Vlhká místa

Vlhká místa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24261/bmid_vlhka-mista-KX2-24261.png 2 279 102

Po malé „nehodě“ při vyholování svých intimních partií leží osmnáctiletá Helena v nemocnici na interně. Čeká na návštěvu rozvedených rodičů v naději, že by se snad u nemocničního lůžka své dcery mohli konečně usmířit. Zatím se však zabývá detailním líčením svých sexuálních postojů i praktik. Ošetřovatele Robina nechá fotografovat ony oblasti svého těla, jež je možno shlédnout v zrcadle pouze ve velmi krkolomné pozici. Kromě toho se věnuje své sbírce avokádových pecek, které jí poskytnou cenné služby i v sexuální oblasti. Díky svému vtipu a pravdomluvnosti se stává hvězdou nemocnice. Hovoří o věcech, na něž by se jiní neodvážili ani pomyslet. „Vlhká místa“ jsou exkurzí k posledním tabuizovaným tématům současnosti. Charlotte Roche se ve svém románu odvážně, radikálně a provokativně bouří proti všeobecné hygienické hysterii a sterilní estetice časopisů pro ženy, proti standardizovanému pojetí ženského těla a jeho sexuality – a vypráví přitom nádherně divoký příběh dívky poživačné i zranitelné zároveň.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Feuchtgebiete , 2008

TheMajkee
25.02.2014 3 z 5

Vlhká místa jsou vážně ta nejnechutnější kniha, jakou jsem kdy četl - místy je to už zbytečně samoúčelné a neuvěřitelně přehnané. Někdy mě to naopak velmi pobavilo, ke čtení je zkrátka nutná velká dávka nadsázky. Ale určitě to není dílo, ke kterému bych se rád vracel, jednou to bohatě stačilo. Obdivuji ovšem fantazii autorky, že dokázala vymyslet tolik prasáren na 190 stranách.

lenocka2013
18.02.2014

Áno, je nechutná, ale zároveň aj miestami vtipná.

kočičí anus
28.01.2014 2 z 5

Ke knize jsem se dostal přes nadávky okolí a po přečtení pár stran jsem věděl, že tady má úchylná dušička najde zalíbení. Nakonec jsem rád, že ji mám jenom z knihovny. Hlavní děj by se dal zhustit do titěrné povídky, zbytek jsou prasárny brutálního kalibru. Klobouk dolů, že to psala žena, žasl jsem nad tím kolik oplzlostí a chlupatin se vejde na 190 stran (doufám, že to není autobiografie). Nevím, zda-li chtěla autorka šokovat, předvádět se nebo vyvolat diskuzi která by vedla k zisku, a je mi to upřímně jedno, protože kniha jako celek prostě nefunguje. Naprosto mizerná slovní zásoba tomu taky dvakrát nepřihrává. Šedivěly mi vlasy, jakmile se v odstavcích vyskytla číča, kokino, pich a Helenka sem, Helenka tam.

Což o to, čtivý to bylo. Za dva dny líné četby bylo hotovo a moje dekadentní já bublalo blahem. Nebýt toho retardovaného konce, dal bych 3/5, ale takhle mi to připadalo, jakoby autorce došly prasárny a rázně to utnula, protože se jí nechtělo vymýšlet nic lepšího.

DarkFireflies
20.01.2014 3 z 5

Tomuhle se říká netradiční kniha. Když to člověk bere s nadsázkou (jinak se to nedá), je to opravdu vtipné, i když místy nechutné, počtení. Rozhodně nic pro moralisty, ale mě kniha bavila.:)

Hokkejka
04.12.2013 3 z 5

Oddechová knížka psaná jednoduše. Nejvíc mě "šokovalo" roztrhání prdele o postel, jinak v pohodě. :) Nejnižší hodnocení dávají nejspíš jen přecitlivělí lidé (Pussies!!).

domina
30.10.2013 1 z 5

Strašná blbost. Na tuto knížku jsem čekala asi týden, něž jsem ji sehnala a pak jsem se tloukla do hlavy. Kniha o tom, jak je někdo neskutečné prase, ale dokáže si to sám pro sebe zdůvodnit.

viva71
01.10.2013

Ráda si přečtu cokoli, co tzv. vybočuje. Tahle knížka pro mě byly vyhozené peníze a už na 11. stránce jsem si položila otázku : "O čem chce ta autorka ještě psát??!" Syrové líčení toho, co dokáže mladá žena, mě naprosto šokovalo. Nejsem tak stará, ani puritánka, ale tohle bylo za hranicí, kam až jsem ochotná zajít ve čtení. A americký happy-end na konci mě už jen dorazil.

Adi.h
25.09.2013 4 z 5

Jedna z nejlepších a nejvíce šokujících knih, co jsem četla. Autorka se nebojí vyjádřit svůj názor, i když to určitým lidem může připadat nechutné a zvrácené. Líbí se mi, že to vybočuje z takových těch klasických námětů na knihy. Mně osobně se tato kniha velmi líbila a doporučuji všude kde můžu. Po přečtení jsem si pořídila vlastní výtisk. Ovšem není to kniha pro slabší žaludky..Možná bych jen pozměnila ten idylický konec

1kler1
13.08.2013 odpad!

Skončila jsem ještě dřív než jsem začala! Od knihy jsem příliš nečekala, ale realita byla ještě horší! Dost nechutné!

anett123
08.08.2013 3 z 5

Podle názvu jsem si myslela, že hlavním tématem bude sex, ale není. Hlavní téma je, že to s hygienou přeháníme. To je možná pravda, ale raději budu posedlá hygienou než tak nechutná jako hlavní hrdinka :) 4. nejhorší kniha? Proč? Četla jsem kopu horších:D

Mikejla1308
12.07.2013

Jen vidím obal této knížky nebo její název, hned se začnu smát. Knížku jsem četla v nemocnici (asi jediná věc, kterou jsem měla měla s hlavní hrdinkou spojené) a abych pravdu řekla, knížka mě dost vytrhla z reality nemocničního prostředí :-D Ano, místy je nechutná a není úplně pro každého, ale je to zase něco jiného. Po druhé už bych ji nečetla, ale vzpomínám na ní s úsměvem.

Kituska
12.07.2013 3 z 5

Rozhodně bych tuto knihu neohodnotila odpadem. Ačkoliv pro někoho může být hodně kontroverzní až nechutná, já se občas docela dobře pobavila. Hlavně doporučuji u knihy nic nejíst :-D

hanaheu
06.07.2013 odpad!

Ach jo. Co dodat k této knize? Opravdu šílená a místy až nechutná knížka. Doufám že s podobnou slečnou jako je hlavní postava této knihy se v životě nesetkám.

Ronin Roujin
24.06.2013

Děkuji všem za skvělá doporučení. Asi si začnu vybírat nové knihy odzadu. V čele žebříčku jsou jen knihy pro děti...

hanoule
24.06.2013 3 z 5

tahle kniha má v sobě určitě hlubší myšlenku, ale ta je dobře uschovaná pod nánosem postpubertálních myšlenek. doporučuju přečíst, ale rozhodně ne u jídla.

marqetka
05.02.2013 2 z 5

Rozhodně nedoporučuji ke čtení lidem se slabšími povahami a žaludky. Mám ráda čtení u jídla a u této knihy to byl leckdy nemalý problém.

Princezna22
04.12.2012 3 z 5

Přišlo mi to vtipné :-D i když vyšla už i dvojka tak ráda si to s humorem přečtu :-D

Oroslav
31.08.2012 3 z 5

Uuuuha, fuufuuuuu....odvraciam zrak od textu, neskusam si to moc predstavovat, co obcas ciitam...neskusam porovnavat hlavnu postavu s "ostatnymi" zenami...je to masaker aj na mna...

Renava
16.11.2011 odpad!

Keby som sa podpísala pod túto knihu, mala by som problém sa ukázať medzi ľudí.Takže svojim spôsobom autorku obdivujem :-(. Nie som prudérna, ale toto bolo na mňa príliš.

JanaxaM
25.10.2011 odpad!

Drsný. Po druhé bych do toho už nešla.....