Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

mary.M
11.03.2013 4 z 5

Kniha má krásnou obálku. Je to velice dojemný a romantický příběh. Zajímavě rozdělené kapitoly, musí být těžké vžít se do několika postav najednou.

knihomilka
08.03.2013 odpad!

Veľmi som sa tešila na túto knihu, no veľmi ma sklamala. Stále sa tam bavia o tom istom, dej sa nerozvíja, všetko je iba povrchne opísané, žiadne detaily, ktoré by navodili pocit, že som súčasťou deja, vedie to takmer až do abstraktnosti, jedno tvrdenie, ktoré bolo autorkou vyjadrené, si o chvíľu odporuje s ďalším tvrdením, nelogickosť rozhovorov, občas ťažko určiť, čo postavy chceli vlastne povedať..., nezmyselnosť situácií - mentalita všetkých postáv vzdialenejšia ako mentalita nejakého domorodého kmeňa v Afrike, pripomína mi to telenovelu, kde sa to zbytočne naťahuje - priveľa prejavovania citov, mám dojem, že tí dvaja zaľúbenci sa len nudia, deň za dňom sa opisuje a pritom vlastne niet čo opisovať.

Lira
08.03.2013 5 z 5

Příběh musí být romantika a fantasy, tato kniha je stoprocentně to, co jsem hledala a určitě jsem se nenudila. Úžasný příběh a zajímavé postavy mi udělali četbu knihy příjemnou a ráda jí doručím těm, co váhají nebo nevědí, co číst.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

mně zaujala jako první obálka knížky, postavy jsem si oblíbila, děj je napínavý, romanticky, vlci u mně vedouu :D

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Mooc krásný :) láska u mě vždycky zaboduje

~.Lucy.~
20.02.2013 4 z 5

Krásná knížka :) O pravé lásce :) Ale nebyl to takový ten "sladký románek" ze kterých je lidem špatně :)

Posli
02.02.2013 5 z 5

Oceňuji, jak má kniha rozděleny kapitoly. Vždy je nad kapitolou napsané jméno a dokonce teplota, která je pro tento příběh důležitá. Přijde mi to takové originální a zajímavé. První díl se mi líbil asi ze všech nejvíce. A oblíbila jsem si snad všechny postavy, které v knize vyskytovaly.

ciniminisek
13.12.2012 4 z 5

Musím se přiznat, že do prvních přesně 103 stránek jsem se musela nutit, nechtělo se mi dál pokračovat ve čtení. Po hodně dlouhý dnech jsem se konečně dnes odhodlala, abych to už měla z krku. Vůbec nelituji, celkem třikrát mi ukápla i slzička. Dočkala jsem se sexu :-D a konec byl naprosto nádherný. Vůbec bych pokračování k tomu mít nemusela. Za ten úžasný konec a pro mě emoční situace dávám o hvězdičku navíc, než jsem měla v plánu.
Těším se na další díl, který by dle mých odhad mohl být i o něco lepší, nějaký ten boj se Shelby, nová vtipná kamarádka Isobel a nehynoucí láska Sama a Grace.

TessDragon
03.12.2012 4 z 5

Takže tu máme novou fantasy sérii. Hned mě zaujala její krásná obálka a anotace taky nevypadala vůbec špatně. Rozhodně knížku nedoporučuju lidem, kteří moc o romantiku nestojí, protože tady je jí víc než si myslíte. Pro mě to ale bylo to pravé, pro největšího romantika pod sluncem. ;D Knížka je rozhodně originální, vlci (vlkodlaci) se tady o dost liší než ti ''obvyklí''. Sam i Grace, naše hlavní romantická dvojice mi byla strašně sympatická a soucítila jsem s nimi, i s tím co mělo přijít. Ale taky musím bohužel vytknout pár nudných částí knížky, připadalo mi, že se některé pořád opakují, ale 1.díl mě zaujal, takže si rozhodně přečtu 2. a uvidíme.

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Mě se líbila nejíce z celé série. Doporučuji:)

keselylenka
28.10.2012 2 z 5

Ačkoli jsem fanouškem Stmívání a podobných knih, tak musím říct, že tato kniha mě vůbec nenadchla. Dočetla jsem, ale spíše jen z povinnosti. Další díly už číst nebudu.
Dle mého názoru byl děj popsán docela nudně, bez náboje.
Určitě už jsem četla horší, ale tato knížka se mezi mé oblíbené nezařadí.

Canney
12.08.2012 3 z 5

Začátek byl pro mě docela těžký. V knížce se nic moc nedělo a docela mě nudila. A já jsem měla co dělat abych se u knížky udržela, to se zlomilo až v půlce knížky. Myslím, že postavy v knížce byly dobře vykreslené a tak jsem si o nich mohla udělat určitý obrázek.
Celkově se mi knížka líbila, ale objevovalo se v ní pár nudných pasáží, které prostě nemohu přehlídnout.

LenaDonan
28.07.2012 2 z 5

Vlci, zase tí vlci.

Stievfaterová predostiera a preplieta životy osudovo rozdielnej dvojice Sama, zastupujúceho ríšu vlkov, a Grace. Napriek tomu medzi nimi vzbĺkne náklonnosť prerastajúca ešte v niečo hlbšie. Znie to jednoducho, ale nabaľujú sa problémy, a to nielen medzi párikom mladých tínedžerov. Predmetom sváru je práve odlišnosť medzi nimi a z toho vyplývajúce situácie. Objavia sa aj výstižné analýzy dospievania súčasnej mládeže, opis ukážkovo neschopných rodičov a aj posolstvo poukazujúce na dôležitosť vzdelania bez akejkoľvek istoty do budúcnosti.

Príbeh by zniesol skrátenie, skoncentrovať ho tak, aby bol hutnejší a tým aj prijateľnejší, lebo skutočná akcia je príliš ďaleko od začiatku, aj keď to je asi najmenší problém. Ak si niečo zapamätáte, tak jedine to, že veľa umeleckých prostriedkov, svetoborné vykreslenie postáv a majstrovské metafory veru nenájdete, skôr naopak, a okrem toho, neujde vám ani podobnosť s mnohými inými knihami.

Hovorí sa jednoduchosť nadovšetko, ale v tomto prípade sa s jednoduchosťou mrhalo. Od bestsellera by človek očakával niečo viac, nejakú kreativitu, novosť a originalitu v podaní. Z menovaného nenájdete ani jedno. Len zhrýzajúcu priemernosť, až vám je ľúto. Práve preto je kniha ideálna skôr na jedno použitie.

Lenny33
03.06.2012 2 z 5

Podle recenzí jsem od knihy nejspíše očekávala příliš. Kniha mně tedy nezaujala vůbec. Postavy mi přišly jako loutky, -naprosto bez charakteru a osobnosti - které neví co by. Děh vláčný, ba až nudný. Vzdala jsem to někde v půlce a na dočtení knihy se rozhodně nechystám.

Kristie-Sophi
03.06.2012 5 z 5

Knížka se četla dobře, líbí se mi barva písma :) Končila moc pěkně až jsem uronila slzu :D Grace mi připadá o dost mentálně silnější, než Sam - toho bych v některýh chvílích pleskla ať se vzpamatuje :D Ale měla jsem ho ráda. Dodával knize na romantice. Skvělá kniha

Hipi
22.04.2012 3 z 5

Příliš podobné Stmívání (které je podle mě stejně průměrné, ale alespoň originálnější), předvídatelné, místy nelogické a naivní, na to, aby to bylo dobré. Na druhou stranu musím uznat, že to- kupodivu- nebylo ani nějak obzvlášť špatné. Zaujala mě křehká atmosféra a hezké popisy vlků. Nepochybuju nad tím, že kniha si své čtenáře (přesněji řečeno, čtenářky) najde.
Já se ale nudila nad hloupým, nesympatickým párem teenagerů a jejich stejně hloupou lovestory. Abych ocenila červenou knihovnu, musí mi být ústřední pár hrdinů sympatický, což není případ této knihy. Do Grace jsem se nedokázala vcítit, připadala mi jako pragmatická a přitom naivní šprtka, neustále kňourající a vrhající se do náruče svému Jedinému. Postava Sama je tak prostá a samoúčelná, jak je to jen možné: zamilovaný citlivý chlapeček, který sotva Grace uviděl, propadl jí na život a na smrt, nikdy nezakolísal, nikdy se v ničem nezachoval nevhodně, je tak kladný, až to člověku leze na nervy.
Iritovaly mě některé části, např. ta, ve které oba pomlouvají dívčiny rodiče a přitom se povalují u nich doma na gauči. Člověk získá dojem, že američtí teenageři jsou (alespoň v této knize) opravdu frackové. Přečetla jsem to, ale znovu to číst nebudu a nelituju. Je plno mnohem lepších příběhů, které stojí za to.

RouZuše =P
13.04.2012 5 z 5

Podle mě je tahle knížka hodně zajímavá :) .. některé části jsou trochu nudné ale celkově nádherná knížka! :) ... určitě bych jí doporučila :))

Pája.M
05.04.2012 4 z 5

Krásná knížka! Moc se mi líbilo jak to spisovatelka popsala..! Doporučuji!

Ereniss
05.03.2012 3 z 5

Takové lepší Stmívání, řekla bych. O žádnou světobornou literaturu se nejedná, ale je to vcelku příjemné a čtivé. Pro náctileté jako vyšité. Ale i přesto jsem šáhla po pokračování :)

Gabkažabka
19.01.2012

taky doporučuji - lehká, chytlavá četba. Četla jsem celou noc, nemohla jsem ji prostě jen tak odložit na zítra :)