Proměna

Proměna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127573/bmid_promena-IzF-127573.jpg 4 308 63

Vlčí pramen série

Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Alpress

Unleashed - Wolf Springs Chronicles , 2010

Apoška
Apoška
18.08.2017 5 z 5

Je to krásná kniha. Kéž by byli všechny takové...

lili65
lili65
23.06.2017 3 z 5

Kniha, určená pro nižší věkové kategorie, mě spíše nezaujala, děj byl zbytečně protahován, slovní zásoba dvou! autorek byla jako z mateřské školky, a scény, které měly potenciál a které by se spíše měly rozvinout, byly naopak moc krátké a osekávané. Škoda. Hodnotím 50 %.

MinaHawke
MinaHawke
27.03.2017 5 z 5

Kniha mě bavila, i když je určena jiné věkové kategorii.

PatricieGallová
PatricieGallová
27.03.2017 4 z 5

Kdyby nebyla hlavní hrdinka tak hloupá, příběh by nikdy nevznikl... Ale na druhou stranu se aspoň zasmějeme normálním problémům lidstva... A taky zase žádný žůžo to není... Samo se to nečte, musela jsem se přinutit :/

Shaki
Shaki
22.03.2017 4 z 5

Přestože dávám celé trilogii jen čtyři hvězdičky, rozhodně ji můžu všem, co májí rádi fantasy o vlkodlacích, doporučit.
Byla tam hluchá a nezáživná místa, ale naštěstí poskrovnu.
Postava Tricka mohla být více rozvinutá... určitě by si ji spousta čtenářek ještě více vychutnala. Takhle tam podle mě občas probleskl a tvářil se jako vedlejší postava. Aspoň já z něj měla takový pocit. Zato Justin byl vykreslen dostatečně.
Možná to byl ale záměr autorky, kdo ví...

LoverBooks
LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Woow. Nic jinýho se říct nedá.

Sarfias
Sarfias
11.09.2016 5 z 5

To se mi tak naskytla volná sobota na čtení, tedy jsem tuhle knihu spolkla ještě ten den. I přes prapodivný začátek, který mě příliš neokouzlil jsem se do knihy rychle začetla. I když se (zřejmě u téměř každé YA fantazy) hlavní představitelka někdy chová na facku, příběh je poměrně našlapaný, ke konci vygraduje v zajímavý a pro mě nečekaný závěr. Dávám plný počet hvězd i když bych si tuto knihu asi podruhé přečetla snad ne kvůli příběhu, ale proto, že se odehrává na podzim v hlubokých lesích plných očekávání! Takže pro toto podzimní období jako dělané :-)

natysek169
natysek169
24.08.2016 5 z 5

Nejsem žádnej milovník knih, ale kamaradka mi řekla že je to dobrá kniha. Tak jsem si ji koupila ,přečetla jsem 8 str. a nechala toho, protože mě nebavila ,po mesíci jsem ji znovu otevřela a mela ji přečtenou za 10 dni. Hrozně mě zaujala. Jediné - je že v jednu chvíli se líbá s Trickem a druhou s Justinem a že je to kniha o vlkodlacích ale na obalce je asi upír .! to nechápu! Ti co mají rádi nadpřirozené příšery Doporučuji.

anonym02
anonym02
07.08.2016 5 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujal obal(a to hodně ). Pak když jsem si přečetla o čem kniha je musela jsem si jí přečíst!! A musím říct ....WOW!!
Tolik zápletek hned první díl...No prostě úžasná kniha a nemohu jinak než dát 5 ☆☆☆☆☆

carllie
carllie
30.05.2016 5 z 5

Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček!
Kniha se mi ze začátku nezdála moc zábavná, ale potom jsem se tak začetla, že jsem se ani nenadála a měla jsem dočteno.
Trošku mě mrzelo, že děj zůstal tak otevřený.

MishelleBlack
MishelleBlack
03.04.2016 1 z 5

Došla jsem na stranu 112 a knihu jsem odložila. Našly se věc, které se mi líbily, ale příběh se neskutečně vleče a celkově je nudný.

pavlinka04
pavlinka04
24.01.2016

Na knížku jsem v knihovně dost dlouho čekala, a až se mi dostala do ruky a já se do ní začetla...zklamala, po 50 stránkách jsem ji odložila, nevím proč ale nezaujala, takže zůstala nedotčená, chápu, že se někomu líbí, ale mě bohužel ne

Zelený_Drak
Zelený_Drak
10.12.2015 odpad!

Nechala jsem si knihu trochu odležet. Když se mi v takovéto knížce nejvíc zamlouvá postava dědy, je asi něco špatně. Skrze hodnocení nad 80 % jsem čekala něco na úrovni Iron Fey (Féria), které Vlčí pramen ale nedosáhnul po žádné stránce. Jazykově to bylo dost slabé, jako od rozepisující se školačky, což je jeden z důvodů, proč hodnotím negativně. Dvě autorky by měly dát dohromady víc. Hlavní důvod, proč nejsem s knihou spokojená je její neskutečná bezúčelná vleklost. Navíc v bodech, kde by se dalo vytvořit napětí a není jich málo... žádné není. Co se týče samotného příběhu, je dost jednoduchý, šablonovitý. Jsem přesvědčená, že kdybych vzala všechny tři díly a udělala z toho jednodílný remake zasazený do českého prostředí, byl by lepší než původní série.

Minus je, jak to vypadá, že všichni ve Wolf Springs něco vědí, ale vlastně nevědí nic. Plus je, že autorky nechávají jasné vodítko pro čtenáře, ale zároveň vymyslely pár drobností, díky kterým nemá čtenář úplnou jistotu. Po přečtení komentářů ke třetímu dílu jsem ale zjistila, že vše podstatné jsem uhodla. Další dva podobně nafouknuté díly tedy číst nebudu. Leda bych jednou neměla dost vlastních projektů a chtěla udělat ten remake.

Zájemcům o vlkodlaky doporučuju spíš seriál Teen Wolf, těm kdo rádi čtou YA fantasy příběhy s milostným trojúhelníkem doporučuju zkusit Iron Fey.

P. S.: Hrozná a s dějem nesouvisející obálka.

janickalangoska
janickalangoska
09.09.2015

Ahoj nevite nekdo kdy v cr vyjde 4.dil?

IvettKremrová
IvettKremrová
27.07.2015 5 z 5

Luxusní knížka! ♥ četla jsem ji se zatajenym dechem a každou chvili čekala co se bude dít,nemohla jsem se od ní odtrhnout!♥ četla jsem celou trilogii a mohla bych si to přečíst klidně ještě 100x ♥ Miluju knížky kde je spousta tajemství a překvapení ♥ 5hvězd ♥

AnnieOrlova
AnnieOrlova
09.07.2015 5 z 5

Opravdu moc super knížka!
Dneska jsem ji dočetla a jsem velmi spokojená! Tuhle knížku bych četla klidně tisíckrát a pořád by mne bavila ...
Je mi skoro líto ji vracet do knihovny! :)
Jsem moc zvědavá na další díly a moc se na ně těším!
Mimochodem ... patřím k "týmu" Trick! :3*

renata5823
renata5823
11.06.2015

jojo vlci :) pohodová knížka

Terrka
Terrka
04.06.2015 5 z 5

Knihu jsem ze začátku trochu nepochopila,al potom už jo :D
Jinak jsem ta,která má velmi ráda nadpřirozeno.A tahle knih amě jak jinak než uchvátila.
Naprosto spokojená.První díl jsem nečetla,protože mě nijak nezaujal.Ale udělala jsem dobře že jsem si vzala tenhe díl :)) rozhodně doporučuji. Myslím si žeještě půjdu do toho třetího..ale nevím jistě.
Chválím.. :)

kika55
kika55
06.04.2015

vyborn kniha velmi sa mi pačila doporučujem

vercanejedla
vercanejedla