Znamení vlka

Znamení vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139618/bmid_znameni-vlka-65984a6a31fe3.jpg 4 415 84

Vlci série

Úvodní díl eroticky laděného fantaskního románu líčí příběh nevšední dívky Tori, jejíž dětství a dospívání se nedá považovat za zcela obyčejné. Co za tím vším je Tori zjistí až ve Spojených státech, kde se odhodlá začít žít nový život. Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela "normální". Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy… Slovo "vlkodlak" je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila…... celý text

trudoš
trudoš
28.07.2018 3 z 5

Přestože má Markéta Marková svižný sloh a dokáže být zábavná v dialozích, nějak jsem Znamení vlka nedokázal přijít na chuť. Podstatnou část viny na tom má absence nosné zápletky, kdy vztahové techtle mechtle zabírají moc prostoru, oproti ústředním bodům programu - záchrana uneseného kamaráda a boj o pozici první dámy ve smečce. Dalším hříchem je pak našroubovaný motiv vlkodlaků, bez něhož by se vyprávění klidně obešlo. Nic proti fantastice, ale když už ji příběh obsahuje, mělo by to mít víc smyslu, než přihřívat si polívčičku na vlně zájmu a dál nemyslet. Zkrátka jsem čekal něco jiného, namísto neoriginální romance, zarámované do hávu lykantropie. Na druhou stranu, není mi náct a nejsem na kluky, takže co já do toho mám vlastně co mluvit.
Ale fakt je, že autorka psát umí - její styl je čtivý a to i v momentech, kdy scény stagnují. Umí si dělat legraci sama ze sebe, její hrdinka není nepřemožitelný terminátor a erotické scénky nejsou trapňoučce naivistické. Takže do budoucna držím palce.

Mark.
Mark.
29.12.2017 5 z 5

Velmi pěkně a poutavě napsáno pro oddechové čtení. Markéta M. dokázala podat příběh naprosto skvěle, ale očividně v sexuálních scénách si buď nevěděla rady, nebo neměla na ně odvahu. Raději než krkolomně, tak ...! Bavila jsem se, těšila se na čtení i na díl.

Evka3814
Evka3814
25.11.2017 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila,přečetla jsem ji jedním dechem s už se těším na druhý díl

cukrovka
cukrovka
24.09.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, který se dobře čte. Ale přesto tam bylo několik věcí, které mi tak úplně neseděly.

Monisek.B
Monisek.B
18.08.2017 3 z 5

Tak vam nevim. Pribeh je to vcelku zajimavy, ale moc se mi nelibila ta vlkodlaci cast, resp jednotlive popisy vztahu ve smecce, ze nedokazal alfa najit sveho vlka a tak. Hlavni hrdinka delala az moc nelogickych rozhodnuti a tu jeji nadrzenost jsem ji az tolik nezrala..
Proste uz jsem cetla lepsi vlkodlaci knihy (od Patricie Briggs).

Cartyra
Cartyra
09.07.2017 5 z 5

Pěkné, zajímavé, oddechové počteníčko..... ☺

boxas
boxas
25.03.2017 1 z 5

Ach, ta romanťíííka... Pro mne tedy ne...
Autorka se pouze veze na vlně zájmu o upíry, vlkodlaky a všechny jim podobné, několikrát mě také nechtěně pobavila svojí omezenou slovní zásobou, jakož i až naivní neznalostí reálií USA.
A tak mi nezbývá, než s ní souhlasit v hodnocení sebe sama - je to pisálka, ne spisovatelka.

Evule114
Evule114
23.03.2017 5 z 5

Obávala jsem se této autorky, protože k českým autorům nijak netíhnu, ale můžu říct, že mi vyrazila dech. Byla to naprostá bomba. Skvělá kniha, měla nápad, děj i rychlý spád. Budu možná trochu divná, ale u mě vedl Mikael :-) a tím víc v druhém díle, který zrovna dočítám.. doufám, že neskončí u druhého dílu a bude mít dlouhé pokračování :-)

paprika75
paprika75
27.02.2017 5 z 5

Po roce jsem se k ní vrátila ... a to asi mluví za vše. Tohle je můj šálek dobré kávy ;-) . Moc se mi líbila a druhý díl taky. Dala bych si další. U mně 5* a dala bych i víc. M.

veru.nika
veru.nika
17.02.2017 5 z 5

K mému překvapení se mi kniha velmi líbila. Mám ráda knihy s upířím, vlčím a jiným sci-fi nádechcem, ale dlouho už jsem nečetla nějakou, která by se mi opravdu zamlouvala.

janno69
janno69
13.02.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo mě to.......

deedulka
deedulka
09.12.2016 4 z 5

Nečekala jsem erotický román. Ty sexuální scény mi tak přišly nějak zbytečné, rušivé a zdlouhavé. Byla jsem napnutá spíše z toho napínavého děje a čekala na rozuzlení. Některé popisy muční byly zbytečně detailní a kruté. Pro mladší čtenáře tato vlčí fantasy opravdu není. Až na některé výtky a nelogické počínání hlavní hrdinky, kdy se snaží sama zachránit svět, protože přece nemůže nikomu říct, že něco zjistila...byla kniha docela fajn a rychle se přečetla.

Fizulka71
Fizulka71
01.08.2016 4 z 5

Ve změti všech těch vlkodlaků, upírů a jiných monster pro mě byla tato kniha příjemným překvapením a celkem dobrým počtením. Moc se mi líbilo, jak autorka do amerického prostředí zamontovala český původ a minulost hlavní hrdinky. Prima knížka na dovolenou nebo dlouhou cestu.

kenedu
kenedu
21.07.2016 3 z 5

Dobrá kniha, dobře vymyšleno.

tereza7914
tereza7914
12.07.2016 5 z 5

Nevím jakým slovem bych knihu vystihla. Možná skvělá? Opravdu mě tato kniha moc bavila. Mám ráda vlkodlaky a vlky vůbec, a proto jsem si řekla, že to zkusím. Nejdříve jsem myslela, že to bude jen další tuctový příběh lásky o vlkodlacích, ale hned po několika stránkách mi došlo, že to tak nebude. Líbilo se mi, jak to bylo nabité erotikou, ale zároveň tam nebylo moc sexuálních scén.
Čeho jsem se hodně obávala bylo, že je to příběh o české holce. Ale opak je pravdou. Autorka zasadila českou holku do amerického prostředí a napsala opravdu napínavý a vtipný příběh. Z počátku jsem očekávala, že zůstane s Rubenem, ale časem jsem o tom začala pochybovat a pochybovala jsem až do konce. Český humor a sem tam sprostá slova tomu dodávala šťávu a proto za mě 5 hvězd.

Baraliska
Baraliska
25.06.2016 3 z 5

Zajímavá knížka, ale trochu divná. Ani kousek před koncem knihy jsem nevěděla s kým Tori bude. Ten příběh je moc zmatený, ale uznávám, že je i dobrý.

nordish
nordish
19.04.2016 3 z 5

Kniha je dle mého názoru přinejlepším průměrná. V sexuálních scénách se občas vyskytují poznámky, které narušují atmosféru (po jednookém hadovi jsem knihu málem odložila). Hrdinka dělá nesmyslná rozhodnutí (když zjistí, kde drží jejího uneseného kamaráda, nejenže nikomu neřekne/nenechá vzkaz, kam jde, ale pro jistotu si i nechá doma telefon). Odkazy na různé filmy mi přijdou často násilně vložené. Daly by se najít ještě další výtky...

Inýk
Inýk
17.03.2016 5 z 5

Knizku sem ted cetla podruhy a urcite si ji precku jeste nekolikrat. Je uzasne napsana a autorka je proste skvela!!! Ale Eliaha moc nemusim ;D

Mergirus
Mergirus
19.12.2015

Jsem velká fanynka Patricie Briggs, a proto mě tato kniha upoutala. Přiznám se, že z nadpřirozených bytostí mám vlky nejraději, Znamení vlka je celkem dobrá kniha, rychle a dobře se čte, i když mi tam zpočátku překáželo moc nahuštěných informací. Z přeskočení sexuálních scének jsem byla překvapená, ale zřejmě se nejedná o erotický román a autorka vše vynahradila bohatým dějem.

fmash
fmash
06.10.2015 odpad!

Ačkoli se nijak sveřepě nebráním různým "guilty pleasures", tento upocený pokus o českou True Blood ve mně zanechal hluboké stopy. Znechucení, nuda, trapnost... odpad. Poznámka: audiokniha; interpretka svým projevem celou atmosféru důstojně a příhodně podbarvila šedou, nebo spíš hnědou, barvou uvozhřené podbízivosti.

vlkodlaci erotika

M. T. Majar (p)