Vlčí hlava aneb tajemství olověného kříže

Romantický historický román ze středověké Anglie 1377.Pohnuté osudy venkovského chlapce Kryšpína, kolem něhož se spřádají sítě intrik. Nařkli jej z loupëže, ačkoli nic neukradl, obvinili ho z vraždy, kterou nespáchal, a vypsali odměnu za jeho dopadení. Jako "vlčí hlava" mohl být beztrestně zabit. Zoufalý a hladový nachází přítele, který se stane jeho ochráncem, potulného žongléra. Jejich vztah se promění v silné pouto, jak spolu sdílejí všechna dobrodružství a pronásledování. Přátelství a svoboda, které spolu vybojují, se stanou jejich nejcennějším vlastnictvím - cennějším než všechny dědické nároky a bohatství.Autorovi poskytl příběh dokonalou příležitost k dramatickým situacím, plných akčních scén a soubojů, podařilo se mu vykreslit nejen živé postavy, ale i věrohodný a přesvědčivý obraz doby a tehdejšího způsobu života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127665/big_vlci-hlava-aneb-tajemstvi-oloveneho-mCv-127665.jpg 4.216
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Crispin, the Cross of Lead, 2004

Kniha Vlčí hlava aneb tajemství olověného kříže

vlkove
15.10.2021

Dětský dobrodružný příběh ze 14. století. Pěkně psáno ale pro mě už to bylo až moc dětské. Hodně dobře byla vykreslena dobová atmosféra.

Knihomolka506
27.01.2021

"Z pravěku"
Tady tu knihu jsem si v páté třídě na zakladce koupila z letáku, který jsme dostali od naší třídní. Strasne jsem se těšila až si počtu. Bylo to jedno z těch příjemných odpolední ztravených s knihou a napinavě- historickým příběhem.
Jeden kluk , nesprávné obvinění, boj o život a jedno zvláštní a mocné tajemstvi malé věci ukryte ve věcech malého, ale statecneho Kryšpína . Doporučuji přečíst. Budu ráda, když tu knihu najdu a s radostí si ji prectu znovu

SeverusSnape
17.05.2016

Zajímavý napád,ale pořád se tam modlilo -_-
.Popravdě řečeno četla jsem to na 2x.Děj mne moc nenadchl,docela jsem se nudila