Znamení vlka

Znamení vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139618/bmid_znameni-vlka-65984a6a31fe3.jpg 4 415 84

Vlci série

Úvodní díl eroticky laděného fantaskního románu líčí příběh nevšední dívky Tori, jejíž dětství a dospívání se nedá považovat za zcela obyčejné. Co za tím vším je Tori zjistí až ve Spojených státech, kde se odhodlá začít žít nový život. Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela "normální". Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy… Slovo "vlkodlak" je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila…... celý text

Dragell
22.09.2015 5 z 5

Ženský román z vlkodlačího prostředí nabitý akcí a erotikou - to nám přináší Znamení vlka, jedna velká vlkodlačí jízda, kteoru si posledchnete od začátku do konce.
Pro audioknihu výborně zvolená Kateřina Janečková, která dodala příběhu patřičný šmrnc a svým hlasem vtáhne do děje každou posluchačku.

Recenze:

Arianne
21.06.2015 4 z 5

Příběh byl zajímavý českou hrdinkou v americkém prostředí. Autorka čtenáře nakrásně držela v napětí svými časovými skoky následně vysvětlenými retrospektivou - podobné věci se musí umět a tady to bylo zvládnuto naprosto mistrně. Slovník byl trošku hrubší, ale zatímco v jiných knihách vulgarity nemusím, tady byly použity s citem (pokud se to tak dá vyjádřit) a nikdy přemrštěně. Zkrátka jsem neměla pocit, že autorka chrlí sprostá slova jen proto, aby je použila, ale proto, aby jimi něco vyjádřila.
Plus za to, že nesklouzla k erotickému románu, přestože sex je v knize důležitou součástí všech hrdinů.
A další plusko za to, že smečka fungovala, přesně jak měla. Jako vlci.
Za mě velmi povedené...

tlllk
19.05.2015 odpad!

Nie je odo mňa fér hodnotiť túto knihu, lebo rovnako ako pri TELETABIS nie som cieľová skupina, ale raz som si zaplatil za audioverziu .....prišlo mi to ako B-čková vykrádača , twilight a 50 odtieňov šedej v dosť plochej a predvídateľnej forme. Nazvať toto románom pre ženy, je ako nazývať Josefínu Mutzenbacher prírodopisným dokumentom.

Laf
10.03.2015 4 z 5

Moc pěkné čtení plné akce a romantiky. Každý se musí přijít na své a oblíbit si hlavní postavy :)

Samira
10.03.2015 4 z 5

Knížka mě nezklamala, četla se opravdu sama. Ačkoli vlkodlakům mezi nadpřirozenými bytostmi přednost nedávám, v této knize si mě získali. Blízký je mi humor autorky i způsob psaní. Zápletka byla hodně temná. Rubena jsem si užila, ale daleko víc mě zaujal Eliah, který se k hrdince hodí podle mě daleko víc a také si jí zaslouží. Rubenovi na můj vkus až moc spadla do klína. I proto se moc těším na pokračování, rozhodně chci vědět, jak se to vyvine!

Safienka
05.03.2015 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Markéty Markové píšící pod pseudonymem M.T.Majar četla. Tentokrát se jedná o tzv. Urban fantasy, která nám slibuje příběh s vlkodlaky, upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi. V tomto případě si autorka vybrala záležitost vlkodlaků, zde známými jako lycas. Lidé, kteří se přeměňují ve zrůdy a následně vlky. Líbí se mi, že ač autorka zasadila děj do Ameriky, tak zůstala věrná české hrdince a čéskému humoru a neotřelosti. Viktorie unikne násilníkům, ale stane se díky kousnutí vlkem. Musí přijmout všechny závazky s tím spojené. Hlásí se k tomu, že je původem z Čech a dává dopopředí všechny své slovanské vlastnosti a sex-apeal. O pasáže s nábojem erotiky v tomto díle opravdu nouze není. Stejně tak i o svíčkovou, štrůdl a běžné české nadávky.
Máme možnost sledovat dva stěžejní body celého příběhu, které mu udávají směr. První, kterým autorka dá se říct začíná, je souboj o post družky hlavního alfy, druhý, který se zaobírá tématem týrání, znásilňování a jiných zhýralých praktik "mocných" papalášů.
Styl psaní je stejně jako u prvního díla Hot Boys svižný a velice čtivý. Pojetí knihy spolu s hlavní hrdinkou, soubojem dvou samců o tu jednu vlčci a hierarchií smečky připomíná díla Patricie Briggs.

Inýk
15.02.2015 5 z 5

Nemam slov. Proste bozi bozi bozi. Je to hrozne moc napinavy. Ctu uplne porad. Knitka doporucuji

Darsi
28.01.2015 4 z 5

Ano, kniha byla pěkně napsána. Klidně si přečtu druhý díl, ale Patricie je moje ♥

EvaSupovic
09.01.2015 5 z 5

Má oblíbená série, od které jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle napsané, poutavé, erotické, elektrizující napětí......prostě mě to nadchlo :-)

Lea
18.12.2014 3 z 5

Jak už bylo několikrát zmíněno, v konkurenci Anity a Mercy měla česká autorka těžký úkol a za sebe musím říct, že ani jednu ze zmiňovaných sérií zatím nepřekonala. Na druhou stranu se mi líbilo, že si nehrála na nějakou "duchaplnější" obdobu paranormálek. Očekávala jsem smyslné oddechové čtení s vlky jako bonus, a přesně to jsem taky dostala. Nijak komplikované, prošpikované erotikou (na mě někdy až zbytečně moc - například kapitola o striptýzu byla to poslední, co mě zajímá, když už zbývá jen souboj o místo Rubenovy družky). Možná bych ubrala přirovnání, která ne vždycky vyzněla přiléhavě, ale chápu, že kdo četl Hamiltonovou, má nutkání se jejím stylem nechat strhnout. Díky tomu, že se to četlo opravdu raz dva, nejspíš po druhém díle sáhnu, ale že bych nemohla spát, než ho budu držet v rukách, to asi ne.

julliette
09.12.2014 5 z 5

bože, tak nádherný příběh, že jsem jen stěží odtrhla oči od knihy. Ta Tori přitahuje nejen vlky, ale i potíže, jako že se zamilovala oboustranně do chétira Rubena, ale taky jí přitahuje jeden lycas šaman Eliah. I když ten souboj o post chétirovy družky Tori vyhrála, jen díky síle, kterou jí dal ten Eliah pomocí řetízku. A poté, co se musela vyspat s Rubenem před celou smečkou, ji asi i nějak omámil kouzlem, že neví jak se kde octla, což se projevilo na konci.
A ten konec, co to jako u všech všudy bylo? Mě to nedá, musím co nejdřív zajít pro další díl, nebo se zblázním, a to doslova.

hrubik
26.10.2014 5 z 5

Super, super a ještě jednou super! Knížka, od které jsem se horko těžko odtrhávala, byla napínavá, vtipná, drsná... Tori jsem si maximálně oblíbila, ty její myšlenkové pochody byly neskutečný a vážně mě bavily. A hlavní mužské postavy byly prostě k nakousnutí :-)

NatyDee
14.10.2014 5 z 5

Vlkodlaci (Lycas) prostě bezva téma. Kniha se čte velmi dobře, rozhodně mě konec navnadil na druhý díl.

dubakm
11.10.2014 4 z 5

No jo, p. Majar nepíše žádné sladké lovestory, ale ty snad ve světě supernatural ani neočekávame. Drsný svět si přirozeně žádá pravý opak Twilight ságy :-)) , pro sladké řečičky není ve světě lycas místo. Ale hvězdičku jsem musela ubrat, Ruben jako alfa byl ....hm.. na vyštěkání :-)

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Super knížka, moc se mi líbila

Terry11
11.05.2014 4 z 5

Mám slabost pro ich-formu a milostné trojúhelníky. Nemám zatím s fantazy příliš velkou zkušenost, a tedy jen minimální možnost srovnání. Líbí se mi však lehký humor autorky a vnitřní monology. Děj je nosný a pestrý, nepostrádá i napětí. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí a Tori je navíc sebevědomá, vnitřně silná holka, i přes svou schopnost empatie a soucitu. Závěr knihy je rozehrán do dalšího dílu a já si jej určitě přečtu.
Přečetla jsem již třetí knihu českých autorek, jejichž příběh se odehrává ve Státech (Tomanová, Petrusová), a tak nějak se mi zdá, že se s tím holky dost dobře popraly.

Lenka.Vílka
19.04.2014 3 z 5

Knize nechybelo vubec nic, mela vsechno! Sympaticke hrdiny, kterym nemate chut po sto stranach chut jednu nebo dve vrazit. Dej s hlavou a patou. Jestli nekomu vadi drsnejsi forma vypraveni, je dost softovejsich autoru, ze?!

rusalka1
28.01.2014 4 z 5

Táto spisovateľka ma absolútne prekvapila a ohúrila, v mnohom predčila aj zahraničných autorov YA/NA fantasy. Jej príbehy sú originálne, málo klišéovité a proste iné.... Nepíše podľa šablóny ako mnoho podobných kníh čo som zatiaľ v tomto žánri stihla prečítať.

Páčil sa mi hlavne začiatok knihy :)... kde ostatní autori dopodrobna vysvetľujú nový svet ktorý stvorili, bytosti, postavy a pod., M.T.Majar to proste rýchlo odpískne a stará sa hlavne o to čo bude neskôr a ešte neskoršie :)
Zaujímavé a dosť nechutné boli niektoré opisy (zločinov, znásilnenia, vraždy...)... ale sme predsa v drsnom vlkodlačom svete, tak čo ? :XD

Conna
26.01.2014 5 z 5

Velmi čtivá knížka, nemohla jsem se odlepit a četla jsem v podstatě nonstop, protože mi to prostě jinak nedalo. Hltala jsem každou kapitolu a velmi snadno jsem se vcítila do pocitů hlavní hrdinky. Lechtivé scény byly výtečné, chvílemi jsem se velmi červenala. Bylo mi strašně líto Bena, to co se mu stalo bylo docela brutální. Ovšem nejvíce oceňuji myšlenku, že když se člověk změní ve vlkodlaka totálně se mu změní myšlení. Nikdy mě nic takového nenapadlo, a tím bych ráda poděkovala autorce za vnuknutí další myšlenky.

Teď začínám číst další díl, a to je taky hustej nářez.... :-)

Všem kdo má rád vlkodlaky neboli lycas, jedině doporučuji....

Odehnalka
22.12.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, krásně čtivá, napínavá, vtipná, romantická... Těším se na porkačování.

vlkodlaci erotika

M. T. Majar (p)