Mrazení

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33333/mrazeni-CB4-33333.jpg 4831

Vlci z Mercy Falls 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Shiver, 2009

Kniha Mrazení

Kelíns
29.12.2013

Tahle knížka nebyla můj šálek čaje.
Originální? Vždyť o vlkodlacích je teď tak moc knížek. Autorka si je sice trochu přizpůsobila, ale ne tak moc aby se o tom dalo tvrdit, že je to originální.
Postavy? Pořádně ani nevím, jaký z nich mám mít pocit, přijdou mi spíše takové bezcharakterní. Pár vedlejších postav tam samozřejmě bylo, ale ne dost na to, aby mi některá z nich přirostla k srdci. Všechno se to točilo jen kolem těch dvou Sama a Grace. Ale za těch 342 stránek jsem vůbec neměla šanci nějak moc je poznat, natož si je oblíbit.
Čtivost? Po každých deseti stránkách jsem musela knihu odložit. Dál jsem ji četla jenom protože jsem čekala, jestli se to nerozjede. Nerozjelo! Posledních asi čtyřicet stránek mě knížka trochu vtáhla do děje, ale moc pozdě na to abych se do ní mohla ponořit.
Ale ten konec to naprosto zazdil. Já jsem sice fanda do šťastných konců, ale tohle prostě ne! Přece nejde aby na poslední stránce příběh Sama a Grace skončil rádoby dobře, ale bez vysvětlení. Chápu, že na to budou ty další knížky kterými to pokračuje, ale do těch se mi vážně nechce pouštět.

Ivy
21.12.2013

Mě se to četlo moc hezky. Příběh mi přišel ve všech směrech originální a zábavný. Pár výhrad by se našlo, ale je to tomu dávno, co jsem to četla a jediné, co si vybavuji jsou pozitivní věci :).

Dandulka
13.12.2013

Tak jsem se těšila na další knihy této autorky a dost jsem se zklamala. Je to škoda, ale co se dá dělat, každý den není posvícení, že?

K.M.
03.12.2013

Kniha byla od začátku do konce výborná, ale přesto mi tam něco chybělo, a ten závěr...byl velmi překvapující, ale i přes to jak už jsem řekla byla super.

Natt S
29.11.2013

Myslím, že obal (který se mi hodně líbí) i název přesně vystihli obsah knížky. Čtení ve mně opravdu vyvolávalo mrazení. Už od začátku se mi kniha zamlouvala stylem psaní. Hlavní hrdinka mi přišla nějakým způsobem hrozně zajímavá, její chování a vyjadřování mi bylo sympatické. Hodně se mi líbila postava citlivého Sama, který válčí s proměnou ve vlka a snaží se ochránit svou dlouholetou lásku. Trvalo jim sice šest let, než se shledali, ale bylo to úchvatné počtení a já si to náramně užívala! Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. (:

Ruxandra
27.11.2013

Četla jsem již před časem a popravdě mě to nejprve zaujalo obálkou. Grafické zpracování všech tří dílů je podle mě krásné. Pokud si dobře vzpomínám, líbilo se mi na příběhu že je takový jiný, narozdíl od knih, které jsem do té doby četla. V téhle romanci byly klasické role muže a ženy poněkud otočené - silná Grace a citlivý Sam - to se mi velmi líbilo. Příběh ve mě ještě dlouho po přečtení zanechal stopu. Bylo by však lepší, kdyby tímhle dílem končil...

KrisTeena
30.10.2013

Vždycky se ráda v rámci odreagování obracím k fantasy knihám - a tahle mě rozhodně nezklamala. Všechny tři díly, které jsem si půjčila, jsem "hltala" tak rychle, že jsem se sama divila :) Doporučuji!

deedulka
19.10.2013

Sam ví, že se na začátku zimy promění ve vlka a už se nikdy nepromění zpět. Shodou náhod se dostane ke Grace, se kterou je citově spjat díky příhodě z minulosti. Hned si k sobě najdou cestu a snaží se vychutnat každou chvíli, která jim ještě zbývá. Trochu smutný příběh o silné lásce, která má vyměřený čas a snaží se nevzdát jeden druhého a naděje na záchranu. Nechybí ani napínavé chvilky, takže jsem se rozhodně nenudila a díky závěru příběhu se těším na další díl.

Gwendolyn
15.10.2013

FAKT SUPER

bowlly
08.08.2013

Pro mě nádherná knížka. Moc pěkně napsané...vše je krásně popsané do perfektních detailů...

Esko*
05.07.2013

Řekla bych, že je to taková průměrná kniha. Vlkodlaci v podání této autorky byli sice zajímaví, ale mě se to nějak špatně četlo a proto jsem jí taky četla hrozně dlouho. Hlavně ten začátek je hrozně tahlý a prakticky nic se v něm neděje. Ke konci už to bylo lepší. Shrnula bych to asi takto: nápad dobrý (proměna závislá na teplotě byla zajímavá), ale zpracování mohlo být o dost lepší.

vivitv
25.06.2013

Podľa hodnotenia tejto knihy som očakávala niečo viac... Prvých 200 strán je plných opisov pocitov, čo čítanie naťahuje na večnosť. Skutočný dej sa objavuje až ku koncu. Kniha je určite zaujímavá a hodná prečítania. Keby sa však spojili všetky tri knihy tejto série do jednej, vynechali sa zdĺhavé opisy, bola by táto kniha určite skvelá.

barca14
15.06.2013

Knížka se mi zezačátku moc líbila, byla opravdu zajímavá, ale uprostřed už mě vůbec nebavila, takže jsem jí ani nedočetla, což se mi u knížek moc často nestává...

budíček
08.06.2013

Ale jo nečetlo se to zas až tak špatně, dokonce to mělo i nějaký ten děj, problém je v tom, že té nadpřirozené (upíří, vlkodlačí...) tematiky je teď tolik až už to začíná nudit... Navíc hrdina trpící věčně depresemi, mě nebere, to mi stačilo bohatě při čtení ságy Stmívání... (tam jsem měla ke konci toho trpitele světa chvílemi už plné zuby). Každopádně už jsem četla i horší, kdyby se s podobnýma knížkama neroztrhl pytel hodnotila bych možná jinak, ale takhle je tohle pro mě spíš takový průměr. Neurazí ale ani nijak zvlášť nepřekvapí, na další díl se nechystám...

MonisPop
26.05.2013

Pěkné, ale myslím, že po přečtení Stmívání je na mě tich vlkodlaků už moc. Milovníkům tohoto tématu doporučuji.

LovelyLucy
14.05.2013

Trochu zdlouhavý děj ale jinak je moc pěkná. Nešílím z ní ale tak nějak jsem si jí užila.

janulle1997
02.04.2013

Tuhle knížku jsem četla a líbila se mi, neříkám ale, že byla úžasná. Někdy se příběh celkem vlekl, ale zajímavě to autorka vymyslela. Měla velmi dobrý nápad.

mautina7
26.03.2013

Vlastně ani nevím co k této knize napsat, jsem z ní celkem rozpačitá. Na jednu stranu čtivá, milý romantický příběh, ale na tu druhou stranu mi přišla hrozně nepřesvědčivá a chvilkama o ničem...

Anýsek :***
17.03.2013

Celkem dobrý :DDD Ale podle reakcííí jsem čekala víc :DD

PiperW
11.03.2013

Knížka se mi líbila, až na prvních 50-100 stran, kdy jsem se nutila do čtení ale potom nádhera :) A konec, posledních pár kapitol taky dost utahané, nicméně 4* a jde se na další díl :)

mary.M
11.03.2013

Kniha má krásnou obálku. Je to velice dojemný a romantický příběh. Zajímavě rozdělené kapitoly, musí být těžké vžít se do několika postav najednou.

knihomilka
08.03.2013odpad!

Veľmi som sa tešila na túto knihu, no veľmi ma sklamala. Stále sa tam bavia o tom istom, dej sa nerozvíja, všetko je iba povrchne opísané, žiadne detaily, ktoré by navodili pocit, že som súčasťou deja, vedie to takmer až do abstraktnosti, jedno tvrdenie, ktoré bolo autorkou vyjadrené, si o chvíľu odporuje s ďalším tvrdením, nelogickosť rozhovorov, občas ťažko určiť, čo postavy chceli vlastne povedať..., nezmyselnosť situácií - mentalita všetkých postáv vzdialenejšia ako mentalita nejakého domorodého kmeňa v Afrike, pripomína mi to telenovelu, kde sa to zbytočne naťahuje - priveľa prejavovania citov, mám dojem, že tí dvaja zaľúbenci sa len nudia, deň za dňom sa opisuje a pritom vlastne niet čo opisovať.

Lira
08.03.2013

Příběh musí být romantika a fantasy, tato kniha je stoprocentně to, co jsem hledala a určitě jsem se nenudila. Úžasný příběh a zajímavé postavy mi udělali četbu knihy příjemnou a ráda jí doručím těm, co váhají nebo nevědí, co číst.

orangerose
05.03.2013

mně zaujala jako první obálka knižky, postavy jsem si oblíbila, děj je napínavý, romaticky, vlci u mně vedouu :D

Danda224
22.02.2013

Mooc krásný :) láska u mě vždycky zaboduje