Vlaky a války

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Průkopnická studie Christiana Wolmara, který se v britských médiích zabývá historií dopravních prostředků, nazvaná Vlaky a války, je věnována nepochopitelně zanedbávanému aspektu novodobých dějin, totiž vlivu, jaký měl na moderní způsob vedení války vznik a rozvoj železnic. Ten se podle autorových zjištění projevoval především v urychlení přesunů vojenských jednotek a v zásadním zlepšení týlového zabezpečení armád válčících stran, které díky železniční dopravě už nebyly odkázány na místní zdroje. Autor sleduje své téma od prvního železničního transportu britských vojáků vyslaných potlačit nepokoje v Irsku a pokračuje dál před krymskou, americkou občanskou, prusko-rakouskou, prusko-francouzskou, búrskou, rusko-japonskou, první i druhou světovou až po korejskou a vietnamskou válku. Neponechává stranou ani podíl železnic na holocaustu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143768/vlaky-a-valky-2TC-143768.jpg 4.85
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Technika a elektro
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Engines of War (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vlaky a války

Přidat komentář
Pavel_D
20.02.2016

Zajímavá knížka věnující se roli železnic ve válkách (především změnám, které přinesla pro týlové zabezpečení). Největší prostor je věnován americké občanské válce a 1. světové válce, 2. světová válka už je probrána spíše namátkově.

Michal_ctenar
05.01.2015

Nedávno jsem tuhle publikaci dočetl. Vzhledem k tomu, že se o historii železnice tak trochu zajímám, tak jsem byl mírně zklamán z nedostatku faktických dat, je to spíše taková obsáhlá úvaha autorova.
Ale docela dobře strukturovaná. Koho železnice zajímá, ať is přečte.
M.

Štítky

historie literatura faktu vlaky lokomotivy války

Autor a jeho další knihy

Christian Wolmar
britská, 1949

Kniha Vlaky a války je:

v Právě čtených1x
v Přečtených7x
v Knihotéce6x