Proměna

Proměna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127573/bmid_promena-IzF-127573.jpg 4 308 63

Vlčí pramen série

Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Alpress

Unleashed - Wolf Springs Chronicles , 2010

Nikusscha
02.02.2023 4 z 5

Knížku jsem si koupila sama, měl to být dárek k narozeninám. Takže jsem ji četla už dřív, ale moc mě nenadchla. Při stěhování o několik let později jsem ji objevila a tak jsem jí dala znovu šanci.
Knížku jako takovou hodnotím pozitivně.

+ originální příběh plný napětí a záhad
+ sympatické hlavní postav
+bavilo mě téma vlkodlaků

Ale mělo to samozřejmě i svoje mouchy.
- dlouhé a rozvleklé kapitoly
- občas nějaká chyba (na jedné stránce pršelo a hned v zápětí se dívají hlavní postavy na západ slunce, zrovna tuto posáž jsem četla několikrát a ke změně počasí opravdu nedošlo).
- šablonovitý text knihy
- všechny hlavní postavy byli pak už moc záhadné jako hrad v Karpatech

A to mám doma i druhý díl tak jsem zvědavá. Jak já říkám: žádná kniha není dost špatná aby se nedala přečíst.

scharko
29.09.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem

Janulkaxxx
22.08.2022 1 z 5

Dočetla jsem jen proto, že jsem byla zvědavá jak to dopadne. Jinak mě kniha vůbec nenadchla.

Medasek
30.03.2022 4 z 5

Kniha přesně splnila mé očekávání. První půlka se mi líbila mnohem více. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

bara2004
10.06.2021 4 z 5

Knihu jsem jíž jednou četla a pamatovala jsem si ji jako totální pecku. Nedávno jsem na ni znovu narazila a chtěla jsem ju zkusit ještě jednou. Takové malé ověření, jestli je vážně tak skvělá, jak si pamatuji.
Obálka není zrovna nic extra, ale pokud se nenecháte odradit, budete mile překvapeni.
Že začátku je děj trochu pomalý, jste vhozeni do života mladé holky a musíte si zvyknout na její nálady, které lítají sem a tam. Ale příběh nezklamal. Bylo to příjemné čtení a ne nikterak náročné. První díl jsem ocenila asi nejvíce. Čím více jsem poznávala postavy, tím méně mi vadilo jejich občas nevyzpytatelné chování. Které se k nim ve finále hodilo. Aby jsem to shrnula, kniha se mi moc líbila i na druhé čtení.

petusska01
21.04.2021 3 z 5

Nie je to naj príbeh s vlkodlakmi ale aj tak som bola príjemne prekvapená. Séria plná tajomstiev až do poslednej stránky, plno akcie a otázok. Potom už len zrazu koniec. Vidno, že je to pre mladšie ročníky ale ako oddychovka na zmenu nálady to určite odporúčam. Nuda to určite nebola.

Luigi1
16.01.2021 5 z 5

Hodně mě ovlinila obálka,která vždy hraje hlavní úlohu v koupi nebo pujčování.Po vlečném začátku jsemnebyl nadšen a nebylo to co jsem očekával,ale pak se to rozjelo asi proto,že jsem jí vyhrožoval,že jí odložím.Jsem zvědavý jaké tajemství skrývají Cordeli s trickem.

Babu002
15.01.2021 2 z 5

Nevím proč, ale celou knihu jsem se nudila. Přišlo mi, že to bylo: nic, nic, nic, akce, nic.
Vlkodlačí téma jsem viděla lepší.

Zdenk@
13.12.2020 2 z 5

Námět dobrý ale zpracování pokulhává. Hluchých míst v knize se najde více než akce. Děj zadrhavá. Nepodstatné věci jsou zmiňovany vícekrát, zatímco podstatné jednou nebo jsou pouze naznačeny. Na 2 autorky je slovní zásoba knihy slabá, ale předpokládám, že nactiletým kterým je tato kniha především určena to vadit nebude. Z postav si mé sympatie nejvíce získal děda Ed, pak snad Trick, taky mě zajímá co mezi sebou mají za tajemství. Již teď mám jasné podezření kdo Kat kousnul.

Sianka
06.11.2020 4 z 5

Nečekala bych, že mě tohle téma osloví, tak jsem byla překvapená. Kniha se mi četla nečekaně dobře a zhltla jsem ji během jednoho odpoledne. Bylo mi jasné, že musím zjistit, co bylo s Kat a ostatními dál... Z jasného trojúhelníku mám jen jednoho favorita, tak snad to vyjde... :-)

petrzel
10.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha,četlo se to skoro samo už se těším na další díl.

Arkagas
12.03.2020 4 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Tato kniha vznikla pod taktovkou scénáristky Buffy přemožitelky upírů a jejího spisovatelského dua :) Jedná se vlastně o YA knihu, která je ale velmi příjemná a není určena jen náctiletým čtenářům. Pro mě to bylo milé a nenáročné odpočinkové čtení.

Hlavní hrdinkou je zde Catelyn, které po zemětřesení v LA umírá matka a tak zůstává nezletilá sama a bezprizorní.
Jejího otce zastřelili a nikdy se nenašel vrah.

Catelyn je donucena přestěhovat se za svým dědou do lesů do malého městečka, kde nic není tak jak vypadá.

Všude kolem ní jsou agresivní vlci a když je jednoho dne napadená, uvědomuje si že v tomto městečku není nic jak vypadá.
za mě i přesto, že tyto knížky běžně nečtu velmi dobře napsaná kniha plná zvratů a nálad :) zakoupena v Levné knihy za 49,- Kč :)

Petra38
15.06.2019 5 z 5

Jelikoz jsem nemela cas,tak hodnotim celou serii najednou. Byla jsem predpojata,ze je to pro nactilete ale musim rict,ze me knihy velmi prijemne prekvapily. Bylo to pritazlive,zajimave a strasidelne. Vazne me vtahly do deje a neskutecne me bavily. Cesta hlavni hrdinky byla obtizna a plna prekazek ale vazne jsem si to uzila. Co se tyce konce, byla jsem prekvapena osudem Justina i Tricka. Deda Ed byl jasne podezrely uz od zacatku , jen kdyz uz mluvim o postavach tak jsem desne podezdrivala Cordelii ale jak se dozvite,je to verna pritelkyne. Nechci nic prozrazovat a proste doporucuju:-)

LilianaFalcon
25.05.2019 4 z 5

Super. Připadám si zase jak na gymplu, když to čtu :D
Taková vlkodlačí klasika, trojúhelník, klasické středoškolské problémy,... Ale jsem hodně zvědavá na další díly.

kristyna3986
14.04.2019 5 z 5

Nejlepší trilogie jakou sem kdy četla ❤️

gabice4
07.01.2019 4 z 5

Jednoduše napsaný, to se mi líbí...... Zamilované trio, nic nového...... Obálka- upíří zuby? Vždyť je to o vlkodlacích????

medvídě
02.12.2018 5 z 5

Knihu jsem získala díky vyřazování knih z městské knihovny a jakmile jsem se do ní začetla, zjistila jsem, jaký poklad to mám a jaká je škoda, že další díly nemám ve vlastnictví.
Příběh má spád a obsahuje i dávku napětí. Za horor bych jej tedy rozhodně nepovažovala, ale i to na čtivosti nic nemění.
Ps. Ten, kdo rozhodoval o obálce asi neměl vůbec tušení, o čem kniha je - upír a vlkodlak je celkem dost rozdíl.

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Čekala jsem nějakou pitomost,ale kniha mě příjemně překvapila. Dokázala jsem si živě představit ty postavy, jen je škoda že to není zfilomvané

Laughtubbe
18.04.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou. Půjčila mi ji sousedka, že se jí líbila. Když jsem byla v polovině knihy, tak ji musela vrátit do knihovny a jelikož mě příběh pohltil, tak jsem si jí další den jela koupit. Neprohloupila jsem. Příběh je o dívce ,nad kterou mi občas hlava stála, ale jsem ráda , že jsem si ji přečetla. Můžu doporučit !

Kat9
20.09.2017 5 z 5

Bylo to o hodně lepší, než jsem očekávala.