Vlčák Kazan

Vlčák Kazan https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319672/bmid_vlcak-kazan-pY1-319672.jpg 5 181 32

Vlčák Kazan série

Klasické dílo světové dobrodružné literatury čtenáře zavádí na daleký Sever a vypravuje příběh Kazana, z části čistého vlka, z části statného vlčáka. Jeho osudy spojené s věrnou družkou Šedkou, v nichž střídavě zápasí Kazanova psí přirozenost s jeho vlčími instinkty, jsou plné zvratů při věčném sváru dobra a zla.

Literatura světová Dobrodružné Příroda, zvířata
Vydáno: , Olympia

Kazan, the Wolf Dog , 1914

harena
28.12.2017 5 z 5

Na tu knížku se pamatuji, půjčovala jsem si ji několikrát v knihovně, ještě když jsem chodila do základky. Nádherný, romantický, dojemný, napínavý příběh, zcela určitě knihu koupím dětem, snad i v nich ta vzpomínka na knihu zůstane.

jani.ruzicko
01.12.2017 5 z 5

Další z nejoblíbenějších knih nejen v dětství :)

micha-ella
30.11.2017 4 z 5

Bezvadná dětská knížka. I ta další Syn Kazanův.

Jaruš7
31.03.2017 5 z 5

Není nic lepšího pro dětskou duši než hrdina z divoké přírody, je to síla z knih, které dovedou úžasně změnit dětské touhy v lásku k přírodě a jejich tvorům zvláště. Po všech těch psích a vlčích hrdinech Kazanovi, Lasii, Bílém tesákovi, Robinovi i lvici Elze jsem neskutečně toužila mít živého kamaráda doma, no nešlo to, můj dětský sen byla zoo z mláďat všeho druhu. Jsou touhy a sny které si v mládí stanovíte a pak máte určitě fajnový pocit když se naplní, mě se to povedlo a bylo mi z toho blaze, ale po jejich skonu už vím, před čím jsem byla v mládí uchráněná. Náš život je delší a tak jsme pak Ti, co neseme žal v srdci. Cituplná vzpomínka z dětských let.

Kačí137
25.01.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako dítě milovala. Je krásná a čtivá.

Luccy78
04.01.2016 5 z 5

Přestože mým favoritem podobně laděného díla je Bílý Tesák od Jacka Londona, nebyla jsem zklamaná, ba právě naopak. Knihu jsem četla již v dětství a opět se k ní po letech vrátila a můžu s klidným svědomím napsat, že stále pro mě neztratila své kouzlo a má čestné místo v mé osobní knihovně.

TaLu
29.07.2015 5 z 5

Jedna z knížek mého dětství a zároveň jedna z nejlepších od autora. Je možné, že by v současné době přečtením jeho knih se zvířecími hrdiny došlo k tomu, že by si více lidských mláďat zamilovalo přírodu?
Bylo by prima, pokud bychom získali větší respekt ke všem obyvatelům Země.

Nibiru
04.04.2012 4 z 5

Četla jsem v pubertě, ale vím, že to bylo místy moc smutné. I jsem u toho brečela.

nightlybird
12.09.2011 5 z 5

Díky komentáři pet-kyval jsem udělal výlet do dětských let. Vyhrabal jsem starého odrbaného Vlčáka Kazana s znovu si ho přečetl. Stejně jako tenkrát to nemělo chybu. Netřeba nic dodávat. A navíc ten formát evokující chuť starých "roďáků".

pet-kyval
25.06.2011 5 z 5

[062/11] Je zajímavé, jak může sepsaný život jednoho zvířete nadchnout člověka. O to zajímavější je fakt, že takový příběh bývá často protknut činností lidstva a o pánu tvorstva se ještě ke všemu mluví ve zlém a nebo alespoň ne zrovna lichotivě. A co se příběhů ze západních končin týká, tamní muži honící si svá ega týráním zvířat jsou prostě hovada a zasloužili by si rolničky uřezat… Ale co, no, tak to je co lidstvo lidstvem jest.

Co oceňuji na této knize nejvíc, je neuvěřitelná dovednost autora plynulého přechodu z postavy na postavu. Aniž by následovala jakákoliv pauza. Jeden odstavec se díváte pohledem Kazana a v druhém zase očima jednoho z jeho pánů. Dennodenní lopota polodivokého predátora je vykreslena s citem a při tom nezabíhá do nežádoucích detailů, ve kterých by se autor mohl dopustit nepatřičných chyb. Trošku mě jen mrzí poněkud chudá slovní zásoba, která disponuje jen malým slovníčkem určeným pro zvířata. Nejvíce pak na mě zapůsobila kapitola věnovaná jen a pouze Šedce. Je v ní zachována neuvěřitelná hloubka a citlivost pisatele.

Kniha splnila všechna má očekávání, což se moč často neděje, a o to větší úspěch to byl, že příběh je více méně všeobecně profláknutý. Když se práce umí, není prostě co vytýkat.

Dell
08.03.2011

Jedna z krásných knih mého dětství. Romantická a drsná příroda, čisté city a odvaha, do tohoto světa jsem se nechávala tak ráda vtáhnout.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Kazan, částečně pes, částečně vlk, kolísá mezi láskou k lidem, přesněji, k lidské ženě a láskou k divočině a své vlčí družce.