Vlčice a Mandragora. Část druhá

Vlčice a Mandragora. Část druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7321/bmid_vlcice-a-mandragora-2-htk-7321.jpg 4 62 9

Vlčice Kroana série

Do světa lidí pronikla hrozba, která může změnit historii a uvrhnout svět do chaosu. Co zamýšlí královna jezinek a jaké jsou její skutečné cíle? Bude střet Germánů s Římem osudovou válkou, nebo jen jednou z mnoha bitev? I země v srdci Evropy se ocitá na pokraji zkázy. Vzniká zvrácený kult, přibývají oběti strigy a fanatičtí věštci zvěstují apokalypsu. Najdou se hrdinové, kteří tomu učiní přítrž? Pomůže moc poustevníka Magnuse? Bude mít i Kroana dost odvahy?... celý text

NemmamSlov
07.04.2022 4 z 5

"Aby sme to vyriešili, nestačí zabiť pár zločincov, to by sme možno ešte zvládli, je treba zabiť strigu, rozumieš? A ako to chceš urobiť? Vybehneš na koni s mečom ako bájny grék? Je isté, keď ten kôn zazre príšeru, zhodí ťa a utečie. A teba si dá beštua k obedu. A keď pojdeme na ňu dvaja, dokážeme len to, že bude mať dvojtú porciu."

O čosi lepšie ako prvá časť Mandragori. Príbeh sa uceluje, postavy odhaľujú svoj zámer, pričom najväčšou zmenou podľahol kráľ Marobud. Škoda, že do deja viac nezasahuje Madrgora, mohlo by to prispieť na kvalite. Najväčším sklamaním bola pre mňa Kroana. Vystupovala tu ako ľahké dievča, ktoré skočí do postele snáď s každým mužom, čo mi trochu prekážalo, keďže sa jedná o hlavnú postavu. Osud Kristoma je rozhodnutý a v príbehu najlepšia dejová linka. Trošku mi pripomínal Arthasa z Warcraftu. Od svojej mami, Mandragori, dostane prekliaty meč, ktorý túži po krvi, no pomôže mu zomrieť ako bojovník. Kristomova smrť sa dala očakávať od samého začiatku.

Jeár13
25.04.2020 3 z 5

Opět krásný příběh o Vlčici Kroaně, ale příběh mě už tolik nezaujal a nebavil jako první kniha. Občas mi přišlo že se příběh vleče, než začne zajímavá zápletka.

Nelíísek
19.04.2020 3 z 5

Lepší než 1 část ale stále slabší než 1 díl vlčice.

slawa.cap
12.02.2020 4 z 5

Tak lepší, než první část, takové ucelenější a ale slabší než první Vlčice. Je tu víc Kroany, ale zato je z ním velká coura. Nic to nemění na tom, že a až se dostanu k dalším dílům, s chutí si je přečtu. Jen nechápu to rozdělení knihy na dvě části.

Svářeč
26.10.2015 4 z 5

O něco lepší než první část. Příběh už není tak chaotický, i když pořád mi přijde dost divné, že kniha má vlastně dvě zcela nesouvisející dějové linie, jen velmi volně spojené Kroanou. Každopádně čte se to dobře, postavy sympatické, člověk pak knize odpustí hodně věcí :) Body nahoru za vynikající vylíčení bitvy v Teutoburském lese. Celkově dobrá oddechovka, ale oproti první Vlčici o třídu níže.

Claudius
31.07.2015 4 z 5

Lepší než svazek I, ať už kvůli dlouho očekávané bitvě v Teutonském lese, nebo k lovu na strigu. Taky tam bylo více Kroany než v prvním díle, a o ní to přece má být, že? Jen mi trochu vadilo to, jak to vyřešili s Kristomem, to šlo podle mě zvládnout trochu elegantněji.

chobot
17.10.2014 4 z 5

Dost dobrý. Příběhy o Kroaně nabírají na obrátkách :-))

Lusa
13.04.2014 5 z 5

Skvělé pokračování Vlčice, svižný, napínavý a občas i děsivý děj.

Pidzey
30.11.-0001 4 z 5

přímé pokračování Vlčice a Mandragora 1.K tomu nemám co připisovat.Tady platí to samé jako v předešlích komentářích na vlčici.

česká fantasy historická fantasy česká fantastika

Zdeněk Žemlička
česká, 1957