Velká šestka

Klub Lysek už jistě dobře znáte, a tak víte, že jsou to slušní kluci a děvčata, kteří se snaží chovat se jako praví námořníci a svůj klub založili na ochranu vodního ptactva, hnízdícího na řece. A tohle si o nich odjakživa myslela i většina lidí, kteří je znali. Tím větší je jejich podiv a zlost, když jednoho krásného dne začne kdosi na řece zničehonic odvazovat a pouštět po proudu cizí lodi, a jak to vypadá, viníkem nemůže být nikdo jiný než právě piráti ze Smrti a slávy. Zpočátku Lyskám připadá neuvěřitelné, že by podezření mohlo padnout právě na ně, stop, které k nim směřují, však stále přibývá, kruh okolo nich se stahuje a užuž se zdá, že budou muset lodí i řeky nadobro nechat. Naštěstí dostanou v téhle zoufalé situaci nápad: zahrají si napůl doopravdy na Scotland Yard, jako praví detektivové budou zkoumat i sebemenší zrnka důkazu a to by bylo, aby nakonec neodhalili a neusvědčili pravého pachatele. Za vydatné pomoci svých přátel Dicka a Dorotky, kteří jsou tu na prázdninách, zahájí činnost, systematicky postupují a kousek po kousku se jim skutečně podaří polapit pravého viníka, který se tak dlouho snaží svést vinu na ně, až nakonec padne sám do nastražené léčky.
Velká šestka je knížka se všemi charakteristickými rysy Ransomových prázdninových příběhů, jak je čtenáři znají z předchozích dílů seriálu. Navíc je zde ještě detektivní zápletka, která dodává ději na napínavosti, aniž při tom děj ztrácí pravděpodobnost a reálnou věcnost, tedy vlastnosti, v nichž spočívá půvab Ransomova vyprávěni.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32517/velka-sestka-32517.jpg 4.481

Vlaštovky a Amazonky (9.)

The Big Six (1940)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Počet stran:300
Překlad:Jiří Bubla
Edice:Knihy odvahy a dobrodružství - KOD (SNDK, Albatros) (95.)
Ilustrace/foto:Kamil Lhoták
Autor obálky:Kamil Lhoták
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:13-008-67

AshlinkaV
01.12.2016

Nejraději mám příběhy Vlaštovek a Amazonek, ale i tady kde byli jen Dorotka s Dickem a klub Lysek jsem byla napnutá a příběh se mi moc líbil. Hlavně zapálení Dorotky pro detektivní práci :-) Už se těším na další knihu (Slečna Lee).

Daydreamer
02.03.2016

Ano, souhlasím, dobrá kniha, ale nejraději mám Blackettovy, Walkerovy a Callumovy pěkně pohromadě! :-)

EllieK.
12.01.2016

Dobrá kniha, ale na Vlaštovky a Amazonky nemá:-)

JiříŠkorpík
24.08.2013

Jako dítěti se mi velmi příjemně četla, a proto jsem si ji nechal v knihovně.

Dandy1966
13.10.2012

Trošku jiná knížka než ostatní ransomovky, ale stejně skvělá!

Arthur Ransome

Arthur Ransome