Vlhká místa

Vlhká místa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24261/bmid_vlhka-mista-KX2-24261.png 2 279 102

Po malé „nehodě“ při vyholování svých intimních partií leží osmnáctiletá Helena v nemocnici na interně. Čeká na návštěvu rozvedených rodičů v naději, že by se snad u nemocničního lůžka své dcery mohli konečně usmířit. Zatím se však zabývá detailním líčením svých sexuálních postojů i praktik. Ošetřovatele Robina nechá fotografovat ony oblasti svého těla, jež je možno shlédnout v zrcadle pouze ve velmi krkolomné pozici. Kromě toho se věnuje své sbírce avokádových pecek, které jí poskytnou cenné služby i v sexuální oblasti. Díky svému vtipu a pravdomluvnosti se stává hvězdou nemocnice. Hovoří o věcech, na něž by se jiní neodvážili ani pomyslet. „Vlhká místa“ jsou exkurzí k posledním tabuizovaným tématům současnosti. Charlotte Roche se ve svém románu odvážně, radikálně a provokativně bouří proti všeobecné hygienické hysterii a sterilní estetice časopisů pro ženy, proti standardizovanému pojetí ženského těla a jeho sexuality – a vypráví přitom nádherně divoký příběh dívky poživačné i zranitelné zároveň.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota

Feuchtgebiete , 2008

jasp79
20.09.2015 2 z 5

Jednoduše napsaná kniha, která se rychle čte, i když musím přiznat, že je chvílemi dost nechutná. Po prvních několika stránkách jsem měla chuť se čtením skoncovat, ale zvědavost, s čím vším hlavní hrdinka ještě přijde, byla silnější. Soustředila jsem se na psychologii postavy. Podle mého je důležité si uvědomit, že i psychicky poznamenaní lidé mezi námi žijí a určitě jich není málo. Jen se o některých věcech otevřeně moc nemluví.
Co bylo záměrem autorky - šokovat, zaujmout? Šokovat v dnešní době určitě ne. Zaujmout ano - něco takového jsem už dlouho nečetla. Jednou přečíst ovšem stačilo.
Kniha chvílemi pobavila, chvílemi se mi zvedal žaludek. Oceňuji, že autorka nechala nahlédnout do psychiky postavy.
Slovní zásobu či překlad nemohu hodnotit, protože jsem knihu nečetla v českém jazyce.

Lily79
20.09.2015

Ne, ne a znovu NE!! Kniha se mi neskutečně hnusila! Nějak se mi nedařilo pochytit z této knihy ponaučení, či pochopení. Ne, prostě to nešlo, proto jsem ráda, že jsme ji alespoň dočetla...

Alpasstyle
06.09.2015 odpad!

Jak film, tak ani kniha u mě nemají úspěch..Nesympatický a chvílemi i nechutný příběh o zkažené dívce... Každý je jiný a má jiný názor na knihu, každopádně NE, nepřečtu si ji znovu...

Vera Silent
29.07.2015 odpad!

Asi žádná jiná kniha tu nemá tak rozporuplné hodnocení: polovina je nadšených a polovině se z toho chce blit. To je asi jediný důvod k četbě tohoto žvejku, který tu uvedu. Zjistěte kde stojíte vy.

Jak uz je jasné, ja se pridavam k těm, kteří toto dílo umístí na toaletu, kde tolik cenného papíru najde aspon nějaké upotrebeni. Zkoušela jsem to dočíst, ale začíná mi být jasne, ze je načase přiznat porážku. Protože je to NUDA! Nema to děj ani pointu a vtipný to je taky asi jak chcipla myš. Navic je to nechutný. Přiznám se ze patřím k jedné z těch průměrně (!) čistých dívek a upřímně se divím, že hlavni hrdinka leží v nemocnici kvuli natržené pr* a ne s hepatitidou. Ale tohle znechuceni zabavi člověka tak na dvacet stran, dalších 50 marně hledá dej, 30 stran pretrpi silou vůle a zbytek nese na toaletu. Ja uz to fakt vzdávám a doufám, ze to zfilmování aspoň udál hollywood, protože tady nema co zkazit.

tisha8409
25.07.2015 odpad!

Ten námět a tím pádem i děj je tak neskutečně debilní, že i hodnocení odpad je příliš dobré.
Nechutné? ne to ne... leda pro slabý povahy, co svou sexualitu řeší po tmě a pod peřinou...

CraWer
08.07.2015 5 z 5

Tohle bylo velmi jednoduché hodnocení, knížka je doopravdy perfektní. Čtenáři by se vážně měli zamyslet nad knihou i nad sebou, protože je to knížka o psychologii hlavní postavy. V zásadě je to drama, protože se dost rozebírá i dětství Helen. Je to knížka, která má hloubku, která je neskutečně vtipná a zábavná a naprosto neobyčejná...

Jedna malá připomínka - Vážně se myslíte, že kdyby to byla taková kejda, jako tady kdekdo píše, že by to zdravej člověk vydal? Ne, vydali to, protože ta knížka za to stojí a něco má v sobě.

91%

JanieLarkin
29.06.2015 5 z 5

Knížku jsem sice četla až po tom, co jsem byla v kině na filmu (dvakrát!), ale dle mého názoru je stejně dobrá - samozřejmě film je ochuzený o některé věci, které v knize dávají větší smysl. Každopádně mě knížka přišla fakt zábavná, a rozhodně ne zas tak šokující, jak se z ní většina lidí snaží dělat.

danazeskolky
30.05.2015 4 z 5

Koupila jsem to jako recesní dárek k narozeninám a abych byla trochu v obrazu, začetla jsem se... a nakonec vydržela až do konce. Chvílemi se mi sice zvedal žaludek, znechuceně jsem prodýchavala, ale pak už jsem si nějak zvykla a začalo mě to bavit. Ta provokace, ty postřehy, pohybovaní se za hranou tolerovatelného... Věřím, že dost lidí, kteří potajmu dělají "podobné nepřístojnosti", vůbec nemají odvahu si přiznat, že je to vlastně vzrušuje, berou to jen jako zlozvyk, o kterém se nemluví... Jasně, dost věcí bylo přehnaných, ale co my víme? Kdo z nás našel vlastní mámu, která spolykala prášky a ještě měla puštěný plyn?

mulderka
25.05.2015

To už bylo drsné i na mě. Ale mám silný dojem, že abychom se poblili, bylo koneckonců autorčiným jediným a záměrným "poselstvím" a že se někde hlasitě řehtá, jak jsme naletěli na nějaké "lámání posledních tabu" či co se to píše v anotaci. Hodnotit se neodvážím.

Pavgem
03.04.2015 3 z 5

Nejsem puritán, ale místy to bylo asi opravdu přes čáru. Na druhou stranu autorka postupně odhaluje, proč hlavní hrdinka je taková a dělá takové nechutnosti. Je opakem své puritánské a pokrytecké matky, která jí vlastně zavrhla tím, že ji chtěla opustit svou vlastní sebevraždou, při které otrávila i jejího malého brášku, ale jí samotnou na tomto světě hodlá zanechat. Tato rozšířená sebevražda se nepovedla, ale zároveň se o ní později v rodině nikdy nemluvilo, jako by se to vůbec nestalo a nikdy tam neproběhlo žádné vysvětlení a žádná katarze. Nedovedu si představit, jak třeba na mě by podobná traumatizující situace zapůsobila a co vše by pak člověk vyváděl. Nevím, jestli se autorce povedlo dostatečně vysvětlit, že právě v tomto spočívá celkový postoj tohoto konktrétního exempláře zkažené mladé generace - jak se tady někde v komentáři níže někdo vyjádřil - ale já to tam tak vidím. A proto tomu dávám takové střední hodocení. Dost možná i za odvahu to takhle napsat a vydat - protože já bych jí nejspíše neměl.
Ale je to opravdu pro silnější nátury, těm se slabým žaludkem by se mohlo udělat špatně. Taky tam pochybuji o jednom zmíněném momentu a to o tom, že by někdo osmnáctileté holce provedl na její žádost sterilizaci, aniž by pro to byly nějaké vážnější zdravotní důvody.
Shrnuto - určitě nelituji, že jsem si to přečetl, ale že bych zase u toho hýkal nadšením, tak to taky ne.

*Lucias*
25.02.2015 5 z 5

Nechutne a vtipne zaroven, avokadove pecky me dostaly! Rychlovka, ale potesila. A to jsem az v pulce zjistila, ze autorkou je moje oblibenkyne.

1alena1
17.11.2014

Nějak mi připadá ztráta času toto číst.

Petulinca
21.07.2014 2 z 5

Opravdu nechutná kniha. Dvě hvězdy dávám jen z důvodu, že jsem knihu prostě musela dočíst doufaje, že má nějaký smysl, když o ní každý sáhodlouze hovoří. Smysl jsem možná našla, ale za přečtení nestál.

alenecka66
07.07.2014

Po pravdě? Nechutná kniha, už si ji nikdy nepřečtu...nemám ani odvahu ji někomu půjčit...asi tak

Veronika.C
26.05.2014 1 z 5

Hrozná knížka ... opravdu nechutná

Faustka
02.04.2014 3 z 5

Na něco takového vás nikdo nepřipraví. Šla jsem do toho především ze zvědavosti a taky proto, že u Padesáti odstínů je stále přeplněno. Prostě mám ráda výzvy. Tak jsem si řekla: Riskni to.. a když překonáš první kapitolu a nezbarvíš stránku nestrávenou večeří, tak to půjde. A šlo to.
A jestli jsi hazardér a máš stabilní žaludek (ten se mi osvědčil), tak je to celkem přijatelné čtivo.

Ronin Roujin
17.03.2014

Když vidím, jak tu knihu každá čtenářka „vychvaluje‟ tak se bojím, zda nebude přehajpovaná jako Stoletý stařík, Atlas mraků nebo Poslední aristokratka, na které také všichni pěli tolik chvály a skutek utek.

Anibag
17.03.2014 3 z 5

Taková skoro zbytečná knížka.

Lennji
28.02.2014 odpad!

Nechutná knížka, naprosto nechápu, jak mohla vyjít nejen knižně, ale být i zfilmovaná..Humus..dobrá akorát tak na zkažení dnešní mládeže..

Lucina88
27.02.2014 3 z 5

Kniha pobavila, ale místy dost nechutna:)) jsem ale rada,že to nebyl ten klasicky romanek o nicem. Chvílemi jsem myslela,že knihu pise chlap :D