Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215525/mid_vlk-samotar-215525.jpg 4 945 264

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

bekule
bekule
26.02.2020 3 z 5

3,5
Vlci a hlavně vědci zkoumající jejich život z toho vyšli spíš negativně, stejně tak americké zdravotnictví. Usilovat o odpojení od přístrojů po pár dnech v komatu? Až tak moc mě nenadchla, možná dám autorce časem šanci ale momentálně na další její knihu chuť nemám.
.................................................................................................Výzva 2020/10

essterkaa
essterkaa
12.02.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Pasáže o vlcích jsou zajímavé a jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla něco nového. I když bych nikdy neřekla, že mě něco takového bude bavit, tak ano, bavilo mě to. Jediné, co bylo trochu zdlouhavé byly pasáže v soudních síních a právničina.

baruska91
baruska91
10.02.2020 5 z 5

Styl psaní Jodi Picoult mám jednoduše strašně ráda a ani tato kniha mě nezklamala a bavila mě od začátku do konce.

karin4338
karin4338
31.01.2020 2 z 5

niečo tomu chýbalo...neviem...veľmi strojené mi to prišlo. Čo sa týka častiach o vlkoch, úžastné. :)

Alexxxka
Alexxxka
21.01.2020 5 z 5

Srdcová záležitost

devildeny
devildeny
27.12.2019 4 z 5

Očekávala jsem trochu jiný děj knihy, resp., že linka o soužití s vlky bude ta hlavní. Jedná se spíše o rodinné drama, ale stejně mě nejvíce bavily pasáže týkající se vlků. Každopádně téma vybrané autorkou respektuji, je to velký doják. Rozhodnutí odpojit někoho z rodiny od přístrojů musí být jedno z nejtěžších v životě.

Safrika
Safrika
01.12.2019 3 z 5

Posledních sto stran se mi četlo dobře, jinak mě kniha extra nezaujala...

d.a.s.a
d.a.s.a
25.11.2019 4 z 5

Něco tomu chybělo. Netesila jsem se na každou další stranku, pribeh se mi nedostal pod kuzi.. Tema zajimave, postrádala jsem vysvetleni Luka,co se stalo pred odchodem syna. Řešení eutanazie po tydnu mi prislo divne..a vubec i to,jak to chtel Edward vse uspěchat. Je to mezi 3 a 4*..

jitka6072
jitka6072
09.11.2019 5 z 5

Stejně jako u všech knih od této autorky si cením děje a také možnosti rozšířit si obzory, tentokrát ohledně života vlků.

Páájinka
Páájinka
08.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale takového člověka nepochopím. Zároveň má Jodi o hodně lepší knihy. Život vlků je popsán perfektně. Hodně jsem se dozvěděla.

veronika9143
veronika9143
07.11.2019 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha o životě vlků. Netušila jsem, jak je všechno určené a propojené. Luke by byl sympaťák, za předpokladu, že by žil jenom pro vlky. Takhle trpěla jeho rodina a on si s tím nedokázal poradit. Líbilo se mi, jak autorka popisuje každou postavu, představuje jejich chyby a nedostatky, pýchu a umíněnost. Dva názory, ani jeden špatný a dokázaly nadělat tolik bolesti. Kniha mě bavila, neměla jsem žádného oblíbence, ale měla jsem jasno, na kterou stranu se chci připojit. Jodi Picoult zpracovává hodně těžká témata a nebojí se ukázat obě strany mince, to se mi líbí. Asi nejvíc jsem obdivovala jeho manželku, nechci si ani představit, kdybych s někým takovým musela žít.

bosorka
bosorka
14.10.2019 4 z 5

Život s vlky knížku posunul o stupínek výš, bylo opravdu hodně zajímavé si číst, jak to ve vlčí směčce funguje. A neskutečné, jak se jim dokáže přizpůsobit člověk. Ta Lukova touha po tom, stát se vlkem, i když stále v hloubi zůstával člověkem, ten boj jeho samotného se sebou, se vine příběhem jako zlatá nitka. A ač mi chvílemi vadilo, že byl vlastně sobec vůči vlastní lidské rodině, nahlíženo jeho zrakem to mohlo být i naopak. Nebyl sobcem i vůči svojí vlčí rodině? To dilema jsem mu nezáviděla. A celou dobu mě zajímalo možná víc než dilema jeho dvou dětí. U nich jsem se totiž nedokázala přiklonit ani na jednu stranu. Jak Cara, tak Edward byli tvrdohlaví, soběčtí a sebestřední a dělali spoustu bot, za které bych oba chvílemi s chutí propleskla. Hlavně pro tu jejich neschopnost hovořit o podstatném. A hlavně hovořit spolu. A za to, že se babrali ve svých nespravedlnostech a nebyli s to odpouštět. Knížka se četla dobře, akorát jsem asi čekala údernější pointu.

Abia
Abia
09.10.2019 4 z 5

Vlastně se mi nejvíc v celé knize líbili ti vlci. Popis jejich života je úžasný, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Příběh je o něčem nevyřčeném v rodině, o přenášení zodpovědnosti na děti, které na to ještě nejsou zralé, protože rodič prostě taky dospělý není. Za konec děkuji, jiný by byl opravdu hloupý. Kniha se četla výborně, nemohla jsem se odtrhnout.

marika3146
marika3146
05.10.2019

Kniha stejně drsná ale zároveň i krásná tak, jako život sám. Každý občas stojíme na křižovatce a přemýšlíme kudy dál a tak, abychom neublížili druhým. Rozhodnout se, vykročit a neohlížet se zpět, jít za svým-to není jednoduché. Přirovnání k vlčí smečce a její hierarchii bylo pro mě velmi poučné. Skvělá kniha, kterou stojí za to mít v knihovně.

Capkomi
Capkomi
06.09.2019 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale jsem nesmírně vděčná, že jsem ji dočetla. Zhruba v půlce mě autorka vtáhla do děje a prožívala jsem každou další stránku. Velmi citlivé téma, které vás chytne za srdce. Doporučuji.

nicole1990
nicole1990
19.08.2019 5 z 5

Konec hodně smutný. Všechny knížky autorky jsou skvělé.

hanka33
hanka33
14.08.2019 5 z 5

Příběh muže, který strávil svůj život výzkumem vlků, mnohdy na úkor své vlastní rodiny. Velmi čtivé stejně jako ostatní knihy autorky. Dokonale v knize vykresluje život vlků podobně jako v knize Čas odejít, kde popisuje život slonů.

pavpaz
pavpaz
09.08.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, i když na mě víc citlivý než bych chtěla. Smutné konce nemám ráda. Ale napsaná tak, že se četla dobře.

kasavubu
kasavubu
31.07.2019 4 z 5

Příběh jako takový vůbec nebyl špatný. Chybělo mi v něm ale něco, co by ve mě vzbudilo nějaké hlubší emoce, ať už kladné nebo záporné. Nemůžu si pomoci, ale působilo to na mě poněkud šablonovitě a kniha jako taková ve mě nezanechala hlubší dojem. Tím ale knihu nechci vůbec zatracovat. Co hodnotím velice pozitivně, a to platí obecně u všech autorčiných knih, je její výběr často kontroverzních témat, její erudovanost a snahu si danou problematiku co nejlépe nastudovat. Její knihy jsou pro mě velmi poučné a z každé se dozvím něco nového, v tomto případě o vlcích a jejich funkci ve smečce.

MartinaR
MartinaR
12.07.2019 5 z 5

Krásný smutný příběh, který chytne za srdce.