Najdi mě

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah mladých žen odsouzený k trestu smrti, se po letech mlčení rozhodne detektivu Danielu Ellisovi prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty do pouště se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Pro Reni Fisherovou je to těžké, ale zároveň nedokáže spolupráci odmítnout. Cítí, že obětem i jejich rodinám něco dluží. Po celý život se snažila vypořádat s vědomím, že je dcerou sériového vraha. Aby lépe pochopila, co se tenkrát přihodilo, stala se policejní psycholožkou a odbornicí na profily zločinců. Se svým traumatem se ale nikdy úplně nevyrovnala a minulost ji pronásleduje na každém kroku. Dokonce i Daniel Ellis má vážný důvod se dál zabývat starým případem. Ani jemu nedají spát nezodpovězené otázky. Od dětství je totiž přesvědčený, že jeho matka je jednou z Fisherových obětí. Daniel i Reni věří, že se jim po třiceti letech podaří za děsivou minulostí udělat tečku. Benjamin Fisher je však mistrný manipulátor a noční můra zdaleka nekončí. Místo na konci se znovu ocitají na začátku a pracně pátrají po stopách zavátých pískem Mohavské pouště....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494758/big_najdi-me-edj-494758.jpg 4.4157

Vnitrozemské impérium 1.

Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Find Me, 2020

Kniha Najdi mě

perpe2a
předevčírem

Výborný psychothriller o sériovém vrahovi.

vera4669

První série autorky mě bavila tak jsem sáhla po další knize a vůbec nelituji, kniha je psaná tak, že se čte úplně sama, příběh mě bavil, i když byl celkem předvídatelný, a chyběl mi nějaký wau efekt, ale za přečtení určitě stojí, slušný psychothriller :)

Dela111

Najdi mě je poutavý čtivě napsaný psychothriller. Zápletka je vystavěná na starém případu sériového vraha a současné akce kolem nalezení hrobů jeho obětí v poušti. Oba hlavní hrdinové, vyšetřovatel FBI i bývalá odbornice na profily zločinců, mají na případu i silný osobní zájem. Děj je proložený flashbacky z nedávné i ze vzdálené minulosti.
V příběhu je dobře zkombinovaná velmi důležitá psychologická stránka s tou detektivní. Je to celkem rychlá jízda, přiměřeně napínavá.
Tento úvodní díl nové série je povedený, za mě je hodnocení silnější 4* a další díl si nenechám ujít.

Maky806

Super! Napínavé od první stránky.

petrarka72

Originální tady není pachatel - ten je opravdu odhadnutelný velmi záhy - ale téma vztahu rodičů (vraždících či těch, kteří se stali obětí zločinu) a dětí (zneužívaných či opuštěných, v každém případě traumatizovaných) a fascinující prostředí pouště. Psáno nekomplikovaně a čtivě, psychologicky zajímavé, poslední pětina příběhu je mimo moji představivost, ale Daniel a Reni jsou přitažliví snahou překonávat svou křehkost a zranitelnost a ještě u toho přemýšlet... Na příští díl Vnitrozemského impéria si počkám.

INCOGNITOREADER

Předchozí trilogii autorky naprosto zbožňuju a doporučuji. Moje očekávání bylo tudíž opravdu veliké. Najdeme zde podle mě určitou podobnost a to tu, že hlavní dvojice má určitý bližší vztah s hlavním zaporakem sériovým vrahem. Líbilo se mi prostředí pouště. Reni mi ovšem nebyla tak sympatická jako Jude z předchozích knih. Kniha se čte dobře a rychle. Příběh je svižný. Jen jsem hlavní zvrat odhadl až moc brzo což je škoda.

iveta3689

Překvapuje mě, kolik lidí si pochvaluje, jak je to nečekaný děj. Já jsem pachatele odhadla na prvních stránkách a celou dobu jsem doufala v nějaký šokující obrat. Nestalo se, ale kniha mě nenudila. Je dobře vyprávěna, čte se rychle, snadno a baví. Lepší průměr, 3,5*.

josska

Moje první kniha autorky a moc se mě líbila,,napínavý děj,,sympatické postavy,,jsem zvědavá na další díly a určitě si přečtu i tu její serii Nejsem.....