Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu

Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32446/bmid_vlk-a-beranek-rozdilne-zivoty-bratr-OLM-32446.jpg 4 15 3

Skutečný příběh druhého muže Hitlerovy Velkoněmecké říše Hermanna Göringa a jeho bratra Alberta. I když mezi oběma muži bylo silné bratrské pouto, jejich postoj k válečnému konfliktu a k nacismu se absolutně lišil. Albert odsuzoval nacistický režim a k Hitlerovi cítil odpor od prvního okamžiku. Zachránil stovky, možná tisíce lidí z celé Evropy od perzekuce. Na dotaz, proč poskytl všemožnou pomoc židům a dalším obětem nacismu, odpověděl, že se naprosto nezajímal o politiku, že nenáviděl jakýkoli útisk a tyranii a že udělal to málo, co bylo v jeho silách, aby odčinil zlo a krutost svého bratra a ostatních vůdců nacistického režimu. Nic z toho by však nebylo bývalo možné bez Hermanna. Bratr Albertovi mnohokrát zachránil život, nikdy se nesnažil překazit jeho samaritánské aktivity a jen ho napomínal, aby bral ohled na jeho postavení.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Alpress

Warlord and the Renegade: The Story of Hermann and Albert Goering , 2006

vvikingg
30.12.2023 5 z 5

Kvalitní četba, informacemi o Albertovi bratru říškého maršála se literatura moc nezabývá, Hermann je v kurzu více. Albert měl štěstí, že jeho bratr byl v třetí říši na vysokém postu, druhý muž v třetí říši, jinak by mu většina skutků neprošla, Himmler, Bormann šel po obou bratrech tvrdě. Albert válku jako antifašista přežil , i když si pár let odseděl, zemřel v Mnichově v 1966. Hermann válku nepřežil, trest smrti v Norimberku oběšením, který však vykonán nebyl , pár hodin před popravou spáchal sebevraždu jedem. Hermann nikdy neuznal zákonnost Mezinárodního vojenského soudu, řekl : trest smrti pro mě nic neznamená, ale moje pověst v dějinách znamená hodně.

rumund
23.11.2020 5 z 5

Perfektně napsaná kniha o dvou rozdílných bratrech.

jardaplech
26.09.2020 5 z 5

Neuvěřitelný omyl biologie. Pěkná kniha, čtivá. Abel a Kain.

nacisté Hermann Göring, 1893-1946

2008  79%Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu
2023  70%Manželky nacistů - Ženy na špičce Hitlerova Německa

Kniha Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu je v