Vlastní životopis

Vlastní životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454309/bmid_vlastni-zivotopis-Z0o-454309.jpeg 5 315 68

Titul, jenž vychází u příležitosti 130. výročí narození Agathy Christie a 100. výročí zahájení její mimořádně úspěšné spisovatelské dráhy, potěší jistě všechny příznivce Královny zločinu. Ta se na prahu šedesátky rozhodla sepsat vlastní životopis. Pracovala na něm s přestávkami plných patnáct let. Kniha vyšla v roce 1977, rok po její smrti. Christie nás v ní provází svým dětstvím, prvními láskami, oběma manželstvími, dozvíme se, kde a jak získala znalosti z medicíny, toxikologie či archeologie pro své rafinované případy, poznáme její postřehy o společnosti, v níž žila. A snad i pochopíme, jak se dokázala vymanit z vlivu viktoriánské výchovy či proč dobrovolně snášela útrapy cestování. Součást knihy tvoří fotografická příloha s rodinnými snímky.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: ekniha , Kalibr

An Autobiography , 1977

Sunday
15.08.2017 5 z 5

Vlastním tuto knihu od toho roku 1987, kdy v Odeonu v Klubu čtenářů vyšla a dlouhá a dlouhá a dlouhá léta jsem si ji MUSELA každoročně znovu přečíst, tak mě VZALA. A.Ch. byla noblesní dáma, která ale nebyla sama na sebe namyšlená a měla nádhernou duši.

Devorah
26.07.2017 5 z 5

Mám koupeno nové vydání této fantastické knihy. Ačkoliv se jedná o životopis, přesto je napsán s lehkostí a noblesou. Jeden z nejlepších životopisů, co jsem dosud četla.

pollyanna
25.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Agáta byla vskutku žena do nepohody...

Marla
30.04.2017 5 z 5

Čtivé a zábavné - jak se z viktoriánské dívenky obklopené služebnictvem, chůvami a guvernantkami, z dívenky která vlastně nic moc neuměla, stala světoznámá spisovatelka. Dobře jsem v antikvariátu koupila, tahle knížka nezůstane zahrabaná mezi těmi které moc nečtu, naopak....velmi zajímavé bylo líčení života na blízkém východu, nebo vzpomínky na dětství, zaujal mě i vztah Agathy a její dcery....prostě celá knížka stojí za to!

Rozinkazvanocky
03.02.2017 5 z 5

Skvělé. Chci Agáthu jako babičku. Krásná kniha o sympatické ženě. Miluju fotky, co jsou v knize.

haki34
18.11.2016 5 z 5

Konecne prilezitost spoznat pravu Agathu - tak ako sa videla a citila ona sama .. Knizka nEsmie chybat u ziadneho Agatofila ;) ..
... Akurat ma opat ako matku zarazil vztah Agathy k dcere - pomerne plytky....inac skvele citanie - od viktorianskeho detstva, rodiny, vzdelavania,vztahov.... Doporucujem !!!

lavendy
07.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Uchvátila mě stylem, noblesou, otevřeností a celou osobností Agathy Christie.

lenulitah
24.10.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Agatha Christie měla opravdu zajímavý život. Musím říct, že díky této knize jsem si autorku hodně oblíbila a vrhnu se teď na všechny její detektivky, které ještě neznám. Navíc se toho člověk dozvěděl spoustu i o životě z přelomu století.

decemlineata
14.01.2016 5 z 5

V knize J.Smetanové byla zmínka o Životopisu A Christie.Rozhodla jsem se věřit své oblíbené autorce a knihu jsem si koupila.
Bylo to šťastné rozhodnutí.Je to jedna z knih,které můžete číst opakovaně.

biki
28.12.2015 5 z 5

Detektivky paní Agáty jsem v 70-tých a 80-tých letech milovala. Ale její životopis je o celé světelné roky zajímavější ...

Tinoušek
29.03.2015 5 z 5

Úžasný životopis. Čte se sám, i když je trošku tlustší, za dva dny čtení v MHD se po něm jen zaprášilo :D Opravdu skvěle napsaný, to, že přeskakuje je jen dobře, alespoň se člověk nenudí a nahlédne opravdu do mnoha stránek nejen života A.CH., ale také období a podmínek, ve kterých žila. Skvělá knížka, kterou rozhodně všem doporučuju k přečtení! :D

JezinkaJ
13.01.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších životopisů, který jsem kdy četla. Oceňuji i obraz doby a popis způsobu života. Kniha, ke které se hodně vracím. Stačí otevřít kdekoliv a prostě si číst.

Koka
28.12.2014 5 z 5

Dobře, že jsem tuto knihu četla až poté, co jsem přečetla snad všechny detektivky A.CH., protože bych si ty její napínavé příběhy tolik necenila, kdybych věděla, jak snadno, bez většího zaujetí, rozmyslu, tvůrčího trápení, leckdy jenom z "nízkých" finančních pohnutek je psala. Ve Vlastním životopisu je pozoruhodných tolik epizod a informací, že jsem nestačila zírat. Je jasné, že hodně, opravdu hodně ze svého života autorka zamlčela - ať už úmyslně, nebo ve vyšším věku zapracovala špatná paměť. Proto snad víc, než jako svědectví jejího života beru knihu jak úžasné svědectví dané doby. Některé epizody o životě a vztazích služebnictva mi připadaly jako předobraz nedávno shlédnuté TV série Panství Downton; kapitoly pojednávající o Agathiných pobytech na Blízkém východě jsou smutným dokladem toho, že tato oblast nebyla vždy životu a civilizaci nebezpečná, jako je tomu dnes, informace o struktuře anglické společnosti mezi dvěmi světovými válkami, o trapných, směšných i hodně užitečných konvencích, rodinných vztazích, postřehy z cesty kolem světa - dalo mi to opravdu hodně. Moc dobré čtení!

Skawin
24.10.2014 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, když jsem ji odvážela mance z lázní a odložila ji doma. Dlouho mi tam ležela. Už jsem ji chtěla vrátit, ale nejdříve jsem nahlédla.. a bylo to. Život paní Aghaty mě pohltil. Tato kniha není jen o vzpomínkách, ale hlavně o životním optimismu, nadhledu a toleranci. Paní Aghata měla úspěch protože byla moudrá a přestože (nebo spíše také protože) nechodila do škol..

krizek
14.09.2014 5 z 5

Život Agathy Christie byl velice zajímavý a já jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

wooloong
30.06.2014 5 z 5

Vážená paní Christie, vždy jsem si vážila Vaší práce a milovala Vaše detektivky. Po přečtení Vašeho vlastního životopisu, který jste napsala s nebývalým nadhledem, pokorou, skromností a moudrostí jste mi dala možnost pochopit mnohé z Vašeho díla, poznat Vás a mít Vás ráda nejen jako spisovatelku, ale i jako člověka. Děkuji.

hlina
01.01.2014 2 z 5

Měla jsem opravdu dobrou vůli knížku přečíst, ale nepovedlo se. Tolik rozvleklosti a opakování jsem nedokázala zvládnout. Chtěla jsem se dozvědět, jak dokázala psát ty úžasné knihy, ale nezjistila jsem to. Pokud to bylo v druhé části knihy, mám smůlu.

anibeni
05.09.2013 3 z 5

Tak já se přiznám, že mě kniha trochu zklamala.... psáno hezky, ale na mě moc zdlouhavě... ještě na straně 100 jí bylo 6 let, na straně 200 si ještě furt hrála s obručí... těšila jsem se, že se dozvím, co jí vedlo k tak krásným námětům, nebo co na ni mělo takový vliv.... no, nevydržela jsem a knihu nedočetla....

nelcisko
04.08.2013 5 z 5

Musím uznat, že tuhle knihu jsem četla opravdu dlouho. Nebylo to tím, že by kniha měla tolik stran, ale z důvodu, že se občas nečetla lehce. Je velmi zajímavé číst něčí vlastní životopis, napsán přímo tím člověkem. Jsou chvíle, kdy se u čtení nudíte, protože autor popisuje věci, kterým moc nerozumíte, někdy vlastně vůbec, možná i proto, že tento životopis je z jiného období, než jste vy sami. Ale dávám této knize nejlepší hodnocení, jelikož byly i chvíle, kdy jsem knihu nemohla odložit a samotný konec mě opravdu dojal. Když jsem dočetla poslední řádek epilogu, nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Skončí se něčí život a vlastně, jako kdyby jste to prožívali vy sami. Neuvěřitelné jak něčí kniha- životopis, může ve vás tolik zanechat. Knihu doporučuji :)

i-v-u-l-a
30.03.2013 5 z 5

Ti co zbožňují tuto Paní autorku, budou rádi za možnost nahlédnout nejen do jejího dětství, soukromí vůbec:o)..... a srovnávání s životopisem S.Kinga...každý je jedinečný a přistupuje ke psaní po svém, proto NESROVNÁVEJTE!!