Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 785 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

katerina.l.
14.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha!

Jančaz29
13.12.2022

První kniha co jsem přečetla od této autorky a musím říct, že se mi četla super !!! Určitě si vyhledám i další knihy... Sice to bylo trošku sci-fi, ale možná že to tak opravdu bude.... ?

Make20
12.12.2022 5 z 5

Pecka! Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Navazuje na předchozí napsané knížky, proto doporučuji, číst je podle pořadí, ve kterém vyšly. Má to pak tu správnou notu. Já jsem si návaznosti všimla asi až u druhé nebo třetí knihy. Určitě si musím všechny přečíst znovu :) Jak asi bude vypadat budoucnost?

simaja
08.12.2022 5 z 5

Skvělé! Moje letošní druhá knížka od autorky a ta se stává mojí další oblíbenou českou autorkou :-)

Evina25
16.11.2022 3 z 5

Je to moje první kniha od autorky.. Je velice čtivá, hodně odpočinková, dovolenkové čtení..
Za mě ale autorka rozvíjí mnoho myšlenek (obraz nedaleké budoucnosti, život s těžkou nemocí, více dějivých linek a mnoho vztahových peripetií..), které mi připadají ale trochu předvídatelné, trochu klišé.

SofieH
02.11.2022 5 z 5

Knihy Markéty Lukáškové mě vždy pohltí a nemůžu je odložit. S Vlaštovkou jsem to měla stejně, dojemný příběh.

Pindrushee
31.10.2022 4 z 5

Miloučce předvídatelný, ale přesto jsem to přečetla na jeden zátah. Čtivý a zajímavý stejně jako autorka. Už se těším na její další knihy.

david6273
31.10.2022 3 z 5

První setkání s autorkou v rámci čtenářské výzvy a příjemné překvapení. Životní osudy ženy a její rodiny, odehrávající ve dvou časových rovinách nechávají nahlédnout do duší a myslí vnitřně lehce rozpolcených osobností. Střípky mozaiky se postupně skládají a kniha příjemně teče. Hezký příběh.

ZuzanaZ83
13.10.2022 5 z 5

Od autorky jsem četla už dříve knihu Losos v kaluži. Ta se mi líbila, ale tohle bylo pro mě až překvapivě o řád lepší.
Dějové linky se střídají ve smyslu tehdy a teď, z pohledu několika postav. Autorka používá hovorovou češtinu, kterou obecně v knížkách moc nemusím, ale tady se díky tomu přirozeněji dostanete blíž k postavám příběhu.
Za mě velká spokojenost.

Vivetkav
11.10.2022 4 z 5

Dostala jsem se ke knize úplně náhodou a mile mě překvapila..už první strana mě chytla což se mi teda nestává... A líbil se mi příběh ( někdy ta budoucnost pěkně zamrazila) i styl..těším se na další a doporučuji

Adellll
20.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Hned na začátku mě překvapil styl, kterým je kniha psaná (poměrně neformálně a nespisovně), ale možná také proto mě ve výsledku příběh tolik bavil:). Moc doporučuji.

Kanimůra2
14.09.2022 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc. Takový plochý vyprávění, jako by mi vyprávěla kamarádka něčí životní příběh u kafe. Špatný to není, dobře se mi to četlo, ale zápletka nic moc.

adela.hol
04.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Poslední kniha z volné trilogie a jen potvrzení, že knihy autorky budu rozhodně číst dál. Její styl psaní mi naprosto sedí.

V této knize se vrátila do hlavní role Bára z Lososa z kaluže, ale jako vedlejší postava tu nechyběla ani Tereza z Pandy v nesnázích. Toto propojení všech postav mě bavilo. Podobně jako v předchozích dvou knihách tu byl náhled ze dvou stran. Konkrétně na minulost (naši současnost) a budoucnost. Autorka si zahrála na věštkyni a zkusila odhadnout, jak naše budoucnost bude vypadat. Musím říct, že u určitých věcích bych se nedivila, kdyby se trefila. Nebo by nebylo špatné, kdyby se trefila. Rozhodně taková hodně rychlé adopce by byla ku prospěchu všem. Rodičům, kteří marně čekají na dítě a dětem, které nechtějí dospělým říkat jen teto a strejdo.

Kromě dvou časových rovin tu hlavní hrdinkou nebyla jen Bára, ale i její děti Magda a Michal, které měla s Petrem, se kterým se seznámila na konci Lososa.
Nejdřív bych začala asi krátkým komentářem k dětem. Magda mě ze začátku hrozně štvala (asi podobně jako její maminka v Lososovi), ale co se jí narodila Milinka (pojmenování po prababičce, super) tak se změnila a hrozně jí slušel ten závěr, že přece může být šťastná i bez chlapa. U Kláry jsem popravdě návrat k Pavlovi čekala.
Michal byl na začátku zase takový ňouma, co se nechává sekýrovat jak od sestry, tak od své holky Niny, ale po Mikaelově adopci jako kdyby se z něj konečně stal chlap. Sice to pořád byl takový ten typický ajťák, co není do života moc praktickej, ale to, že měl Mikaela u sebe a že se ho pak musel zase vzdát, ho hodně posílilo. A vlastně sám nezůstal, měl pak Ninu, se kterou si to taky jen díky Mikaelovi všechno vysvětlili.

A nyní komentář k Báře. U ní byla nakousnuto vážné téma Parkinsonovy choroby, ale v této blízké budoucnosti se stal zázrak a Bára se vyléčila. A mohla si tak znovu vzpomínat na svůj život s Petrem a na komplikace, kterém jim způsobila jakási Lucie, se kterou se seznámila na předporodním kurzu. Musím říct, že Báru ani Petra nechápu, že tolik let dokázali tajit, co je trápí. Bára to, že si myslí, že jí je nevěrný a Petr to, že ho tolik let pronásleduje psychopatka Lucie. Čím déle něco člověk tají, tím hůř přece ten druhý věří nějakému vysvětlování. A lhát tolik let, když se vlastně Petr ničím neprovinil, to nevěřím, že nikdy nebyla příležitost si to vyříkat.

Konec byl podobný jako u Lososa, asi aby si čtenář ten happyend domyslel. I když třeba já bych si ho ráda přečetla. Takže za to jedna hvězda dolů, ale i za chyby ohledně věků postav. Jakože třeba Magda byla v pubertě jak v roce 2033, tak v roce 2040. A myslím, že tam to bylo více.

Dasa1313
03.08.2022 5 z 5

Losos v kaluži se mi líbil tak moc, že jsem hned sáhla po Pandě v nesnázích, ta byla trošku depresivnější, silný krásně napsaný příběh, ale Losos se mi stále líbil víc. Po přečtení Pandy jsem ihned sáhla po Vlaštovce v bublině, příběh, který spojil obě předchozí knihy dohromady. Nemohla jsem se odtrhnout. Knihy jsem přečetla během několika dní. Styl psaní, příběhy, životní peripetie, psychika.. Všechno mi sedí. Knihy se čtou samy.

Terander
26.07.2022 3 z 5

Taková lepší oddychovka. Je to má první kniha od Markéty Lukáškové a zezačátku jsem byla trochu zklamaná, nemohla jsem se začíst a byla jsem přesvědčená, že nic dalšího od autorky číst nebudu. Názor jsem změnila až někde za polovinou, kdy mě začalo zajímat, jak to celé dopadne. Kniha mě sice nenadchla, ale jako lehká oddychovka je vlastně ideální.

Jurfinka
13.07.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale už začátku byl jasný konec. ..

sheldon8410
07.07.2022 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem tomu moc ráda. Určitě si od autorky ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo střídání dvou dějových linek a to, jak do sebe postupně všechno zapadalo. Na můj vkus to však bylo napsáno až příliš hovorově, nespisovně, sem tam se tam objevila sprostá slova... Ale je fakt, že to aspoň znělo, jako by vám příběh vyprávěla kamarádka u drinku :)

LenV
25.06.2022 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo. Nápad s budoucností propojenou s minulostí (naší přítomností). Vše se značně rychle mění. Jen lidské vztahy se zdají být stále stejné, stále hledáme a toužíme po stejných věcech jako naši předkové...

Hobo
10.06.2022 4 z 5

Netrvalo to déle jak 2 dny a vrátil jsem se k tomu. Zopakoval jsem si v rychlosti prvních 50 stran, abych si srovnal osoby a obsazení, načež jsem zjistil, že jsem skončil těsně před tím, než se děj začal rozvíjet. A bylo to stránku po stránce lepší a lepší až do katarze.

Seyris
05.06.2022 4 z 5

Je to uz treti kniha od autorky, co jsem precetla celkem jednim dechem. Je to ctive, je to trochu holcici, konec sladsi, ale uprimne? Rada jsem si to precetla a nemohla se odtrhnout. Akorat jsem nepochopila, ze Tereza je z pandy.

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 151x