Splynutí

Splynutí https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95723/bmid_splynuti-dv1-95723.jpg 4 507 74

Vlci z Mercy Falls série

< 3. díl

Tehdy… Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Teď… Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho osud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí – místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Navždy…? Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna dívka postavit nelítostnému světu? Všechno – láska, přátelství i budoucnost – se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení, nebo splynutí…... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Forever , 2010

Markett
09.10.2014 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Celá trilogie se mi moc líbila a teď je mi docela líto, že to všechno končí. U knížky jsem se bavila dost dobře, nemohu si stěžovat vůbec na nic. Mám tedy jenom jednu výtku- v knize bylo málo kapitol s Colem a Isabel. Nevím proč, ale tyhle dva se mi líbili mnohem víc než Sam s Grace. Jejich příběh mě bavil a docela mě mrzí, že to skončil takhle, že autorka nedala jednoznačný konec, abychom věděli, jak to s nimi dopadlo. Ale to si můžeme domyslet. Jaká škoda, že nechce pokračovat jen Colem a Isabel... Když se vrátím k ději, závěrečný lov na vlky se mi zdál dobrý a konec taky. Mohu vřele doporučit a rozhodně se ráda ke knize vrátím. :)

Monča15
06.07.2014 5 z 5

Celou trilogii jsem cetla jednim dechem. Misty to bylo nudnejsi, ale to bylo i u tech predchozich dvou dilu. Misty mi prisel dej dost protahvany. Cekala jsem, ze me cteni prestane bavit uprostred druheho dilu, ale to jsem se spletla. Byl to zajimavy a originalni pribeh, kterych je po malu. Tenhle dil byl ze vsech nejlepsi a ten konec .... nemam slov. Kdyz na koci prisla ''rada'' na Colea - nebudu psat, co se stalo, abych neprozradila dej tem, co se tuhle knizku chystaji cist - rozbrecela jsem se nejdriv smutkem, ale potom jsem brecela uz jenom stestim. Byla to rozhodne nejakcnejsi knizka z tehle serie - hlavne ten lov. Taky bych vubec necekala chovani policisty Koeinga ... kez by takovych policistu bylo vic. Pribeh Isabel a Cola mi prisel o hodne lepsi nez romanek Sama a Grace. Mel o hodne vetsi smrnc a byl to jeden z tech blaznivych a vtipnych romanku. Knizku vsem doporucuju. Jsem sice nerada, ze tahle serie Vlku z Merci Falls ma jenom tri casti, protoze se to tak nejak nedoresilo. Ale rozhodne palec nahoru, takze hodnotim kladne.

juliekrocova
08.05.2014 4 z 5

Velmi čtivá knížka a skvělý děj posledního dílu trilogie

Gwendolyn
02.05.2014 3 z 5

Dooost velký zklamání!!!
Vůbec nic se nevyřešilo, jenom se to zhoršilo.

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Tento díl mi přišel oproti předchozím dílům slabší. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Děj mi přišel trochu protahovaný a neměl už takový spád. Předchozí dvě knížky nasadily o něco vyšší laťky, to ovšem nemění nic na tom, že i poslední díl stojí stoprocentně za přečtení. Dávám stejný počet hvězdiček jako u předchozích dvou knížek, protože nejde dát 3,5. :)

gossipavlina
09.02.2014 3 z 5

Oproti předchozím dvoum dílům je tenhle poslední o něco lepší. Dala bych 3 a 1/5 hvězdy. Vztah mezi Grace a Samem bych asi vykreslila víc, tak nějak mi tam chyběly ty emoce. Ale mělo to spád, ke konci i trochu napětí.

Natt S
22.12.2013 5 z 5

Další a poslední dech beroucí díl ze série Vlci z Mercy Falls. Třetí díl byl spíše více takový akční na rozdíl od předešlých dvou. Šlo tu především o ten lov, který bych já tedy nikdy neschválila, jelikož mi přijde neskutečně kruté střílet zvířata jen proto aby jste si je potom mohli doma vycpané vystavit. Hrozně se mi ulevilo, když se nakonec Coleovi podařilo přežít, ale na rozdíl od toho smrt Shelby mě ani chvilku nemrzela. Příběh Sama a Grace naštěstí dopadl dobře a já si tudíž mohla oddychnout, i když mě tedy stále užírá to přemýšlení nad tím, jestli se nakonec podaří Grace přežít tu meningitidu a nebo ne, ale to už si asi budu muset domyslet. (: Mrzelo mě čím si Sam musel projít mezitím, co byla Grace vlk. Ty obvinění, stupidní výslech na policii s policajty, kteří si o něm mysleli bůhví co a nakonec Tom Culpeper.. Story mezi Isabel a Colem bylo taky zajímavé, chvilkami to mělo větší grády než románek Sama a Grace, ale nakonec z toho bohužel nic nebylo. Celkově byla série skvělá a já se s ní nerada loučím! (:

Dandulka
13.12.2013 3 z 5

Moc mě tahle knížka nenadchla, asi mě navnadily "víly", nevím. Čekala jsem víc.

melaficent
08.12.2013 3 z 5

Tak strašne som sa bála o Cola... Chcelo by to ešte jednu časť, zas tak úplne sa to nevyriešilo...

deedulka
03.12.2013 4 z 5

Bylo to pěkně napsané, chvilkami i vtipné, ale už se mi to trochu vleklo. Některé odstavce jsem přeskočila, protože neustálé hlubokomyslné popisy už mi lezly na nervy. :) Špatné to ale rozhodně nebylo.

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Jak už jsem napsala u jednoho z předchozích dílů - kdyby příběh končil první částí, bohatě by mi to stačilo. Čímž neříkám, že by se mi třetí díl nelíbil. Líbil, ale už to pro mě bylo uplně o něčem jiném. Možná jsem si prostě jen už k příběhu nedokázala najít cestu nebo jsem při čtení Mrazení byla v uplně jiném rozpoložení...

bowlly
08.08.2013 4 z 5

krásné zakončení příběhu...jen už se to trochu víc vleklo...

gabana007
02.08.2013 5 z 5

Úžasná, nemohla jsem se odtrhnout od děje a všechno prožívala s nimi. V posledních stránkách jsem byla napnutá a konec se mi líbil. :) Velmi pěkná.

Lira
03.07.2013 4 z 5

Začnu tím, že příběh je moc pěkný. Já jsem teď spíše na něco tvrdšího, ale i toto se mi líbilo. Spíše to hodnotím jako odpočinkovou knihu. Není to nijak velký příběh, spíše malý románek. Také bych mohla napsat, že se mi zdál někdy více zajímavější Isabelin a Colův příběh, než ten hlavní o Grace a Samovi. Ještě váhám o tom, jak to posoudit jinak, avšak zatím sama nevím, jestli se mi konec líbil.

Domča
12.05.2013 5 z 5

Přečíst si Mrazení bylo rozhodnutí na základě jednoho negativního komentáře zde na Databázi (což je poněkud ironie). Knihu jsem četla v e-booku a v době, kdy počasí venku nebylo moc příjemné a sluníčko svítilo jen chvilku. Vždycky jsem si vzala příběh na sedačku a poskládala se na ten proužek světla, který se prodral skrz mraky, takže soucítění se Samem, který vytáčel topení auta na maximum bylo dokonalé :-)
Po druhém díle jsem nabrala rozporuplných dojmů obzvláště pro ponurou a někdy až depresivní atmosféru, ale jak už jsem s tím začala, musela jsem si prostě přečíst i závěr.
Ten jsem si vzala pro jistotu k moři, kde má spotřeba knížek na týden je přímo astronomická.
A zklamaná jsem nebyla!

Grace mi nebyla tak úplně sympatická od začátku, Sama jsem platonicky skoro milovala, Cola jsem si oblíbila a postavou, na kterou jsem se u Splynutí těšila nejvíc byla Isabel, kterou jsem v Mrazení naopak nesnášela.
Všechno se to hezky zakončilo, Maggie se snažila, aby nenechala už tak poměrně natáhlý příběh bez zakončení. Neříkám, že všechno bylo super, ale tenhle příběh si mě prostě svoji mladistvou rebelií a první dojemnou láskou získal, bylo to hezké :)

janulle1997
02.04.2013 5 z 5

5 hvězdiček jsem dala nejspíš jenom kvůli tomu konci a také, že spisovatelka nezabila Colea. Začátek mi ale připadal divný. V minulém díle Sam slíbil, že najde lék pro Grace, ale vlastně vůbec nic nedělal. Jako kdyby bylo všechno v pohodě. Kdyby Cole nepřišel s tím lékem ve stříkačce, nevím jestli by Sam pro záchranu Grace něco pořádnýho podnikl...
Ale série byla dobrá, žádný průměr, ani podprůměr :)

uarda
23.03.2013 5 z 5

Úžasný nemohla jsem se odtrhnout, strašně moc napínavý jen konec mě trochu zklamal... ale jinak vřele doporučuji :-)

orangerose
05.03.2013 5 z 5

nemohla jsem se odtrhnout od závěrečného dílu mrazení, konec byl pěkný, škoda že už je konec téhle série :)

aannyy
21.01.2013 5 z 5

Od téhle knihy jsem hodně očekávala, protože jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. A dočkala se. Skvěle napsáno.

naninka05
03.01.2013 5 z 5

Kniha se mi dobře četla a velice líbila. V táhla mě do děje tak že jsem nebyla schopná nic jiného dělat jen číst a číst a číst. :)

vlkodlaci milostné romány pro mládež

Maggie Stiefvater
americká, 1981