Vlčí zub

Otakar Fink, majitel žižkovské detektivní agentury Discret, si vyrazí na dovolenou do severního pohraničí, kam se už delší dobu chystá. Sotva zaparkuje před penziónem Majoránka, dojde v lese opodál ke strašidelnému nálezu… Ve skalách se prochází podivná bytost s berlou a vrchní komisař major Mašek z krajské kriminálky jako by bez Otakara Finka nevěděl kudy kam; nitky vedou až kamsi k celebritám známým z televize a smrt přichází jakoby odnikud....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28589/vlci-zub-28589.jpg 4.633

Discret (Ota Fink) (7.)

vlčí zub (2009)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Primus, Kapitán Kid

Simi

Naprosto skvělá česká detektivka. Mrtvol na českém venkově jak naseto, ale příběh měl švih, šmrnc, vtip ..... no prostě zhltla jsem knihu jedním dechem. Je vlastně jedno, v jaké době se odehrává, protože díky takřka uměleckým jménům postav by s drobnými změnami mohla být prvorepublikovou detektivkou. Škoda jen, že je poslední.

heavy66
07.02.2016

Ota Fink, majitel žižkovské detektivní kanceláře Discret vyřešil svůj úplně poslední případ. Je mi moc líto, už se nedozvíme, jak se bude dál vyvíjet vztah Oty a Lai, co další spolupráce s majorem Maškem, co kamarád Jano, nebo nerudný major Dittrich?! A hlavně, bohužel už žádný další příběh plný záhadných vražd, krásných žen, napínavých situací a vtipných dialogů!

bertrand
18.12.2014

Nechytlo. Komentátor Marlowe to napsal docela dobře.

marlowe
01.12.2014

Opět se potvrdil starý známý fyzikální zákon, že když někde něco přebývá, musí jinde něco srovnatelného chybět.
Nadprůměrný cit Jaroslava Velinského po jazyk a lehkost, s jakou tvoří dialogy, jsou totiž vyváženy zástupem podivných neživých postav a nevěrohodným příběhem zcela postrádajícím ono nadstavbové fluidum, které na nás např. v románech s Otou Finkem-juniorem dýchá prakticky z každé stránky. Škoda. Vlastně dvakrát škoda, protože Vlčím zubem se uzavírá "Discretovská" série s OF-seniorem.

"Pane Hanuš – to je hotová antická tragédie…" říká hlavní postava románu na jedné z posledních stránek knihy – a myslím, že tak nadmíru přesně vystihuje tuhle ne příliš povedenou story.

50%

čertina
31.05.2014

Pana Velínského můžu pořád.Škoda že už nic nenapíše.Skvělá kniha ,moc pěkně se čte!

efka.saf
27.01.2014

Jaroslav Velinský má na psaní detektivek snad nějaký speciální enzym :). Na českou tvorbu těžký nadprůměr, u této knihy obzvlášť. Z knih, které jsem od tohoto autora četla, mi tato přijde prozatím nejlepší. Autor dokáže skvěle vybudovat prostředí, v němž se děj odehrává a čtenář nemá sebemenší problém s vžitím se do postav a do jejich osudů. Vlčí zub je opravdu skvělá ukázka charakterizující sérii s hlavním hrdinou Otou Finkem.

tenax
14.08.2013

Opět skvělý Ota Fink, bohužel asi poslední v této sérii. Jaroslav Velinský zemřel a tak český Marlowe "osiřel". Jedině že by se snad něco vynořilo z pozůstalosti, ale to je malá naděje. Stejně mám ale dojem, že celá tato série by byla výbornou předlohou pro TV seriál. Napínavé zápletky, originální hrdina, vtipné dialogy, rozmanité prostředí... co by si mohl kdo víc přát? Jako Finka bych si uměl docela dobře představit třeba Vladimíra Kratinu.

jarin58
04.05.2013

Nádhera,to jsem si s panem Finkem zase pošmákl.Úplně jsem si celý děj v duchu promítal a pro mne černobíle.Zkuste také.

aša
28.06.2012

Knížky Jaroslava Velinského patří ke klasice české detektivky. Ota Fink je můj miláček už z časů Lidožrouta.