Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 785 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

zuzu8480
22.03.2021 5 z 5

Tato kniha mi sedla. Žádné těžké téma, sice trochu předvídatelné,ale napsaná čtivě. Určitě půjčím od spisovatelky další publikaci.

Monika1717
15.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Při čtení jsem tak trochu tápala v čase, stejně jako u Pandy. Panda se mi líbila víc. Tady jsem se někdy tak trochu ztrácela, nevěděla jsem, co je zrovna za rok. Ekologické téma - problémy s vodou - se prolínají s multikulti - adopce chlapce snad ze Sýrie / vybral si ho z katalogu, no nevím /. Na druhou stranu, smrtelně nemocná žena se uzdraví a začne zase chodit do práce, i když její dcera všechen její majetek prodala. Spoolečně vychovávají miminko, o malého Syřana přijdou, najednou se najde matka. Tak trošku slátanina, od všeho kousek. Ani nevím, jestli mám chuť se pustit do lososa / ale asi ano, chci se tak trochu prokousat současnou českou knižní tvorbou/.

CtivaKukacka
14.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Za mě bohužel autorčina nejslabší kniha. Lososa jsem přečetla takřka na jeden zátah, Pandu v podstatě taky, i když mi přišla mnohem jednodušší a vadily mi časové nesrovnalosti.

Ale tady, tady to bylo fakt špatné. Moc jsem se na knihu těšila, ale tolik časových nesrovnalostí celý příběh degradovalo. Stejně jako to, že to bylo tak předvídatelné (Lucie je Davidova matka, Bára s Petrem se usmíří, Michal s Ninou se zasnoubí, Magda sama vše emancipovaně zvládne,...), že jsem to dočetla jen že setrvačnosti...

A poslední věc - pouštět se do popisu budoucnosti je hodně ožehavé a v této knize se bohužel ukázalo, jak to může dopadnout, když autor absolutně nemá vymyšlený "svět" ve kterém se děj odehrává. Viz robotická recepční, která něco ťuká do počítače.

Vím, že autorka pracuje na nové knize, která s touto trojicí nemá nic společného a tak doufám, že se karta obrátí. Nicméně raději si počkám na recenze. :)

lucy.sankova
08.03.2021 4 z 5

Občas jsem se ztrácela v tom, v jakém roce zrovna hlavní hrdinka je .. a taky jsem čekala daleko lepší konec .. jinak moc pěkný příběh :)

EllD7
04.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Na pokračování příběhu Báry jsem se těšila, ale knížka mě bohužel zklamala. Nebavily mě pasáže z budoucnosti, příběhy Magdy a Michala (hlavně Michala - 22letý kluk adoptuje malého syrského imigranta, to vážně?) mi přišly vyloženě zbytečné a přiznám se, že jsem je už ke konci lehce přeskakovala. Příběh mi taky pokazilo dost časových nesrovnalostí, které jsem objevila (kdy Báru opustil Petr a ohledně Amálky). Když se nad autorčinou tvorbou zamyslím, všechny její ženské hlavní hrdinky mi připadají úplně stejné a hodně v nich vidím samotnou autorku. Ve Vlaštovce v bublině ani nebyl zobrazen rozdíl v uvažování mladé Báry a starší Báry, nebo dokonce v mužském a ženském.

Co se mi líbilo bylo propojení Lososa a Pandy a narážky na babičku v nebi :-)

sioux
02.03.2021 2 z 5

Bylo to takové divné. Myšlenka nebyla špatná, ale psát o budoucnosti je vždy rizikové a tady autorka zjevně nestíhá v technologické představivosti, ona si jen představila některé dnešní věci a prodloužila je o pár let do budoucnosti. Poté, co tam adoptovali syrského migranta, jsem knihu zahodil.

Dancozz
05.02.2021 5 z 5

Zajímavě uchopený námět knihy, kde se děj odehrává střídavě v současnosti a v roce 2045.

Ačkoliv dej není nijak převratný, právě zvolená originalita zpracování knihu odlišuje od ostatních. Právě za zpracování budoucnosti dávám tak vysoké hodnocení.

Vladus9
05.02.2021 5 z 5

Cetla jsem Pandu i Lososa, uz v Pande jsem si vsimla casovych nesrovnalosti, ktere me osobne dost vytacely, napr. jak nekdo mohl zemrit "kratce po valce" a zaroven se par mesicu podilet na vychove dcery Milady, ktera se narodila cca v roce 1950? Bohuzel casove nesrovnalosti pokracuji i v teto knize, napr. je 2045 a Bara rika, ze smrt babicky Milady prisla pred 40 lety, to ale neni pravda, babicka zemrela v roce 2015, pokud si dobre pamatauji z Lososa.

Kazdopadne tahle kniha je pro me ze vsech tri nejlepsi, vidina nasi budoucnosti je tak mraziva, ze by to klidne mohlo tak vypadat.

Pavlína197
23.01.2021 4 z 5

Nevím, jestli jsem správně pochopila, že tato kniha je volné pokračování Lososa v kaluži, ten se mi líbil o něco víc. Tady mě trochu zaskočila sci-fi rovina, protože sci-fi nemám ráda. Pak jsem si na to ale zvykla a nakonac mě vlastně bavilo pozorovat, jaké vymoženosti nás - možná :-) - v budoucnu čekají.

NIKOL44
22.01.2021 4 z 5

moc pěkná oddychovka :)

citronie
21.01.2021 3 z 5

Pro mě první kniha od této autorky a jsem rozpolcená...Na jednu stranu se mi příběh moc líbil - téma, dvoučasové pojetí,popis relativně blízké budoucnosti-to vše bylo fajn. Ale pak ta druhá strana, která mně vadila - na můj vkus příliš hovorové až nespisovné češtiny (ale to bych i odpustila) ,ale ty zbytečné časové nesrovnalosti!!! (v případě Davida a rodinných událostí , u Amálky a jejích studií v zahraničí a dalších a dalších...) Proč si to autorka neohlídala?? Taková školácká chyba! Velká škoda! Pro mě to bohužel strhlo celý dojem z jinak fakt zajímavého příběhu.

Rogalka
17.01.2021 5 z 5

Za mě povedená kniha a jsem ráda, že jsem se dozvěděla jakou cestou se ubíral život Barbory.
Sice to neměla jednoduché a bylo mě jí i trochu líto, ale jinak se mi příběh líbil. Vykreslená budoucnost mě místy i děsila. Představivost spisovatelky je opravdu velká.

petrucha86
16.01.2021 2 z 5

Přiznám se, že jsem hodně pasáží přeskakovala, vykreslování budoucnosti mě vyloženě nebavilo, pár stránek z Barcelony..jaký vlastně měly význam? Ale i tak jsem druhou polovinu zvládla na jeden zátah, protože mě zajímalo, co že se to vlastně stalo..a ono se nestalo nic! Navíc mi tam na několika místech neseděly časové údaje, možná to prostě jen Markéta přepískla s časovými linkami. Doufám, že už se k příběhu Barbory vracet nebude, její první kniha mi připadala nejslabší, Vlaštovka jí teď konkuruje..z Pandy i InTymně jsem přitom byla nadšená, snad bude pokračovat v podobném duchu.
(*také jste chvílemi měli pocit, že čtete Okamžiky štěstí?)

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Další kniha od Markéty Lukáškové. Je to její třetí kniha,ale navazuje na její první Losos v kaluži. Pokračuje v osudu Báry a jejím životě po padesátce. Prolíná se tam minulost,což je vlastně ,,co bylo dál,, v lososu v kaluži s přítomností která je zase budoucnost po roce 2043. Velmi pěkné napsané. Příběh je opět neuvěřitelný a zase se u mě smých střídal s pláčem.
Za mě top a těším se na další knihu (tu druhou - Panda v nesnázích ), kterou už doma mám také ????
Za mě doporučuji všema ????

janka3232
09.01.2021 4 z 5

V předešlých knihách mi Lukášková připadala jako vršitelka glos a vtipů. Bavilo mě to, ale bylo to takové odpočinkové čtení. Tohle je za mě její první velká kniha. A čte se skvěle.

tezzpoletsar
06.01.2021 5 z 5

Zase naprosto skvělá! Jen mě za Báru&Petra strašně mrzela ta několikaletá nevyřešená bublina..ztratili společný čas. Vykreslení budoucnosti super.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Tak tahle knížka mě bavila od první do poslední knížky -vážně nekecám! Když jsem knihu spatřila u nás v knihovně v rubrice novinky ,tak jsem po ní hned musela sáhnout - ta obálka je úžasná a hlavně nápaditá - na 1. pohled jsem se do ní zamilovala. K přečtení mě lákala nejen obálka , ale i anotace . A toho ,že jsem si knihu přečetla nelituji ani v nejmenším .
Jako první věc musím vyzdvihnout úžasný nápad spojit minulost s přítomnosti ,který se doopravdy povedl!
Musím také vypíchnout skvěle a velice věrohodně popsanou vizi budoucnosti ,která by mohla reálně nastat.
Co se postav týče, tak jsem si oblíbila hlavní hrdinku - Báru a Michala ,kdo mi naopak lezl trochu na nervy byla Magda a Lucie -v každé knize musí být i někdo protivný ,jinak by to nebylo ono . Líbil se mi i vývoj postav v průběhu příběhu,pak jsem si zvykla i na Magdu ,která ke konci knihy také přišla k rozumu .
Autorka ode mě má doopravdy velký obdiv a knihu mohu jen a jen doporučit! Autorka skvěle spojila 2 časová období a vznikla z toho skvělá oddechová kniha s vážnějšími a někdy i s vtipnými částmi . Jedno velké ANO!

Hema
01.01.2021 5 z 5

Bavila jsem se, knihu mohu jedině doporučit. Nudou u ní rozhodně neusnete. Oceňuju autorčin styl, který si na nic nehraje.

Maky78
12.12.2020 5 z 5

Dost dobrý.
Tato budoucnost v této době dává naději.
Mělo to pointu, příběh. Určitě stojí za přečtení.

bee88maja
30.11.2020 5 z 5

Co k tomu dodávat? Sci-fi, které je blíž realitě, než cokoliv jiného. Paralela mezi minulostí a budoucností mne bavila. Propracovaný příběh s myšlenkou, která ve vás hlodá...Za mne opravdu skvělý počin a ten happy ending, proč ne :) Občas je to potřeba :)

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 151x