nemusí někomu líbit…

Knížka má příjemných 280 stránek a čte se to lehce. Nicméně mám pocit, že autorce se úplně nepovedlo vyždímat maximum, občas se trošku točí v kruhu a série s Jude Fontaineovou je prostě lepší.
Pokud vyjde další díl, a já doufám, že ano, i tak po něm sáhnu, protože mě zajímá, jestli se v dalším pokračování znovu autorka vytáhne s něčím zajímavým.

adela2230
13.10.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, ale něco mi tam chybělo. Ze začátku jsem se nemohla začíst, prostředek se mírně rozjel a konec, takový od jisté chvíle předvídatelný. Po předchozí sérii za mě mírně zklamání.

Nuttelka
08.10.2022 5 z 5

Fíííha, to teda bylo psycho! Horor tedy určitě ne, ale moc povedená kniha, i když zamhouřím oči nad nějakými věcmi :-) Asi už ve 2/3 knihy jsem začala tušit, jak to bylo a vůbec si nedovedu představit, jak takový člověk prostě funguje, sociopat hnus... Mám úplně husí kůži a budu doufat, že nikdy takového člověka nepotkám. Každopádně jsem zvědavá na další díl, zda se Daniel dopátrá své pravdy, za kterou se celý život žene.

Janík511
08.10.2022 5 z 5

Výtečné, těším se na další díl.

IvanaB
08.10.2022 3 z 5

Po sérii Nejsem mrtvá, živá, z ledu jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Přišlo mi to všechno přehnané, jak píše 432830. A ten závěr s matkou, to už byla konečná. Za mě opravdu slabota.

432830
07.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Jak vidno, jsem asi jedina, koho tento "thriler" neohromil. Kdo je skutecnym vrahem bylo ve druhe polovine knihy jasne a ty zaverecne strasne napinave kapitoly me nudily tak, ze jsem preskakovala kazdy druhy radek. Nesympaticka hlavni hrdinka Reni, polomrtva ujde 20 km pousti a jeste se ji tam zjevi ctyrnohy partak na pomoc, ktery zaplni tu diru po jejim predchozim mrtvem psovi. No tak to byl ale vrcholne kycovy konec.
Letos vydane krimi - tak takto opravdu ne!

sidonka
05.10.2022 4 z 5

Velmi čtivý thriller, sympatičtí vyšetřovatelé a nečekané zvraty, jako horor mi to moc nepřišlo

TaLu
03.10.2022 5 z 5

Mrazivé, překvapivé, výborná zápletka.
Sice mi přišlo, že těch psychopatů na metr čtverečný je nějak moc, ale kdo by to řešil.
Opravdu dobrý thriller s přidanou hodnotou - vykreslenou atmosférou pouště.
Sympatická dvojka dokazuje, že ne vše je dopředu dáno, ať už jsou výchozí podmínky jakékoli.

Titas9001
03.10.2022 5 z 5

Nepředvídatelné, děsivé, ale zároveň výborně napsané krátké kapitoly, které nedovolí knihu odložit. Reni a Daniel jsou sympaťáci a je až s podivem, že svůj život zvládají s ohledem na prostředí , ve kterém vyrůstali. Reni už se pravdy dopátrala, Daniela to doufám ještě čeká. Těším se.

Holly.W
30.09.2022 4 z 5

Hodně dobré. Sympatická dvojice vyšetřovatelů - Reni a Daniel. Nečené a překvapivé momenty v celé knize. Napětí. Už teď se těším na další pokračování.

WaN635
22.09.2022 4 z 5

Nebyla to taková topovka jako série Nejsem mrtvá, ale taky super.
Anotace knihy mě navnadila a kniha mě bavila.
Samotný příběh Reni byl děsivý, nedokázala jsem pochopit, jak může rodič své dítě zatáhnout do takové ,,hry,,.
Daniel byl uzavřený a po seznámení se s jeho příběhem, není divu ..... Snad i jeho příběh bude mít svůj (jakýkoliv) konec.
Kniha měla několik zvratů, žádný jsem popravdě nečekala a líbily se mi.
Pokud bude mít kniha s hlavními hrdiny pokračování, ráda si přečtu.

TeoCZE
16.09.2022 5 z 5

Je to výborné. Děj rozhodně není předvídatelný, ač některé zvraty čekáte o pár stránek dopředu, stejně vás nakonec celá pravda tak trochu překvapí. Je to ale vážně skvěle napsané, autorka má výborný sloh, umí pracovat se slovy a ač je to možná někdy trochu komplikované, celé to dohromady dává smysl a nikdy jsem neměla problém se v ději zorientovat. Všechny postavy byly výborně napsané a popis pouště neskutečně poutavý. :)

Mihal27
15.09.2022 5 z 5

Čakal som niečo iné a bol som veľmi milo prekvapený. Kniha sa dobre čítala a dej mi ubiehal ako voda. Reni bola neskutočná a s Danielom si sadli. Opäť máme tu česť sa stretnúť so psychopatmi (nič nove), síce jeden sa objaví na samom konci ale tak to má byť. Určite sa teším na pokračovanie. Za mna úžasná kniha, nesklamala. A asi skúsim ďalšie knihy od autorky.

"Poznej oběť,poznáš vraha"

dominika2585
10.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Sériový vrah Benjamin Fisher se rozhodl odtajnit policii místo, kam pohřbil své oběti. Ale pouze za účasti jeho dcery. Co jsem tedy vážně nečekala bylo, že po příjezdu do Mohavské pouště se náš sériový vrah zasebevraždí. Myslela jsem, že se příběh bude ubírat trochu jiným směrem, čekala jsem spíš útěk, dceru jako rukojmí, ale sebevražda mě tedy nenapadla. Kniha se jinak četla velmi dobře, bavila mě a konec mě opět překvapil.

Evule *
06.09.2022 5 z 5

Velmi povedený úlovek z letošní dovolené. Za mě byla kniha napínavá a velmi čtivá a dostavilo se i ono "Cože, to jako fakt?" Těším se na další pokračování s touto sympatickou dvojicí.

Annyshga
02.09.2022 2 z 5

Znáte ten pocit, když se na knihu moc těšíte a pak vás hrozně zklame? Tak přesně to se mi stalo v tomto případě . Nejspíš si za to můžu sama, protože moje očekávání po naprosto skvěle předchozí sérii s detektivní vyšetřovatelkou Jude bylo veliké. První kapitola byla skvělá a já doufala v příběh, který mě zase posadí na zadek. Ale bohužel...dalších 100 stran jsem se trápila. Popisy mi přišly příliš zdlouhavé a hlavní hrdinku Reni jsme si ani trošku neoblibila ‍️ Vadilo mi jak je depresivní... Chápu, že po tom čím si prošla to nemůže být jednoduché ale řešit to pořád dokola a litovat se? Osobně mám radši příběhy ve kterých minulost hlavního hrdinu zocelí. Možná proto jdu proti davu a knize nedávám tak skvěle hodnocení. Příběh se pro mě rozjel až když se začalo pátrat pro utajených hrobech, to už se pak kniha četla sama. Konec mě ale zase dostal, protože jsem opravdu dlouho nečetla nic tak nereálného jako to, co se odehralo na konci příběhu .

Simmminek
28.08.2022 5 z 5

Super napínavá a chytlavá kniha, kterou přečtete jedním dechem. Povedené. Těším se na další díly série.