Jdi a přines hlavu krále

Jdi a přines hlavu krále https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249313/mid_jdi-a-prines-hlavu-krale-OoB-249313.jpg 4 72 16

Vlčí věk série

Nové, autorem upravené vydání kultovní trilogie historické fantasy! Nové vydání prvního dílu výjimečné ságy historické fantasy, která zaujme strhujícím dějem, živoucími hrdiny a realistickým ztvárněním drsných časů vikingských válečníků. Příběh z doby, kdy Evropu ovládali Vikingové, kdy se národy a bohové starého světa střetávali s nástupem nové civilizace… Dánského krále porazí v souboji samozvanec Godfred, který prahne po obrovské moci a chce z dánského království učinit mocnou říši severu. Syn zabitého krále Leif je vyhnán ze země. Je mu však dána podmínka. Pokud chce získat zpět otcovo dědictví, musí obstát v nelehké zkoušce, při které bude nutno prokázat nejen sílu, ale i odvahu a důvtip.... celý text

špulo
špulo
18.10.2023 4 z 5

Túto sériu som čítal niekedy koncom rokov 90-tych a keďže vtedy bola téma Vikingov u nás dosť vzácna, tak som jej nedostatky neriešil a užil som si ju totálne nekriticky. Dnes by som k nej pristupoval asi inak, no nebudeme si to predsa kaziť.
Prvý diel je, čudujsaódin, presne ako každý iný prvý diel akejkoľvek inej trilógie (česť výnimkam). Zoznamka so svetom, postavami, tvorba zápletky a jej vygradovanie len do tej miery, že z fleku siahate po diely druhom. Akcia, dobrodružstvo nadávkované do cca 250 strán malého formátu (mám prvé vydanie), atmosféra doby po prdeli... No treba nejakému dnešnému Vikingovi viac? ;))

Rup
Rup
01.06.2023 1 z 5

Přiznám se upřímně, smysl mi unikl, tedy pokud se tam někde ukrývá. Hlavní hrdina kam vleze, tam dostane naloženo, slovy J. Haška: Byli jsme biti jako žito, což je ovšem předzvěstí budoucích velkých vítězství. (Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona). Slátanina hrubého zrna. Jednu hvězdu s těžkým srdcem přiznám, ale víc mě nedonutí ani celá posádka drakkaru.

Denny456
Denny456
11.03.2021 2 z 5

No je to taková oddechovka. Příběh se dos vrstvil, až někdy trochu více než bylo možná potřeba. Ale nějak to šlapalo a ubíhalo. Nad dalším dílem zatím přemýšlím.

Sajdeman
Sajdeman
11.04.2020 4 z 5

Výborná oddechová četba...

Michaeles
Michaeles
28.10.2019 3 z 5

Průměrná kniha, co se mi velice líbilo byla tématika vikingů a "začátky" kapitol, protože každá kapitola od druhé půlky bylo už jen takové nucené ukončení.

Turlogh
Turlogh
09.09.2018 2 z 5

Průměrný fantasy román, zmatený děj, napětí se moc neobjevuje, nuda, nuda, nuda... Nedoporučuji k přečtení neboť je spousta daleko, daleko lepších fantasy knih.

avalonek
avalonek
19.04.2018 4 z 5

Musím říct,že mě tato kniha celkem překvapila,a to mile..Podle recenzí,jsem čekala,že se to nebude dát číst,ale mě to bavilo..Mám ráda pohanské bohy a věci okolo toho,což k Vikingům patří.. Dobrodružství hlavních hrdinů celou dobu jelo a mělo spád.Bylo to akční, vtipné,a děj měl něco do sebe..

KAREL6725
KAREL6725
11.11.2017 3 z 5

Četlo se to dobře, lepší průměr. Mám rád historickou fantasy a téma vikingu. V žádném případě nedosahuje kvalit Juraje Červenáka.

Kakiko
Kakiko
16.05.2017 2 z 5

Začátek knihy mě nadchnul, říkala jsem si, že pokud to takhle půjde dál, budu mít další velmi oblíbenou sérii, bohužel pak mě mé nadšení opouštělo. Do realistického děje se najednou přidali duchové koní a hmotná bohyně, což jsem špatně přijala, vzhledem k tomu, že předtím tam o existenci nějakého nadpřirozena nepadlo ani slovo (ale já mám osobně s magií trošku problém, tak to berte s rezervou). Jak už bylo zmíněno v komentáři pode mnou, příběhu chybí jakési vyvrcholení, zvrat, či něco hodně intenzivního, co na čtenáře zapůsobí. Za mě průměr.

Ladys
Ladys
12.05.2017 3 z 5

Možná je to tím, že jsem dal na chválu tady a moc jsem se na knihu těšil.
Po dočtení jsem byl trošičku zklamán. Ale ani nevím proč.
Dobře se to četlo, má to spád, postavy jsou fajn. A přeci jsem pořád čekal, kdy TO přijde. Kdy mě knížka posadí na zadek. Pocit se nedostavil.
Druhý díl mám připraven a doufám, že bude alespoň stejně čtivý , nebo raději lepší.

Ailin
Ailin
21.03.2017 4 z 5

Kniha mě velice mile překvapila. Rozhodně se jedná o propracovanou a pečlivě připravenou četbu. Postavy jsou reálné, děj svižný a plný nečekaných zvratů a událostí. Skvělé zakomponování severské mytologie a dalších náboženství (křesťanství, Keltové,..). Rozhodně si přečtu i další díly, neboť tahle série za to určitě stojí. Doporučuji všem.

martina1199
martina1199
28.01.2017 4 z 5

Moje první setkání s tvorbou tohoto českého autora a spokojenost. Sice mi přijde, že se jedná spíš o příběh pro mužské čtenáře, ale bavilo mě to. Vyprávění je živé a zajímavé, kniha je plná akce - kde Leifovi s Helgim nepomůže síla jejich paží, odvaha a zarputilost spolu s vůlí k vítězství, tam se na ně usměje Štěstěna, nebo rovnou Epona :)

Nakonec hlavu získají, ale co bude dál? :)

Overdead
Overdead
11.09.2016 2 z 5

Kniha ma v celku zabavila a zo začiatku bola aj pútavá. V celku však musím povedať, že podľa mňa bol dej veľmi jednoduchý, miestami predvídateľný a zakončený miernym sklamaním. Navyše potom ako som počul na Světe kníh autora, ako sa povyšuje nad Sapkowského a Červenáka, následne tvrdí ako v Čechách a na Slovensku nikto nevie písať historickú fantasy, som od tohto čakal OVEĽA viac. V závere sa mi dostalo v celku sklamanie a ak toto má byť tá pravá historická fantasy, tak ďakujem neprosím...

vincek1
vincek1
14.07.2016 4 z 5

Chvílemi jsem bloudil, ale nakonec docela pěkné čtení.

Elvien
Elvien
19.06.2016 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale tři jsem dávala horším.Nevím proč, ale čekala jsem, že to bude fantasy, ale on je to spíš historický román s nějakými mytologicko-fantastickými prvky. Každopádně rozhodně dobře napsaný a těším se, až se dostanu k dalším dílům. Četlo se to skoro samo :)

niki-chan
niki-chan
31.05.2016 3 z 5

Tak příběh se mi líbil, ale trošku jsem se místy ztrácela v ději. Popis vikingu zdařilý a celkově dobře čitelný děj.