Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

Annie G.
12.12.2014

Jedna z mich nejoblibenejsich knih. Pro milovniky akcnich a napinavych knih to asi moc neni :-)

Nelly
31.10.2014 4 z 5

Po prvních stranách jsem si myslela, že to bude jedna z mála knih, které nedočtu. Nesedl mi styl psaní a ani děj nebyl nic moc. Nakonec se to zlepšilo až na slabší čtyři hvězdičky. Myslím, že pro teenagery je to chytlavá záležitost, ale já osobně už četla lepší... Uvidíme, co přinesou další díly.

XenaTaurus
26.10.2014 5 z 5

Krásný romantický a zajímavý příběh, kterému nechybí napětí a fantasy kouzlo, dobře napsané a čtivé. Jen mne to poněkud věkově minulo, jsem náročnější, ale když se vrátím v duchu o dvacet let zpět, tak by to šlo. Mám ráda vlkodlaky i jako dospělá :o)

Pedruska01
18.08.2014 5 z 5

Krásná knížka - rozhodně. "Nově" zvolené téma vlků, které bylo příjmenou změnou. Bylo příjemné vidět věci z obou pohledů hlavní aktérů. Trochu mě překvapilo pár událostí, z níž jedna je např. záhadné "uzdravení" Sama. Třeba vysvětlení bude v dalším díle. Líbilo se mi a těším se na pokračování. :)

Beni
14.08.2014 5 z 5

... no to bylo úžasné... kniha mě nadchla, celou dobu jsem čekala, co se stane v další kapitole.. a naprosto chválím pohledy Grace a Sama :-) Nemohu se dočkat až začnu číst další díl...

Christina Marie
10.08.2014 5 z 5

Mrazení je naprosto úžasná kniha, vlastně úplně moje nejoblíbenější za poslední dobu (lepší mi přišlo jen Váhání, druhý díl téhle série). Ten příběh mě dokázal úplně dostat, dojmout svojí zvláštní neuchopitelnou atmosférou, kde se střídá sladkost s bolestí a nekonečným loučením, jak tomu bývá i v životě. Akorát jsem nečekala ten konec.

londonbook
20.07.2014 5 z 5

Kniha mě velice nadchla a přijemně překvapila. Vlkodlaci jsou už úplně všude, hlavně v knižních a seriálových podobách pro teenagery. To, ale neznamená, že se spisovatelka nechala svést nějakým klišém. Líbilo se mi, jak moc jsou popsáni vlci a Graceiyna láska k nim. Musím říct, že pokaždé, když jsem četla o tom, jak Grace poslouchá vlčí vytí a nebo prohrabává Samovu srst měla jsem chuť jít ven a někde si tam najít taky své vlky, které bych mohla obdivovat.

czeliza
15.07.2014 5 z 5

Mě se kniha líbila. Zimní, romantický nádech a vlkodlaci tak, jak jsem je ještě neviděla. Líbilo se mi jejich řešení po biologické stránce i nevyhnutelnost zimních proměn. Knížka mě chytila za srdce a vyvolala ve mě neskutečnou melancholii. Četla jsem ji dvakrát a myslím, že jednou to zvládnu i po třetí. Doporučuji, ale ne každý na to má trpělivost a dokáže se do děje vcítit. Kniha každmu nesedne.

SalomeH
11.07.2014 1 z 5

Ach, jejej, to ale bylo hloupoučké...

IvcaK98
01.05.2014 4 z 5

Ještě jsem se pořádně nerozhodla, jestli je knížka zajímavá, nebo jenom nudná. Charakter postav mi nepřišel dostatečně rozvinutý, knížka postrádá jakoukoli akci a v některých místech mi přišla zkrátka divná. Jestli ale něco oceňuji, tak to, že Maggie Stiefvater píše jinak. Vyčleňuje se z řady obyčejných fantasy knih, které jsou jedna jako druhá a má svůj vlastní osobitý styl :) Takže i když na mě Mrazení až tak nezapůsobilo, ocenit si zaslouží :)

Markett
30.04.2014 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Vlkodlaci jsou téma, které mě opravdu baví a tady mě autorka rozhodně nezklamala. Grace se mi zdála jako velmi příjemná mladá holka. Jako hlavní postavu jsem si ji nesmírně oblíbila. Taky se mi docela líbila postava Isabel, která mi teda zprvu lezla trošku krkem, ale pak jsem si oblíbila i ji. A nakonec Sam. Občas jsem měla pocit, že on je pro Grace takovým princem z pohádky, ale jeho popis byl trošku odfláklý. Ale jelikož mám docela bujnou fantazii, nebyl problém si ho nějak dokreslit. Každopádně děj byl moc pěkný.

fibuska
25.04.2014

Domča dík, já si to myslela.

Domča
25.04.2014 5 z 5

fibuska: navazují :) Mrazení je 1 díl, Váhání 2 a Splynutí je závěr, takže být tebou s tím rohodně nezačíná :D Jinak máš to rozepsaný tady: http://www.databazeknih.cz/serie/vlci-z-mercy-falls-428 :)

fibuska
25.04.2014

ahoj navazujou ty knížky na sebe. Já sem si totiž teď půjčila Splynutí a nevím jestly to mám číst.

Sapy
14.04.2014 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, moc se mi od autorky líbilo Ve znamení Štíra. Nicméně tohle bylo trochu zklamání. Často jsem se do čtení nutila a vůbec mě to nepohltilo. Popis byl dle mého názoru dost odbytý, například o Samovi jsme se dozvěděli jen to, že má žluté oči. Ale co vlasy, výška, atd atd? Vůbec jsem nevěděla koho si představit a to pak poměrně kazí zážitek. Ani v ději se neodehrávala žádná velká překvapení. Za mě nic moc.

juliekrocova
09.03.2014 5 z 5

Vlkodlaci, které neznáme..

Kayla
27.02.2014 5 z 5

Knížka je krásně napsaná :-) Jsem ráda, že jí mám v knihovně a doufám, že si jí opět brzy přečtu :-)

angelbooks
27.02.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka :), některé části byyl syce napsané docela urychleně, ale jinak to bylo pěkné.
Moc se mi líbila představa žlutých očích u Sama :D :).
Kniha mě zaujala nejen obálkou ale také tím jaký děj měla vyprávět. Stačilo pár vteřin a byla jsem rozhodnutý že si ji musím určitě přečíst :D. Vřele doporučuji :).
Ale pro mě nejspíš nemá hodnotu 5 hvězdiček tak bych dala nejradši 4 a půl. Jenže hondocení nakonec skončilo na 4* :).

Nicol González
26.02.2014 2 z 5

Nevim kde jsem se dočetla, že knížka je velice dobrá, takže jsem naváhala a půjčila jsem si ji. Musim uznat že to moc napínavé nebylo a že ani originalita tu moc není. Autorku jsem si oblíbila u jiných knížek a musim uznat že píše dobře, ale prostě tahle kniha se mi nelíbila. Čte se to dobře, to ano, ale nějak mi tam chyběl děj.

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Knížka se mi dost líbila, přišla mi v určitém slova smyslu čistá, krásná. Velice mě zaujal námět a s obsahem jsem byla více než spokojená, hlavní hrdinku jsem si opravdu oblíbila. Všem doporučuji si tuto knihu a celou sérii přečíst ! :)