Vlastnou hlavou

Ako predal Fico krajinu oligarchom. Prvá kniha zo zákulisia Smeru je príbehom Roberta Fica a jeho strany z pohľadu investigatívneho novinára, ktorý odhalil viaceré dôležité kauzy. Usilovný študent a aktívny zväzák Fico na sebe tvrdo pracoval, aby sa raz dostal medzi elitu. Dnes už trojnásobný premiér však spravil hneď na začiatku osudovú chybu. Spojil sa s vplyvnými oligarchami, ktorí zbohatli za Mečiara. Podnikatelia, čo založili svoj biznismodel na obchodovaní so štátom, zainvestovali a vyplatilo sa. Vďaka túžbe byť na vrchole za každú cenu sa stal Fico ich vazalom a dlžníkom. Mecenáši jeho strany pretlačili svojich ľudí do vlády, parlamentu aj strategických podnikov. Ich firmy ovládli zdravotníctvo, energetiku, dopravu, obranu či IT sektor. Biznis dokonca začali robiť samotní politici Smeru. Robili to bez škrupúľ, pretože sa mohli spoľahnúť na kľúčových ľudí vo vedení polície a prokuratúry. Správali sa, akoby boli navždy nedotknuteľní. Predstavitelia zlatej mládeže s veksláckymi spôsobmi, ktorí sa prezentovali ako ctihodní občania. V skutočnosti poznali len tri slová: peniaze, známosti a beztrestnosť. Vo vzduchu však cítiť, že sa niečo zlomilo. Politická garnitúra, ktorá v koalícii s obchodníkmi v pozadí uniesla štát, si uvedomuje, že zašla priďaleko. Aj preto sa množia pokusy o diskreditáciu politických protivníkov a kritických novinárov. A eliminujú sa policajti a prokurátori, ktorí chceli poctivo vyšetriť podozrenia z konšpiračných bytov a luxusných rezidencií. Studená vojna za zmenila na otvorený spôsob boja. Bez zábran a pravidiel. Zdá sa, že niekomu ide o všetko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320435/vlastnou-hlavou-vAM-320435.jpg 4.673
Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Premedia

Kniha Vlastnou hlavou

NemmamSlov
05.12.2020

"Ešte nikto, kto vládol s takou veľkou mocou tak dlho, nezlepšil Slovensko tak málo." ( český novinár Tomáš Němeček)

Mareka Vagoviča som začal sledovať len nedávno, keďže kauzy okolo SMERu sa začali valiť ako lavína, čo spôsobuje aj zatváranie vplyvných osôb na Slovensko a je otázka času, kedy sa to presunie aj na politické kruhy. Knihu som prečítal na jeden záťah. Inak sa to ani nedalo, pretože keď som začal čítať o kauzách, ktoré sa zamietli pod koberec, prestať sa už nedalo. Vagovič píše od samého začiatku pôsobenia Róberta Fica v politike. Jeho neustála chuť vládnuť ho donútila SMER zapredať oligarchom, ktorí dodnes okrádali štát o veľké peniaze. Neprekvapuje ma ako dokázal Fico neustále tak dobre klamať, keďže SMER mal ruky aj v polícii a dokonca aj v samostatnom súdnictve, kto sleduje dnešné správy, určite vie o tom svoje. Odporúčam prečítať každému záujemcovi o politiku, hlavne voličom Róberta Fica, ktorí by možno po prečítaní zmenili názor na túto neslávnu osobu Slovenska.

branislav1814
10.10.2020

Nuž... neviem čo by som viac dodal. kolegovia v predchádzajúcich komentároch boli maximálne výstižný... toto je čítanie pre silné zalúdky. Zároveň je to must-read nech sa už konečne na slovensku preberieme. Netrpezlivo očakávam pokračovanie Vlastnou Hlavou 2 ktoré zrejme bude pokračovať v duchu nových skutočností a odhalení - vražda novinára atď. Prečo "len" 4*? V niektorých častiach mi chýbajú prepojenia medzi jednotlivými kapitolami / obdobiami v ktorých sa "príbeh" odohráva. Niekedy príliš veľa faktov a samotný dej a príbeh a jednotlivé súvislosti zapadajú.

24blackman
22.08.2020

Skvelá kniha, ktorú som prečítal takpovediac jedným dychom. Hoci vám z nej možno bude nevoľno, určite ju odporúčam. Že žijeme v mafiánskom štáte, to asi každý z nás trochu tuší, ale že je to až takáto tragédia...

Po dočítaní nájdite vo svojom okolí nejakého voliča Smeru a presvedčte ho nech si ju prečíta tiež.

smazenaryba
12.03.2020

Z počiatku som chcel napísať, ako je to u mňa vo zvyku, pár subjektívnych a objektívnych postrehov, ale tu to nejde.

Táto kniha je ako hnusná, smradľavá žumpa plná sračiek, do ktorej sa čitateľ každou stranou zabára hlbšie a hlbšie.

Kto vie, ako by kniha vyznela, keby obsahovala aj záverečné kapitoly tejto story, ktoré sa udiali v rokoch 2018, resp 2020.

majanka
31.05.2019

Bez nejakých zdlhavých popisov opísaná realita slovenskej politiky. Milióny korún a milióny eur sa len tak točia medzi prepletenou skupinou ľudí, ktorý sa tvária, že o sebe nevedia, ze ich sa to netýka. Kto knihu napriek obrovskému množstvu informácií prečíta do konca, vytvorí si obraz o skutočnom Slovensku, o politickej moci, a to vďaka autorovi a hŕstke ďalších ľudí, ktorí sa neboja ísť zisťovať tieto veci, hľadať medzi nimi súvislostí a dúfam, že aspoň trocha otvoriť oči iným.

Džena
31.08.2018

Kto si prečíta, ihneď si kupuje jednosmernú letenku zo Slovenska alebo bude túto možnosť zvažovať v dlhých úvahách. Špina, hnus a pravda zhrnutá v jednej knihe, kde sa neraz čitateľ stráca v súvislostiach, menách a prepojeniach. Klobúk dole pred novinárom.

BUBO26
30.05.2018

Idem vracať a budem vracať pár dní v kuse. Ak som aj mal ešte nejaké ilúzie o slovenskej politike, práve sa úplne všetky rozpadli. Ono totiž, aj keby sme celú vládu postavili k stene a postrieľali, tak by sa situácia na Slovensku nezmenila.
Jdu blejt.

Ďakujem, pán Vagovič.

IgorGebiza
28.02.2018

kto si to precita bude nenavidiet Fica este viac

Boss Babiš
Boss Babiš