Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

gossipavlina
13.01.2014 3 z 5

Hezky napsané, ale emoce ve mně kniha nevyvolala. Až konec začal být zajímavý, takže jsem se do druhého dílu pustila. .

Kelíns
29.12.2013 2 z 5

Tahle knížka nebyla můj šálek čaje.
Originální? Vždyť o vlkodlacích je teď tak moc knížek. Autorka si je sice trochu přizpůsobila, ale ne tak moc aby se o tom dalo tvrdit, že je to originální.
Postavy? Pořádně ani nevím, jaký z nich mám mít pocit, přijdou mi spíše takové bezcharakterní. Pár vedlejších postav tam samozřejmě bylo, ale ne dost na to, aby mi některá z nich přirostla k srdci. Všechno se to točilo jen kolem těch dvou Sama a Grace. Ale za těch 342 stránek jsem vůbec neměla šanci nějak moc je poznat, natož si je oblíbit.
Čtivost? Po každých deseti stránkách jsem musela knihu odložit. Dál jsem ji četla jenom protože jsem čekala, jestli se to nerozjede. Nerozjelo! Posledních asi čtyřicet stránek mě knížka trochu vtáhla do děje, ale moc pozdě na to abych se do ní mohla ponořit.
Ale ten konec to naprosto zazdil. Já jsem sice fanda do šťastných konců, ale tohle prostě ne! Přece nejde aby na poslední stránce příběh Sama a Grace skončil rádoby dobře, ale bez vysvětlení. Chápu, že na to budou ty další knížky kterými to pokračuje, ale do těch se mi vážně nechce pouštět.

Ivy
21.12.2013 5 z 5

Mě se to četlo moc hezky. Příběh mi přišel ve všech směrech originální a zábavný. Pár výhrad by se našlo, ale je to tomu dávno, co jsem to četla a jediné, co si vybavuji jsou pozitivní věci :).

Dandulka
13.12.2013 3 z 5

Tak jsem se těšila na další knihy této autorky a dost jsem se zklamala. Je to škoda, ale co se dá dělat, každý den není posvícení, že?

K.M.
03.12.2013 5 z 5

Kniha byla od začátku do konce výborná, ale přesto mi tam něco chybělo, a ten závěr...byl velmi překvapující, ale i přes to jak už jsem řekla byla super.

Natt S
29.11.2013 5 z 5

Myslím, že obal (který se mi hodně líbí) i název přesně vystihli obsah knížky. Čtení ve mně opravdu vyvolávalo mrazení. Už od začátku se mi kniha zamlouvala stylem psaní. Hlavní hrdinka mi přišla nějakým způsobem hrozně zajímavá, její chování a vyjadřování mi bylo sympatické. Hodně se mi líbila postava citlivého Sama, který válčí s proměnou ve vlka a snaží se ochránit svou dlouholetou lásku. Trvalo jim sice šest let, než se shledali, ale bylo to úchvatné počtení a já si to náramně užívala! Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. (:

Ruxandra
27.11.2013 5 z 5

Četla jsem již před časem a popravdě mě to nejprve zaujalo obálkou. Grafické zpracování všech tří dílů je podle mě krásné. Pokud si dobře vzpomínám, líbilo se mi na příběhu že je takový jiný, narozdíl od knih, které jsem do té doby četla. V téhle romanci byly klasické role muže a ženy poněkud otočené - silná Grace a citlivý Sam - to se mi velmi líbilo. Příběh ve mě ještě dlouho po přečtení zanechal stopu. Bylo by však lepší, kdyby tímhle dílem končil...

deedulka
19.10.2013 4 z 5

Sam ví, že se na začátku zimy promění ve vlka a už se nikdy nepromění zpět. Shodou náhod se dostane ke Grace, se kterou je citově spjat díky příhodě z minulosti. Hned si k sobě najdou cestu a snaží se vychutnat každou chvíli, která jim ještě zbývá. Trochu smutný příběh o silné lásce, která má vyměřený čas a snaží se nevzdát jeden druhého a naděje na záchranu. Nechybí ani napínavé chvilky, takže jsem se rozhodně nenudila a díky závěru příběhu se těším na další díl.

Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5

FAKT SUPER

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Pro mě nádherná knížka. Moc pěkně napsané...vše je krásně popsané do perfektních detailů...

Esko*
05.07.2013 3 z 5

Řekla bych, že je to taková průměrná kniha. Vlkodlaci v podání této autorky byli sice zajímaví, ale mě se to nějak špatně četlo a proto jsem jí taky četla hrozně dlouho. Hlavně ten začátek je hrozně tahlý a prakticky nic se v něm neděje. Ke konci už to bylo lepší. Shrnula bych to asi takto: nápad dobrý (proměna závislá na teplotě byla zajímavá), ale zpracování mohlo být o dost lepší.

vivitv
25.06.2013 3 z 5

Podľa hodnotenia tejto knihy som očakávala niečo viac... Prvých 200 strán je plných opisov pocitov, čo čítanie naťahuje na večnosť. Skutočný dej sa objavuje až ku koncu. Kniha je určite zaujímavá a hodná prečítania. Keby sa však spojili všetky tri knihy tejto série do jednej, vynechali sa zdĺhavé opisy, bola by táto kniha určite skvelá.

barca14
15.06.2013

Knížka se mi zezačátku moc líbila, byla opravdu zajímavá, ale uprostřed už mě vůbec nebavila, takže jsem jí ani nedočetla, což se mi u knížek moc často nestává...

budíček
08.06.2013 2 z 5

Ale jo nečetlo se to zas až tak špatně, dokonce to mělo i nějaký ten děj, problém je v tom, že té nadpřirozené (upíří, vlkodlačí...) tematiky je teď tolik až už to začíná nudit... Navíc hrdina trpící věčně depresemi, mě nebere, to mi stačilo bohatě při čtení ságy Stmívání... (tam jsem měla ke konci toho trpitele světa chvílemi už plné zuby). Každopádně už jsem četla i horší, kdyby se s podobnýma knížkama neroztrhl pytel hodnotila bych možná jinak, ale takhle je tohle pro mě spíš takový průměr. Neurazí ale ani nijak zvlášť nepřekvapí, na další díl se nechystám...

MonisPop
26.05.2013 4 z 5

Pěkné, ale myslím, že po přečtení Stmívání je na mě tich vlkodlaků už moc. Milovníkům tohoto tématu doporučuji.

LovelyLucy
14.05.2013 3 z 5

Trochu zdlouhavý děj ale jinak je moc pěkná. Nešílím z ní ale tak nějak jsem si jí užila.

janulle1997
02.04.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla a líbila se mi, neříkám ale, že byla úžasná. Někdy se příběh celkem vlekl, ale zajímavě to autorka vymyslela. Měla velmi dobrý nápad.

mautina7
26.03.2013 3 z 5

Vlastně ani nevím co k této knize napsat, jsem z ní celkem rozpačitá. Na jednu stranu čtivá, milý romantický příběh, ale na tu druhou stranu mi přišla hrozně nepřesvědčivá a chvilkama o ničem...

Anýsek :***
17.03.2013 3 z 5

Celkem dobrý :DDD Ale podle reakcííí jsem čekala víc :DD

PiperW
11.03.2013

Knížka se mi líbila, až na prvních 50-100 stran, kdy jsem se nutila do čtení ale potom nádhera :) A konec, posledních pár kapitol taky dost utahané, nicméně 4* a jde se na další díl :)